Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dla rozpoczynających budowę w połowie roku 2011 :)


Recommended Posts

Widzę, że juz niektórzy mają przyznane kredyty:) gratulacje:) my na początku tej drogi:rolleyes:mam w zwiazku z tym pytanie bo robiliście cos takiego jak kosztorys. Czy mozecie mi orientacyjnie podać na ile wam wyceniali instalacje wod. - kan. i co. Złozywam wczoraj potrzebne papiery do wyceny a oferte bedę miała dopiero w piatek w nastepnym tygodniu. Jakoś chce sie psychicznie nastawić ile to kosztuje a i do kosztorysu na brudno nie wiem ile wpisać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 482
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich, podobnie jak Wy też nie załapaliśmy się na budowę na wiosnę. Walczymy z Urzędami od 18 stycznia 2011 a 9 czerwca dostalam pozwolenie na budowę. Wniosek kredytowy złożony notabene w PKOBP, sympatyczna Pani obiecala że za 10 dni będzie decyzja. Fachowców mamy zamówionych na 4 lipca. Dom wybarliśmy z pracowni Domy w Stylu "METEOR 2" oraz ekipa wyceniła na 40 tyś robocizna stan surowy otwarty plus cały dach. Myślę że cena rozsądną. Pozdrawaim wszystkich i cieszę się że jest nas coraz wiecej:wave:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy któryś z Bocianków miał jakieś problemy kredytowe lub chciał się dowiedzieć wszystkiego co powinien wiedzieć na temat kredytów, to zapraszam... można śmiało pisać lub dzwonić.

 

Więcej można znaleść:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?32987-Wybra%C5%82em-kredyt.-Ranking-kredyt%C3%B3w-mieszkaniowych/page254

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam coraz szersze grono :)

Dziś po długich zmaganiach złożyliśmy dokumenty o PNB. Oczywiście nie obyło się bez problemu, projekt jest niekopletny tzn nie ma rysunków technicznych od sanitarnego ........ szkoda gadać, architektka ma uzupełniać. Przyczepili się równiez o zjazd na drogę publiczną, mam nadzieję że jednak przejdzie nasze rozwiązanie. Teraz tylko pozostało czekać ... wg miłych Pań 65 dni jeżeli nie będzie zażaleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się ! można powiedzieć że jesteśmy na tym samym etapie , nam też powiedzieli że 65 dni... i podobno nie da rady wcześniej tylko wykorzystują czas in przysługujący na maksa ;/ no więc czekamy :)

Powodzenia.

My od poniedziałku ustawiamy spotkania z firmami, tymi konkretniejszymi, bo inne zdenerwowały nas już na samym początku.

dam znać jak bedziemy po :) i podsumuję wrażenia :)

Pozdrawiam,:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaboo - mamy sprawdzoną ekipę, widzieliśmy dwa domy które budowali w zeszłym roku i były zrobione porządnie więc liczę że będzie dobrze:) Będą nam stawiać dom od fundamentu aż do dachu - podobnie jak u kimklb:) W dzienniczku będę zdawać relacje z tego jak nam idzie.

Ale dzięki za rady - będziemy uważać na pewno:)

 

Zaczynamy w tym tygodniu - na wtorek zamówiłam koparkę do fundamentu a materiały przyjeżdzają w poniedziałek. Proszę trzymać kciuki:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Nutka. trzymam za Was kciuki, a co do pogody też mam nadzieję że będzie ok, bo nasza ekipa chce wejść ze ścianami w tygodniu po Bożym Ciele

:):)

 

O, to bardzo dobre tempo:) - niedługo będziecie zalewać strop:)

My próbujemy właśnie wyliczyć ile betonu potrzebujemy na fundament:)

 

A kończycie na dachu w tym roku? Czy coś jeszcze planujecie? Właśnie się zastanawiam czy wystarczy nam pary żeby jesienią zrobić instalacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my też spóźniliśmy się z tym przylotem, tfu, budową na wiosnę :-)

ale już wiem, że w poniedziałek dostanę PNB :-) zaraz po Bożym Ciele wpada geodeta i tyczy budynek- w związku z tym w sobotę wykosiliśmy działkę z pomocą dobrego, przyszłego sąsiada zza płota :-)

plan jest taki, że końcem czerwca, początkiem lipca wbijamy łopatę- z perspektywy czasu, oj długiego czasu- widzimy w końcu światełko w tunelu :-)

plan budowy jest taki- w tym roku stawiamy dom, kryjemy dachem i wstawiamy okna i drzwi. Od wiosny 2012 reszta- oczywiście jak nie pojawią się tzw niekorzystne okoliczności, a te jak wszyscy tu na forum wiemy, lubią pojawiać się w różnych momentach i etapach budowy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Wam zazdroszę tempa prac, chciałabym już demolować swoją działkę a tu trzeba grzecznie czekać na pozwolenie. Ciekawa jestem jak długo nas przytrzymają, bo przecież nie może być łatwo. Mój tata dziś złożył dokumenty o PNB i uwaga we środę odbiera pozwolenie ( okolice Kozienic) a mnie delikatnie mówiąc szlag trafia, obstawiam połowę sierpnia ... trzeba się odstresować urlop już za 3 dni :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to bardzo dobre tempo:) - niedługo będziecie zalewać strop:)

