Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dla rozpoczynających budowę w połowie roku 2011 :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 482
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nasi znajomi brali rok temu i najlepszą ofertę dał im mbanka nam jak policzyli to wyszło na racie prawie 400zl więcej niż w ING, dlatego jednak chyba najlepiej iść do doradcy który ileś tam banków zestawi. Ja tylko żałuję, że sie orientacyjnie na stronie open finance zarejestrowałam, takiej ilości spamu nigdy w życiu nie dostawałam - teraz bank za bankiem śle oferty :mad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda pod psem, skłania do podsumowań:

- dokumentacja (szeroko pojęta) - 11 tyś.

- wykop dziury (z wywozem ziemi) - 5 tyś.

- piwnice - robocizna - 16 tyś.

- piwnice - materiały - ok. 45 tyś.

summa summarum - ok. 77 tyś. - do poziomu "0"

Kurcze - troche przeraziła mnie ta kwota :sick: - zachciało mi się piwnicy :bash:

 

A propos doświadczenia małżeńskiego - 6 lat małżeństwa i 1 - potomek płci żeńskiej lat 7 :-)

Podziwiam Nutkę - że tak szybko startuje...

Powodzenia Wszytskim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrze prawisz, budek gospodarczy to bardzo dobry pomysł. Chyba lepszy niż piwnica.

Starsi ludzie mówią o kosztach budowania, że 1 m w dół = 2 m w górę ;-) coś w tym jest.

Patrząc na znajomych, już wprowadzonych do nowych domów - ci którzy nie mają takiego budynku na działce - tą funkcję "przejmuje" garaż (najczęściej wpisany w bryłę domu).

Widziałem ok. 13 domów z garażem i... ani jednego auta w środku ;-) (za to mnóstwo pudełek po przeprowadzce, kosiarki, narty, rowery itp.), absolutnie nie chcę zniechęcać do budowy domu z garażem, podpowiadam jedynie co mówią znajomi, że zanim zasiali trawę i urządzili ogród, można było postawić choćby drewniany domek w rogu działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jeeejku ale dużo przybyło odpowiedzi tu na forum pod moją nieobecność, szkoda że nie mogłam uczestniczyć w ostatniej "wieczornej" rozmowie :)

My zrobiliśmy sobie urlop przed budową ;) i odwiedziliśmy mazury, super było mimo tego że pogoda kiepska, z kąpieli w jeziorze Mamry skorzystał tylko psiak, ale warto było bo choć na chwilkę oderwaliśmy się od codzienności a miejsce w którym byliśmy przeniosło nas w inny świat, fajnie...

Dziennika nie założę ;/ boje się że nie będę systematyczna, że zostawie go w środku pisania, chyba pozostanę przy czytaniu Waszych ;), ale obiecuję, że fotki będę wrzucała co jakiś czas tutaj :) nooo i oczywiście będę się dzieliła przemyśleniami i prosiła o porady (z góry proszę o wyrozumiałość) :D

Nasz mazurski wypoczynek przyczynił się do podjęcia ostatecznj decyzji dotyczącej firmy budowlanej. Wcześniej byliśmy na kilku spotkaniach, widzieliśmy budowy, przewertowaliśmy internet(chociaż tutaj opinii jest tyle co użytkowników i nie wiadomo kto ma rację i czy przypadkiem opinii nie pisze sama firma lub jej konkurencja, początkowo braliśmy mocno pod uwagę te opinie ale potem postanowiliśmy odpuścić, nawet od niektórych użytkowników dostaliśmy numery telefonów żeby zadzwonić i usłyszeć co nie co - odpuściliśmy bo nie ma co się nakręcać) Nie damy się zwariować - przynajmniej na początku :)

Tak więc firma wybrana, jak będę miała umowę w ręku to napiszę jaka. Mam cichą nadzieję że z firmą będzie łatwiej nam.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...