Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dla rozpoczynających budowę w połowie roku 2011 :)


Recommended Posts

nawet nie wiem czy nasz fundament jest płytki czy nie... w każdym bądź razie na działce zalegają sterty piachu wykopanego żeby postawić fundamenty i nim ma zasypywać i ubijać.

co do wylewki to nasz wykonawca mówił coś, że to będzie jakies 7-8cm płyty i jakby upałów nie było a oni wyleją ją na noc to nie będzie dużo lania i że przy cieńszych warstwach zbyt wiele lania nie jest konieczne, kurcze oglądam dzienniku budowy i wszyscy leją więc z lekka zgłupiałam. nie zostaje mi chyba nic innego niż z nim zagadać i tak jak powie mu zaufać

 

Wiesz co z tym polewaniem to jakoś dużo pracy nie ma. Ja kupiłam wąż za 15 złotych i sama czynność polewania zajeła mi jakieś 20 minut. To nic skomplikowanego a jednak ten beton lepiej się wiąże jak jest woda.

 

Może też uratuje Cie akurat deszczowa pogoda:) - Wtedy nie trzeba polewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 482
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nieśmiało przyłączam się do grupy rozpoczynających budowę w połowie roku...:D u nas budowa ma ruszyć na początku sierpnia, na chwilę obecną mamy PnB, studnię głębinową, agregat (prąd ma być najpóźniej na wiosnę..), stawiamy ogrodzenie...budujemy w okolicach Warszawy..pozdrawiam wszystkich:bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas też niestety dzisiaj od południa lało i taka sama prognoza na najbliższe dni, szkoda że betonem nie zaleli bo by naturalne nawilżanie było

 

my na szczęście ogrodzenie już mamy i to takie które po odmalowaniu mogłoby zostać, na pewno zmienimy front przed przeprowadzką a resztę to się w praniu okaże ile kasy zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie Witam Sz. Inwestorów!

Ledwie miesiąc temu rozpoczęliśmy budowę naszego domku, a już tyle emocji ;-))

Koparki, wywrotki, gruszki i pompy, do tej pory zazdrosnie podgladane na innych budowach, nareszcie zaprosiliśmy do siebie. Pierwsze wpisy do Dziennika Budowy i pierwsze wpisy na forum, wreszcie jako uczestnik, a nie tylko czytelnik.

Pozdrawiam raz jeszcze! (i niech miną te deszcze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie Witam Sz. Inwestorów!

Ledwie miesiąc temu rozpoczęliśmy budowę naszego domku, a już tyle emocji ;-))

Koparki, wywrotki, gruszki i pompy, do tej pory zazdrosnie podgladane na innych budowach, nareszcie zaprosiliśmy do siebie. Pierwsze wpisy do Dziennika Budowy i pierwsze wpisy na forum, wreszcie jako uczestnik, a nie tylko czytelnik.

Pozdrawiam raz jeszcze! (i niech miną te deszcze ;-)

 

Witaj SHOW - widzę że też archonowy domek budujesz, bardzo ładny projekt i całkiem przestronny:)

 

Budujesz w samym Krakowie Krakowie? Czy gdzieś w Okolicach - ja 5 km na północ, okolice Zielonek/Michałowic.

 

Pozdrowienia i jeszcze raz witaj na forum

Nuta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:D ja wracam z obczyzny 12 lipca i tez zaczynam budowe, to juz drugie podejscie bo w kwietniu nie bylo wszystkich dokumentow:( ale teraz jz wszstko jest wiec bedzie sie dzialo... mam 2 i pol tygodnia urlopu na stan zero. dzis nie mam czasu ale jutro poczytam wasze posty i chetnie popisze z ludzmi ktozy tez teraz zaczynaja budowe, bo jedziemy na tym samym wozku:lol2:

pozdrawiam wszystkich:goodnight:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam PnB!!!