My próbujemy właśnie wyliczyć ile betonu potrzebujemy na fundament:)

 

A kończycie na dachu w tym roku? Czy coś jeszcze planujecie? Właśnie się zastanawiam czy wystarczy nam pary żeby jesienią zrobić instalacje...

 

Zastanawiamy się jeszcze nad zamknięciem domku czyli okna i drzwi, później w zimie jakieś instalacje, a bardzo wczesną wiosną tynki. A potem to już wio z wykończeniówką. W sumie tego etapu boję się najbardziej.

Co do betonu wszystko nam wylicza szef ekipy budowlanej i powiem szczerze, że robi to wzorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kimklb - my identycznie. Okna mam jeszcze nie wybrane, sporo osób poleca nam Oknoplus - muszę zrobić niedługo rekonesans w tym temacie i wybrać też drzwi i bramę garażową. Jesienią liczę że uda się zrobić elektrykę i zacząć z instalacjami. Dziś mąż podpisał umowę o prąd.

Na razie zbieram wycenę dachówki z różnych składów budowlanych i sprawdzam ceny okien dachowych. Czy już je wybraliście?

 

Co do wykończeniówki to też się jej boję:) ale z drugiej strony nie mogę się doczekać:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dachówkę mamy już wybraną, a nawet zapłaconą. Była promocja, trzeba było zdecydować się do końca maja i tak zrobiliśmy. Wybraliśmy dachówkę Robena kasztanową. jeżeli chodzi o okna to chyba zdecydujemy się na firmę bodajże że Strzelec Opolskich(coś teraz nie jestem pewna dopytam męża) widzieliśmy je na targach w Opolu wyglądają solidnie. Co do okien dachowych jestem zdecydowana na Veluxa. Teraz mam Okpola i są beznadziejne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na 90% też wybierzemy Robena. Nad kolorem jeszcze negocjujemy:) - Będzie kasztan (bardzo mi się podoba) albo miedziana (za tym kolorem głosuję mąż). Mam wycenę Roben kasztan Fleming na cały dach za około 12 tyś razem ze wszystkimi dachówkami wentylacyjnymi, gąsiorami, itd (mam 232m2 dachu).

 

O oknach dachowych Velux wiem na raze niewiele - sprawdzałam Fakro i Roto ale wiem że wszystkie trzy są dość dobrej jakości. Roto odrobinę droższe niż Fakro.

Chyba w łazience i pralni będą plastikowe a w sypialniach drewniane. - Mam już do tego wycenę. Drogo;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

A my dzisiaj mamy ostatnie spotkanie z firmą, potem długi weekend na przemyślenia i podjęcie decyzji.

Spotkania były ok, zobaczyliśmy kilka budów, (jeszcze dzisiaj mamy zobaczyć 2 domy podczas spotkania), dowiedzieliśmy się paru rzeczy o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia hehehe a pewnie byłyby kłopotem gdybyśmy sami nagle znaleźli się w sklepie (pewnie ja bym się znalazła tam sama) także dużo nam dały rozmowy, fajnie jeśli okazało się że osoba z którą rozmawiamy rzeczywiście wykazała zainteresowanie naszą budową, a teraz już wiemy co i jak, jak działa ta machina po podpisaniu umowy z firmą.

W niedzielę podsumuję Wam nasze wnioski dot ofert,

Pozdrawiam ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kimklb - my identycznie. Okna mam jeszcze nie wybrane, sporo osób poleca nam Oknoplus - muszę zrobić niedługo rekonesans w tym temacie i wybrać też drzwi i bramę garażową. Jesienią liczę że uda się zrobić elektrykę i zacząć z instalacjami. Dziś mąż podpisał umowę o prąd.

Na razie zbieram wycenę dachówki z różnych składów budowlanych i sprawdzam ceny okien dachowych. Czy już je wybraliście?

 

Co do wykończeniówki to też się jej boję:) ale z drugiej strony nie mogę się doczekać:)))

 

Moi rodzice wymienili sobie okna na Oknoplusa jakieś 1,5 roku temu, są super te okna (kolor dąb bagienny, profil taki prosty) - rodzice są zadowoleni, zresztą jak trzeba było podkręcić po montażu okna to przyjechali po 3 dniach od zgłoszenia (40 kilometrów)

A i stację meteorologiczną dostali w prezencie :)

Edytowane przez jaboo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...