Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dla rozpoczynających budowę w połowie roku 2011 :)


Recommended Posts

Jaboo, witaj po przerwie, ale Ci zazdroszczę urlopu:) my też chcemy gdzieś jechać, ale najlepiej żeby było nie drogo, bo budowa pochłania większość naszego "reprezentacyjnego" funduszu hahahaha, czekamy na początej Waszej budowy no i obiecane fotki

Pozdrawiam

Edytowane przez kimklb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 482
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mądrze prawisz, budek gospodarczy to bardzo dobry pomysł. Chyba lepszy niż piwnica.

Starsi ludzie mówią o kosztach budowania, że 1 m w dół = 2 m w górę ;-) coś w tym jest.

Patrząc na znajomych, już wprowadzonych do nowych domów - ci którzy nie mają takiego budynku na działce - tą funkcję "przejmuje" garaż (najczęściej wpisany w bryłę domu).

Widziałem ok. 13 domów z garażem i... ani jednego auta w środku ;-) (za to mnóstwo pudełek po przeprowadzce, kosiarki, narty, rowery itp.), absolutnie nie chcę zniechęcać do budowy domu z garażem, podpowiadam jedynie co mówią znajomi, że zanim zasiali trawę i urządzili ogród, można było postawić choćby drewniany domek w rogu działki.

 

 

SHOW, nie będziesz żałował zbudowania piwnicy - ona się bardzo przydaje:)

My nie budowaliśmy piwnicy ze względu na koszty no i fakt że domek z garażem i tak będzie miał ponad 200 m po podłogach więc nam wystarczy.

 

Mieszkałam z rodzicami w domu z piwnicą która była duża i całkowicie wykorzystana - mieliśmy tam spiżarkę, pralnię, suszarnie, miejsce do prasowania, miejsce na narzędzia (taki warsztat), stały tam nasze rowery, w piwnicy super przechowuje się narty czy inne sportowe sprzęty, zimowe opony i duzo innych klamotów które człowiek przez całe życie gromadzi a nie chce ich trzymać w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeej no nie wszystkie inwestorki tylko sprawę nakręcają!! ja umawiam ludzi, porównuje cenniki, czytam o materiałach budowlanych i później relacjonuję mężowi albo tylko linki podrzucam do poczytania, w dużej mierze to ja jestem da "decyzyjna";) do urządzania to mój mąż twierdzi że sie w ogóle nie będzie odzywał i nawet jak zaproponowałam czarną wnękę w sypialni to się zgodził ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeej no nie wszystkie inwestorki tylko sprawę nakręcają!! ja umawiam ludzi, porównuje cenniki, czytam o materiałach budowlanych i później relacjonuję mężowi albo tylko linki podrzucam do poczytania, w dużej mierze to ja jestem da "decyzyjna";) do urządzania to mój mąż twierdzi że sie w ogóle nie będzie odzywał i nawet jak zaproponowałam czarną wnękę w sypialni to się zgodził ;)

 

no to przepraszam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeej no nie wszystkie inwestorki tylko sprawę nakręcają!! ja umawiam ludzi, porównuje cenniki, czytam o materiałach budowlanych i później relacjonuję mężowi albo tylko linki podrzucam do poczytania, w dużej mierze to ja jestem da "decyzyjna";) do urządzania to mój mąż twierdzi że sie w ogóle nie będzie odzywał i nawet jak zaproponowałam czarną wnękę w sypialni to się zgodził ;)

aaa bo Ty Pumpaluno wielka jesteś!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzięęęęęęki, na dietę iść trzeba :lol2:

 

a poważnie mówiąc to ja jestem kobieta niezależna, lubię wiedzieć co w trawie piszczy i dopiero jak sama dopilnuję to śpię spokojnie

HAHAHAHAHA ale mnie za język złapałaś!!!!!!!!!!!

z tego co widać możesz spać zupełnie spokojnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł - odnośnie izolacji (a Twoj domek jest podobny do naszego) - Kierownik Budowy doradził nam aby dodatkowo ocieplić scianę fundamentową dzielącą dom z garażem. Garaż nie będzie jakoś specjalnie ogrzewany i jego sugestia była taka, żeby izolację zrobić po stronie domu (żeby ciepło nie uciekało z domu do garażu). Dajemy tam więc styropian od strony wewnętrzej domu.

Pozdrowienia serdeczne

Nuta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie po jakim czasie po wylaniu chudziaka ruszyli u was ze ścianami? nie wiem czy to istotne ale budujemy dom bez podpiwniczenia

pytam bo mąż dzisiaj coś wspomniał, że jak będzie pogoda to w piątek ruszają dalej, mi to się jakoś wcześnie wydaje ale znalazłam na forach że po 2dniach już z paletami wjeżdżają. nie sądziłam, że to tak szybko można. W sumie przy stropie jest napisane o 2tygodniach, tu się dopiero wydłuży :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich:D mam pytanie do tych ktorzy maja juz skonczone fundamenty: jakie materialy uzyliscie do izolacji i ocieplenia scian fund?

 

u nas w domu podpiwniczonym:

ława - izol. pozioma (grunt pod papę izohan br + papa termozgrz. SBS PYE PV200 S52H)

ściany - izol. pionowa (grunt - dysperbit + 2 x dysperbit + 2 x izohan WM2k+ + xps dow (5 cm) + folia kubełkowa)

Link do Dziennika z opisem i fotkami:

http://forum.muratordom.pl/entry.php?115505-Hydroizolacja-piwnic

od środka zamierzam ocieplić 5-10 cm (ale tylko w tzw. pokoju z kominkiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie po jakim czasie po wylaniu chudziaka ruszyli u was ze ścianami? nie wiem czy to istotne ale budujemy dom bez podpiwniczenia

pytam bo mąż dzisiaj coś wspomniał, że jak będzie pogoda to w piątek ruszają dalej, mi to się jakoś wcześnie wydaje ale znalazłam na forach że po 2dniach już z paletami wjeżdżają. nie sądziłam, że to tak szybko można. W sumie przy stropie jest napisane o 2tygodniach, tu się dopiero wydłuży :/

u mnie zrobili 12 dni przerwy, ale to dla tego że poszli kończyć inną budowę, u kolegi zacząli za dwa dni, powiedział nasz szefo, że przerwa technologiczna jest dobra dla nich wymówką ,żeby iść na kolejną budowę a w sumie nie ma to za duzego znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...