Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dla rozpoczynających budowę w połowie roku 2011 :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 482
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja mam super sąsiada. Nie wiem o prądzie i wodzie, co ranek przerzuca kabel przez płot i prąd jest. To samo z wodą. Za tydzień będziemy mieć już swoje media, ale chciałam powiedzieć, że są jeszcze życzliwi ludzie na tym świecie. Sam pierwszy rękę wyciągnął, bo ja nie śmiałam. Obserwuje dyskretnie budowę, wiem kto kiedy był i o której ;) Przyjdzie jak przyjeżdżamy na działkę, doradzi, podpowie. Swój dom sam budował 10 lat temu. Bardzo go lubimy.

POZDRAWIAM ŻYCZLIWYCH SĄSIADÓW !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my się budujemy wśród swoich, działka jeszcze po dziadkach i od wielu lat przez nas grillowo okupowana. Wprawdzie trochę się obawiam, że kiedyś może wyjść mi ta rodzinna scheda bokiem bo od zachodu i północy mieszkają ciotki, ale już od południa mamy zwykłych, na szczęście fajnych, sąsiadów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

Tak czytam Was i zazdroszczę- u mnie działka zarasta trawą (cudem udało się ją prawie skosić), a ja ciągle w tych papierach- czy to się kiedyś skończy? Szukam nadziei na skompletowanie wszystkiego, a jak złożę wniosek o PnB, to chyba się upiję z radości... ;-)

Zazdroszczę Wam pierwszych wykopów, murków, ścian... jak też już chcę....!!! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale super cena. Nam z oszacowania wyszło o wiele więcej i zrezygnowaliśmy. Teraz mam lekkiego stresa - ani wody , ani pradu:-( Liczę, że vatenfall się ruszy, bo jak nie, to pewnie agregat trzeba będzie kupić, a woda - hydrant, a jak się nie uda go wypożyczyc, to może jakiś sąsiad się zlituje. Za dużego wyboru nie mam - jeden blisko, dwaj już nieco dalej. Ale pozwolenia też jeszcze nie mam. Ciekawe, co będzie pierwsze.

 

 

My równiez bez prądu i bez wody:yes: agregat już wybrany a woda na razie z beczki:P studnie i tak bedziemy musieli wiercic głebinówkę ale czekamy z tym wydatkiem jak juz postawimy piwnicę. Wszystko da się ogarnąć:D

Jutro zaczynaja wykopy a 4 lipca wchodzi ekipa od fundamntów i piwnicy a potem to już z górki wio:D Ja jestem niepoprawną optymistką a mój małż szczęściarzem więc nie przewiduję komplikacji;) Poza tym mój nerwowy limit juz wyczerpali architekci:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój architekt "trochę" przesadził w zestawieniu materiałów i zostało mi 930 szt.porothermu 30P+W, 132 szt porothermu 25P+W (produkcji WIENERBERGER)

Jeżeli jest ktoś z Częstochowy lub okolic zainteresowany to w dobrej cenie odsprzedam. Cena za 30P+W 3,90zł za szt.

Na terenie Częstochowy w najbliższym czasie z transportem, później będę musiał zwieść to do siebie na działkę, a wtedy już trzeba będzie sobie transport załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem....nam rozpatrywali całe 65 dni i nic nie udało się załatwić wcześniej z pozwoleniem.

Ale potem wszystko idzie tak mega szybko....nasza budowa zaczeła się (tyczenie budynku) równo tydzień temu a po drodze jeszcze w czwartek było święto a w tym tygodniu już robimy izolacje i lejemy chudziaka - będzie stan zero:)

Człowiek nie może się przyzwyczaić że po tych papierach idzie teraz tak szybko:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem....nam rozpatrywali całe 65 dni i nic nie udało się załatwić wcześniej z pozwoleniem.

Ale potem wszystko idzie tak mega szybko....nasza budowa zaczeła się (tyczenie budynku) równo tydzień temu a po drodze jeszcze w czwartek było święto a w tym tygodniu już robimy izolacje i lejemy chudziaka - będzie stan zero:)

Człowiek nie może się przyzwyczaić że po tych papierach idzie teraz tak szybko:))

 

Oj u nas też podobno wyciągają na max ten czas im przysługujący, ale tyle czekaliśmy to jeszcze poczekamy ;)

Super :) ciesze się z Wami, wrzuć jaką fotkę przy okazji! koniecznie, ja obiecuję, że też umieszczę od razu jak tylko będę miała co ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze w tym innym blogowym dzienniku jakoś mi się ciężej odnaleźć, ale gratuluje Nutko postępów

 

mam pytanie do tych co budują domy niepodpiwniczone, jaką grubością betonu będziecie mieli zalany ten ubity piach? czy będziecie uskuteczniać bądź już macie za sobą podlewanie ?

 

Pumpaluna - my budujemy bez piwnicy ale u nas jest spadek terenu, fundament jest głęboki i byłoby bardzo dużo do zasypywania, dużo piachu do kupienia i przywiezienia i wybraliśmy z kierownikiem budowy inne rozwiązanie.

Zasypujemy doł tą ziemą która była wykopana z fundamentu a potem zbroimy i zalewamy betonem (tak jak robi się to przy stropie).

 

W tej wersji nie będzie konieczności ubijania piasku i stresu że potem nam się podłoga w kuchni czy salonie jednak ugnie. Rozwiązanie jest chyba prostsze a przy naszej głębokości fundamentu wychodzi kosztowo podobnie co kupno dużej ilości pisasku. Jak ktoś ma płasko i płytki fundament to piasek wyjdzie mu taniej niz zbrojenie.

 

Fundament polewaliśmy oczywiście tak ze 2 - 3 razy. Płytę stanu zero też na pewno będziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiem czy nasz fundament jest płytki czy nie... w każdym bądź razie na działce zalegają sterty piachu wykopanego żeby postawić fundamenty i nim ma zasypywać i ubijać.

co do wylewki to nasz wykonawca mówił coś, że to będzie jakies 7-8cm płyty i jakby upałów nie było a oni wyleją ją na noc to nie będzie dużo lania i że przy cieńszych warstwach zbyt wiele lania nie jest konieczne, kurcze oglądam dzienniku budowy i wszyscy leją więc z lekka zgłupiałam. nie zostaje mi chyba nic innego niż z nim zagadać i tak jak powie mu zaufać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...