Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dla rozpoczynających budowę w połowie roku 2011 :)


Recommended Posts

o "gorąca czekoladka" się obudziła - dawno Cie na Fm nie było :p

A nie było bo wkraczałam w kolejną dekadę życia... i zanim skończyłam oblewanie to mnie sierpień nastał:p

 

Dzisiaj na Podkarpaciu deszczu nie ma... JESZCZE:rolleyes: ale piękne granatowe :sick: chmury wiszą ;)

Mam nadzieję, że moi budowlańcy umieją pływać bo dzisiaj mają wkroczyć 'raźnym' krokiem na budowę :p

 

...................

Co do rodzaju materiału na ściany to słyszałam wiele opinii (pracuję w firmie budowlanej, ale jestem niezrzeszona :p) --> i w skrócie mówiąc wniosek wyciągnęłam taki, że nie ważne z czego, ale ważne jak... Ile budowlańców tyle opinii :bash:

 

Moi rodzice budowali jakieś 10-12 lat temu dom z ytong'a (wtedy to była nowość na rynku) i nie ocieplali go dodatkowo (bo takie było założenie tych bloczków). No i niestety na Podkarpaciu takie rozwiązanie się nie sprawdziło, w domu było zdecydowanie za zimno :no: Nie wiem, czy to kwestia złego wykonastwa czy czegoś innego bo nie wnikałam w ten temat, ale byli niezadowoleni z tego rozwiązania :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 482
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

idziemy do szkoły - tzn ruszamy dalej - 1 września

 

te 14 dni to tylko teoria - tzn zależy jeszcze gdzie - bo słyszałem że niektóre starostwa nie informują sąsiadów - u nas liczą 14 dni od daty odebrania zawiadomienia przez ostatnia z wszystkich zainteresowanych stron - więc może potrwać do 20-25 sierpnia - a że zaczynamy kolo 1 września to mi to wielkiej różnicy nie robi - chyba że by komuś przyszło do głowy się odwołać to wtedy biorę strzelbę i idę polować na "jelenie"

 

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje na tym etapie tak właśnie jest skoro nie wnieśli wcześniej "ale" to teraz niby już niewiele można -- ale skoro na decyzji jest informacja ze można się odwołać i informują o tym sąsiadów to chyba jednak coś tam mogą namieszać , u Was dla uproszczenia nie informują co by nikt nie wiedział i się nie odwołał bo dla wszystkich to jest kłopot - u nas jak widać są nadgorliwi :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u Was ale u mnie dzisiaj jest śliczna pogoda, budowa idzie pełną parą :) zaraz tam jadę, popstrykam parę zdjęć, pooddycham świeżym powietrzem, i pewnie nie będzie mi się chciało wracać :) pomęczę panów budujących pytaniami co gdzie dlaczego, (na prawdę są bardzo cierpliwi -podziwiam- i na wszystkie pytania odpowiadają tak że chyba stanę się specjalistą budowy :) ) Miłego dnia! Edytowane przez jaboo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie było bo wkraczałam w kolejną dekadę życia... i zanim skończyłam oblewanie to mnie sierpień nastał:p

 

Dzisiaj na Podkarpaciu deszczu nie ma... JESZCZE:rolleyes: ale piękne granatowe :sick: chmury wiszą ;)

Mam nadzieję, że moi budowlańcy umieją pływać bo dzisiaj mają wkroczyć 'raźnym' krokiem na budowę :p

 

...................

Co do rodzaju materiału na ściany to słyszałam wiele opinii (pracuję w firmie budowlanej, ale jestem niezrzeszona :p) --> i w skrócie mówiąc wniosek wyciągnęłam taki, że nie ważne z czego, ale ważne jak... Ile budowlańców tyle opinii :bash:

 

Moi rodzice budowali jakieś 10-12 lat temu dom z ytong'a (wtedy to była nowość na rynku) i nie ocieplali go dodatkowo (bo takie było założenie tych bloczków). No i niestety na Podkarpaciu takie rozwiązanie się nie sprawdziło, w domu było zdecydowanie za zimno :no: Nie wiem, czy to kwestia złego wykonastwa czy czegoś innego bo nie wnikałam w ten temat, ale byli niezadowoleni z tego rozwiązania :no:

 

Oj to prawda.

Od kilkunastu lat mieszkam w domu ocieplonym styropianem i nie ma żadnego termosu:)

 

To stary dom, ściany są półmetrowe ale zanim nie ociepliliśmy to na ogrzewanie wydawaliśmy majątek co zimę. Dopiero styropian uratował nasze portfele :) a dokładnie moich rodziców.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze ściany będą , już zaczynają być :) z Porothermu 25 i 15 styropian :) A ja nie mogę się doczekać jak będziemy wybierać np kształt dachówki :) albo lepiej... sofę :)

Pozdrawiam

 

Jaboo, dachówkę zamówiliśmy tuż przed urlopem:) Przeżywaliśmy kształt i kolor jak stonka wykopki hehe, dobrze że to już za nami.

Pozdrowienia i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . I ja postanowiłam dołączyć do Was. Na razie pełna frustracji , ogroooooooomnej. Pada albo leje ,leje albo pada. A mieliśmy zacząć w połowie lipca. Udał sie jedynie wykopać piękny dół pod piwnicę , albo raczej pod basen.:bash::bash::bash:. A my przeciez nie chcemy basenu tylko domek:confused:. Kazda próba wjazdu na działkę kończy się utknięciem w mięsistym , mokrym, rudo-brunatnym ,glinianym trzęsawisku. Dzięki za wysłuchanie , ale poraz kolejny musiałam odwołać moją ekipę budowlaną.A sierpień ponoć ma być taki słoneczny., a dziś jest juz 1.08. Pozdrawiam wszystkich . Mam nadzieje,że nastepnym razem bedę mogła wypowiedzieć się w radosniejszej tonacji:bye:

 

 

Witamy na forum i powodzenia !!! Oby w sierpniu pogoda dopisała:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyliśmy z wykopem 13czerwca, a dzisiaj tj. 6sierpnia ekipa zeszła z budowy; robili do więźby włącznie. Jeśli pogoda się nie popsuje to w tym tygodniu wejdzie dekarz i tylko czekanie na okna nam pozostanie na najbliższe tygodnie

 

Pampaluna, imponujecie nam swoim tempem.

My postanowiliśmy skończyć na oknach w tym roku, może jeszcze elektryka i ogrodzenie plus równanie terenu a reszta czyli cała wykończeniówka w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...