Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dla rozpoczynających budowę w połowie roku 2011 :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 482
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Myślę że dobrze jest zostawić na zimę żeby się uleżało wszystko... potem nie będą ściany pękały gdy budynek będzie "pracował" , chociaż ściany to nigdy nie wiadomo kiedy zaczną pękać :)

Życzę powodzenia!!!

U nas już niebawem Arkada wstawia okna :)

Pozdrawiam!

 

Pięknie jaboo - ja zamawiam okna w tym tygodniu.

Kupowaliście platiki? Ja raczej tak, drewnane trochę drogie choć bardzo ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSZ osiągnięty :wave:

zaczynaliśmy 13 czerwca, zamknęliśmy 8 września, teraz już tylko wykończeniówka :)

 

Kurczę, gratuluję i zazdroszczę troszeczkę:yes: My dopiero skończyliśmy murować, od jutra szalowanie. Tak po prawdzie u Ciebie zaczną się wieeeelkie wydatki- wykończenia są najdroższe i niezbyt spektakularne w efektach. Mam na myśli włożenie 50 tys w stan surowy, i 50 tys w wykończenia. Te same pieniądze a wizualnie efekt nie do porównania. Postęp przy stanie surowym "widać"- chyba lepiej się robi widząc efekty wyłożonych pieniędzy.......... W każdym razie fajnie masz, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSZ osiągnięty :wave:

zaczynaliśmy 13 czerwca, zamknęliśmy 8 września, teraz już tylko wykończeniówka :)

I ja się przyłączam do gratulacji. Super !!!:cool:

Ja planowałam rozpocząć budowę jesienią, ale z pewnych przyczyn muszę rozpocząć wiosną 2012. :(

Sytuacja mnie zmusza, aby do jesieni przyszłego roku już się wprowadzić. I mam też taką cichą nadzieję, że w ciągu trzech miesięcy uda nam się postawić SSZ, a na jesień wprowadzić. Tempo zawrotne, ale widać, że dla chcącego nic trudnego !:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejjjjjjjj !

Temat nam coś zanika... spadamy w dół .... tak być nie może!

My mamy już stan SSZ ! a ja właśnie siedzę przed komputerem i szukam kostki brukowej, płyt przed dom... w sumie to zakochałam się w płytach http://www.libet.pl/venetia ,ale one nie mogą być na podjeździe więc wchodzą w grę tylko paito i ścieżka i schody przed domem, a do garażu trzeba coś innego wykombinować :)

hmm a ogrodzenie... myślałam o klinkierze(grafit) i deskach pionowych takich wenge... i tak żeby były blisko siebie, żeby mało było widać z zewnątrz.

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaboo gratuluję SSZ, szybko wam poszło :)

ogrodzenie planujemy drewniane, podobają mi się deski poprzeczne na zakładkę tzn z dwóch stron nabijane ale to za droga impreza więc pewnie stanie na zwykłych sztachetkach, jako że dom ma stolarkę w złotym dębie i taka też będzie balustrada na tarasie to nie wiem czy i z ogrodzeniem w tej kolor nie pójdziemy. No ale podjazd i ogrodzenie to już zostawiam na sam koniec. Na razie to co mamy musi wystarczyć, wykończenie ważniejsze.

Kiedy planujecie się przeprowadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat Napisał

moniczka111

"Witam.

Czy warto rozpoczynać budowę fundamentów w październiku. Czy raczej czekać do marca. Chciałbym jednak wprowadzić się na przyszłą jesień ponieważ kredyt i wynajęcie mieszkania to trochę waży. Dlatego myślę, że wybudowanie fundamentów na zimę skróci czas budowy w przyszłym roku. Co sądzicie? Proszę o opinie."

 

Witam

Warto,warto ja w zeszłym roku (2010) 23 pażdziernika zaczynałam kopać fundamenty mojego domku i miałam jakieś dziwne obawy min. że już póżna jesień,że deszcz i że śnieg ale z perspektywy czasu wiem że było WARTO!! a teraz stoi już mój domek i robimy wykończeniówkę. Pozdrawiam :)

Edytowane przez JANET 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jutro bedzie gotowy stan zero - wylewamy płytę fundamentową - murowanie zacznie się z 17 października i do 31 grudnia inwestycja ma być oddana w SSZ ocieplony tj z elewacją , po kolejnych max 3 miesiącach pewnie mógłbym zamieszkać - ale z wykończeniem nie mam ciśnienia - może być marzec a może być i koniec czerwca ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...