Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dla rozpoczynających budowę w połowie roku 2011 :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 482
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a duży i skomplikowany ten dom czy coś prostego niedużego?? macie już wszystkie media na działce i ustalone terminy robót poszczególnych wykonawców?

znajomi zaczynali z końcem marca i na Boże Narodzenie im się udało wprowadzić, mimo że wiosna i lato były piękne to przez jakiś czas działały u nich osuszacze żeby można było wejść z resztą robót no i poza malowaniem sami nic nie robili wszystko fachowcy i tu szło sprawnie bez żadnych obsuw. Jak budowali to nie mieli przestojów związanych z pogodą tylko przerwy techniczne. Jeśli pogoda będzie Wam sprzyjała a żadna ekipa z niczym się nie spóźni to może się udać, chociaż ja bym się obawiała jak to będzie ze schnięciem tynków i wylewek późną jesienią i zimą. Nasz dom miał stać przykryty dachem do końca lipca ale jak widać udało się na razie dojść tylko do stropu ze względu na te cholerne deszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze ale dużo przeszkleń, rozumiem że to od strony południowej u Ciebie będzie? a propos masz wycenę na okna? u mnie dużo okien nie ma, żadnych rolet a ponad 15tys :/ teraz czekamy żeby poszła góra i zamawiamy od razu okna, niestety sezon i oczekiwanie z 3tyg przeciągnąć się może i do 5tyg, na drzwi też trzeba czekać 5-6tyg; pociesza mnie to że na blachodachówkę tylko 2 tygodnie będziemy czekać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wytrwałych :D

Dość długo już przyglądam się forum , chociaż do tej pory właściwie się nie udzielałem. Pod koniec lutego podjąłem decyzję o budowie, potem szukałem ze 2 miesiące projektu, aż skończyło się na indywidualnym. Obecnie bujam się jeszcze z papierami, właściwie to melioracją, bo po zmianie przepisów muszę mieć pozwolenie wodnoprawne na usunięcie sączka ( może to potrwać 2miesiące do uprawomocnienia :mad:) do PNB. Miałem plan,żeby w tym roku zrobić chociaż zerowy, ale teraz to mocno niepewne, przy takim tempie papierologia może się zakończyć w połowie pażdziernika :( Nic to, jak tak czytam Wasze wpisy, to widzę,że inwestorki i inwestorzy to NIEMAMOCNI! :yes: Pozdrowienia dla bocianów całorocznych, już się sam takim czuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec nowy wątek założony - i wcale nie mamy zamiaru robić konkurencji starszym kolegom i koleżanką bocianom z wiosny czy lata ... po prostu tak łatwiej "żyć" swoja budową i innych budujących w tym samym czasie

 

co nie znaczy że nie będziemy tu zaglądać

 

GORĄCO WSZYSTKIM BOCIANOM 2011 KIBICUJEMY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich rozpoczynających przygodę z budowaniem. Szukam życzliwych doradców, którzy mogą podzielić się swoimi spostrzeżeniami związanymi z budową. A więc; piwnice ukończone, jutro zbroimy strop, we wtorek beton. Mam pytanie do forumowiczów, jakie ściany????? W projekcie mamy jednowarstwowe 44 cm. Przymierzam się do zakupu pustaków i mam dylemat, które lepsze? Czy Heluz czeski jest ok? Cena 8, 23 zł /szt z zaprawą 1 mm wydaje się być sensowna. POMOCY !!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halina, nie pomogę - my budowaliśmy z solbetu

 

słuchajcie czy ktoś z was już się zastanawiał nad piecem? zaczęliśmy rozważania jakiej mocy powinniśmy wybrać przy naszych 122m2 użytkowej bo firmę już prawie wybraliśmy (defro) teraz tylko ile kW; matko nie sądziłam że czeka nas tyle trudnych wyborów jeszcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Nutka_! Mamy ten sam temat do rozważań. Rozpoznajemy temat u znajomych i zdania są podzielone. W związku z tym badamy temat dalej. A Ty już masz jakieś informacje?

 

 

Hej a.linka, przepraszam że odpisuje o kominach z opóźnieniem ale dużo się u nas działo:

 

 

http://forum.muratordom.pl/entry.php?116072-Deskowanie-stropu-czyli-nasz-tymczasowy-taras-widokowy

 

 

 

Co do kominów:

 

1. Zrezygnowaliśmy z pustaków wentylacyjnych ceramicznych (mimo iż są tańszym rozwiązaniem) ze względu na fakt iż "ciągną wilgoć od góry" i potem mokry jest komin (Kierownik nazwał to podciąganie kapilarne wody).

W zamian za to dajemy w całym domu kominy systemowe Schiedel.

 

2. Początkowo zamierzaliśmy zrobić dodatkowy komin na tyle garażu na paliwo stałe ale ten pomysł odpuściliśmy. Jesteśmy mieszczuchami, dzień spędzamy w pracy, nie bardzo tez wyobrażam sobie tonę węgla w garażu. W razie potrzeby (kiedyś, gdyby nie wiadomo co się stało z gazem postawimy komin w rogu na zewnątrz domu- między domem a garażem).

 

3. Do kominka bierzemy komin Rondo 20 - jak chcesz mieć kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza to trzeba dodać dodatkowy komin wentylacyjny.

 

4. Co do komina do pieca kondensacyjnego (taki wybraliśmy piec ale ten komin nadaje się też do paliwa zwykłego) to tutaj było zdecydowanie najwięcej rozważań. Wybraliśmy ostatecznie komin Avant 12+W. Może być on stosowany do pieców z otwarta i zamkniętą komorą spalania.

 

5. W sumie będziemy mieć w domu 3 kominy - do kominka (chyba zrobimy go z płaszczem wodnym), do pieca gazowego i wentylacyjny. Koszt wszystkich kominów maż wyliczył na około 7 tysięcy z czego cenę "robią" głównie te dwa kominy - Rondo 20 i Avant.

 

Tyle o kominach, pozdrowienia serdeczne! A jaki etap u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich rozpoczynających przygodę z budowaniem. Szukam życzliwych doradców, którzy mogą podzielić się swoimi spostrzeżeniami związanymi z budową. A więc; piwnice ukończone, jutro zbroimy strop, we wtorek beton. Mam pytanie do forumowiczów, jakie ściany????? W projekcie mamy jednowarstwowe 44 cm. Przymierzam się do zakupu pustaków i mam dylemat, które lepsze? Czy Heluz czeski jest ok? Cena 8, 23 zł /szt z zaprawą 1 mm wydaje się być sensowna. POMOCY !!!!!!!!!!!!

 

Witaj,

 

Żeby porównywać ceny ścian to chyba lepiej porównywać za 1 m kwadratowy. Bo nie wiem np ile tego "Heluza" wchodzi na 1 metr, tzn nie wiem jak duża jest cegła.

 

U nas dom ma całkowitej powierzchni zaraz z garażem około 210 metrów kw i na wszystkie ściany nośne i wszystkie ściany działowe kupowaliśmy Porotherm firmy Wienerbeger (na ściany nośne 25 P+W, na ściany działowe 11 P+W) więc cegły na cały dom wyszły około 12 tysięcy.

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...