Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dla rozpoczynających budowę w połowie roku 2011 :)


Recommended Posts

Witam wszystkich czekających i tych już budujących!

Ja buduję w Gliwicach (znaczy - mam zamiar, bo właśnie czekam na PnB). Liczyłam, że uda mi się wystartować 1 sierpnia br., a chyba powoli zaczynam przesuwać termin rozpoczęcia. Też szukam sąsiadów, ale gliwiczanie albo mało budują, albo mało się udzielają na forach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 482
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich czekających i tych już budujących!

Ja buduję w Gliwicach (znaczy - mam zamiar, bo właśnie czekam na PnB). Liczyłam, że uda mi się wystartować 1 sierpnia br., a chyba powoli zaczynam przesuwać termin rozpoczęcia. Też szukam sąsiadów, ale gliwiczanie albo mało budują, albo mało się udzielają na forach...

Witamy Witamy i trzymamy kciuki :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czekających i tych już budujących!

Ja buduję w Gliwicach (znaczy - mam zamiar, bo właśnie czekam na PnB). Liczyłam, że uda mi się wystartować 1 sierpnia br., a chyba powoli zaczynam przesuwać termin rozpoczęcia. Też szukam sąsiadów, ale gliwiczanie albo mało budują, albo mało się udzielają na forach...

Witamy serdecznie:), nie wolno się poddawać!!!!!trzeba myśleć pozytywnie i wtedy sierpień będzie jeszcze realny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się z woj. podlaskiego, grodu nad Narwią :)

My też z polowy roku jesteśmy. W prawdzie PnB mieliśmy juz w marcu a kredyt w ING nam w kwietniu przyznali to plan był by zacząć w połowie maja. Niestety kiepska pogody spowodowała obsuwe naszej ekipy na poprzedniej budowie i tym o to sposobem ruszyliśmy 10 czerwca (przyjechali zdjąć humus). Wczoraj stawiali bloczek a na jutro jest plan ocieplania ścian fundamentowych, żeby w poniedziałek zalać płytę.

Budujemy dom wizualnie podobny do TERMINI II jednak ze zmianami w środku (projekt indywidualny bazując na wyglądzie frontu termini), w sumie 121m2 powierzchni użytkowej plus coś ponad 30 gospodarczej. Robocizna za dom z więźbą dachową wyceniona na 30tys. Wykonawcy mają w umowie zapisane, że dom ma powstać w 2 miesiące, liczą że potrzebują na to 200 roboczogodzin. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. W tym roku chcemy zrobić tyle na ile nam transz kredytu starczy czyli na bank ssz plus instalacje hydrauliczną i elektryczną, mam też nadzieję na wylewki i tynki. tylko pytanie czy na to wszystko 200tys starczy...

Edytowane przez pumpaluna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72, toś mnie pocieszył. Ciągle liczę, że Pani w UM Gliwice będzie bardziej litościwa i pozwoli mi się upić wcześniej niż po tych 65 dniach od złożenia dokumentów ;-) A do szczęścia brakuje mi jeszcze prądu i wody. Jutro chcę zadzwonić do Vatenfalla z pytaniem, kiedy będę mogła ich zobaczyć w mojej okolicy. Natomiast o wodę będę póki co, prosić sąsiadów. Początkowo PWiK Gliwice obiecało, że pożyczą mi hydrant, ale teraz coś kręcą i się wykręcają :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my o podłączenie prądu złożyliśmy w styczniu, w lutym zadzwonili z informacją, że wystawiają nasze przyłącze na przetarg. Jutro mają się zjawić, żeby ustalić gdzie skrzynka będzie i po weekendzie podłączą nam prąd. Wodę i kanalizację mieliśmy od lat. Aha nam elektryk podpowiedział, żeby nie brać taryfy budowlanej jeśli mamy od kogo pociągnąć prąd. Na szczęście mamy przez płot wujka i użyczy nam i zwykłego i siły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upiecz ciasto lub zrób grilla na dobre sąsiedztwo, może akurat ktoś się zgodzi

moja znajoma umówiła się z sąsiadem, że zapłaci za prąd to co wyjdzie z licznika. Bardziej jej się opłaci niż brać swój licznik na czas budowy z tą droższą taryfą.

Przekalkuluj, może z wodą jest podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zaczynaliśmy z agragatem z "Biedronki" śmigał jak trza nawet budowlańcy byli w szoku nie dość ze wyrabiał na ich wszystkie sprzęty to jeszcze bardzo mało brał paliwa. Teraz niestety prąd budowlany, a woda tak jak pisałam własna ze studni. Dobrze że jest bo teraz etap polewania i idzie jej..., że szok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie cierpię Jadziu na tą samą przypadłość :)

staram się już zmieniać temat jak spotykam się ze znajomymi, żeby mnie nie znienawidzili nim się budować skończymy ;)

 

Co do prądu to może lepiej dalej korzystać z tego od sąsiada, taryfa budowlana to zabójstwo. u nas jest za sam abonament licznikowy 86zł plus to co z licznika, 3x drożej niż normalny prąd liczone. jeśli będą kładli wam pustaki na klej to dużo tego prądu nie nabiorą a szkoda kasy.

 

pokażesz nam swój dziennik budowy i postępy? przez 2 miesiące to jest już co oglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie cierpię Jadziu na tą samą przypadłość :)

staram się już zmieniać temat jak spotykam się ze znajomymi, żeby mnie nie znienawidzili nim się budować skończymy ;)

 

Co do prądu to może lepiej dalej korzystać z tego od sąsiada, taryfa budowlana to zabójstwo. u nas jest za sam abonament licznikowy 86zł plus to co z licznika, 3x drożej niż normalny prąd liczone. jeśli będą kładli wam pustaki na klej to dużo tego prądu nie nabiorą a szkoda kasy.

 

pokażesz nam swój dziennik budowy i postępy? przez 2 miesiące to jest już co oglądać :)

 

Ano jest już co oglądać. Są ściany nośne parteru, strop nad garażem, a nad domem dziś będą zalewać. Są schody wejściowe i schody tarasowe. Jadę tam, siadam na bloczku w salonie i myślę/marzę co gdzie będzie. A potem jak zamykam oczy to widzę budowę :-) I tak zyję w takim stanie już drugi miesiąc. Jak się nauczę wstawiać zdjęcia to coś zamieszczę. Na razie są w aparacie i nie ma komu na komputer przerzucić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale super cena. Nam z oszacowania wyszło o wiele więcej i zrezygnowaliśmy. Teraz mam lekkiego stresa - ani wody , ani pradu:-( Liczę, że vatenfall się ruszy, bo jak nie, to pewnie agregat trzeba będzie kupić, a woda - hydrant, a jak się nie uda go wypożyczyc, to może jakiś sąsiad się zlituje. Za dużego wyboru nie mam - jeden blisko, dwaj już nieco dalej. Ale pozwolenia też jeszcze nie mam. Ciekawe, co będzie pierwsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...