W czasie jak się uprawomocnia analizuję ceny, banki i robię ponownie kosztorys. Moja wycena na ssz to tak ok.200 tys. (wg cen ktore dostałam z hurtowni plus kompleksowa wycena dachu plus cena murarzy plus okna bez rolet plus wszystkie drzwi). Gorzej z analizą wykończenówki. Czy 200 tys. to spokojna kwota? Oczywiście nie planuję żadnych szaleństw i żadnej awangardy.

 

P.S. Wy też macie czas utworzenia postu cofnięty o 2 godziny?

Edytowane przez a.lina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to popatrzylem i poczytalem:D gratuluje tym co juz zaczeli i zycze powodzenia tym ktozy tocza boj w uzedach.

mnie juz nosi, jeszcze 10 dni do urlopu a ja nie umiem wetrzymac:rotfl: u mnie pozwelenie wydane. na poprzednim urlopoie zdjety humus, pokrecone zbrojenie, kupiony zwir, cement , beton komorkowy na nosne i dzialowe, bloczki fund, strop teriwa i stal na cala budowe:D za caly ten cenny material na budowe wymazonego domku polecialo 30kola, w tym wliczony projekt indywidualny oraz wszystkie papierki dotyczace pozwolenia na budowe zalatwiane przez jednego pana, kier budowy mysle ze nie jest tak zle:lol2:

dom 140 m powiezchni uzytkowej + garaz troche podpatszony z AC Dodi z neta bo podobal mi sie bardzo uklad na dole ale poddasze calkiem zmienione bo dodana wystawka z dwoma filarami i balkonem na fracie. jak rusze, a wlasciwie zaczniemy z moja pania to zrobimy dziennik i pokazemy elewacje:yes:

bede sledzil wasze postepy POZDRAWIAM:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam PnB!!!

W czasie jak się uprawomocnia analizuję ceny, banki i robię ponownie kosztorys. Moja wycena na ssz to tak ok.200 tys. (wg cen ktore dostałam z hurtowni plus kompleksowa wycena dachu plus cena murarzy plus okna bez rolet plus wszystkie drzwi). Gorzej z analizą wykończenówki. Czy 200 tys. to spokojna kwota? Oczywiście nie planuję żadnych szaleństw i żadnej awangardy.

 

P.S. Wy też macie czas utworzenia postu cofnięty o 2 godziny?

moje GRATULACJE!!!!!!!!!!! To teraz do dzieła, uprawomocni się i .......do budowy wymarzonego domku:)

Myślę, że wycena SSZ całkiem realna:)

Czas też mam cofnięty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to popatrzylem i poczytalem:D gratuluje tym co juz zaczeli i zycze powodzenia tym ktozy tocza boj w uzedach.

mnie juz nosi, jeszcze 10 dni do urlopu a ja nie umiem wetrzymac:rotfl: u mnie pozwelenie wydane. na poprzednim urlopoie zdjety humus, pokrecone zbrojenie, kupiony zwir, cement , beton komorkowy na nosne i dzialowe, bloczki fund, strop teriwa i stal na cala budowe:D za caly ten cenny material na budowe wymazonego domku polecialo 30kola, w tym wliczony projekt indywidualny oraz wszystkie papierki dotyczace pozwolenia na budowe zalatwiane przez jednego pana, kier budowy mysle ze nie jest tak zle:lol2:

dom 140 m powiezchni uzytkowej + garaz troche podpatszony z AC Dodi z neta bo podobal mi sie bardzo uklad na dole ale poddasze calkiem zmienione bo dodana wystawka z dwoma filarami i balkonem na fracie. jak rusze, a wlasciwie zaczniemy z moja pania to zrobimy dziennik i pokazemy elewacje:yes:

bede sledzil wasze postepy POZDRAWIAM:D

 

 

Powodzenia! Będziemy śledzić postępy

Nuta

PS

Ale na ortografii chyba nie uważałeś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...