Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ORCON HRC - prosze o opinię.


Recommended Posts

Witam i mam pytanie jak w temacie.

 

Wiecie coś może o tej nowości na Polskim rynku ?? Rekuperator ORCON HRC - został mi zaproponowany przez firmę ASK, jako opcja. Oczywiście mam też ofertę na Brinka Renovent Large 400.

 

Czy wiecie w czym Orcon jest lepszy od Renoventa ?? Ma ktoś może już to urządzenie ?? Jeśli tak jak wrażenia z użytkowania ??

 

Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORCON HRC jest to nowy produkt na Polskim rynku, więc opinii nie znajdziesz - kosztuje on praktycznie tyle samo co HR400 ma jednak dodatkowo opcje bezprzewodowego sterowania.

Ten model ofertujemy już od około miesiąca.

 

Jeśli oferujecie ;) to znaczy że znacie go bardzo dobrze.

 

Mam zatem pytania.

W czym jest lepszy od Renoventa ??

Czy rzeczywiście potrafi sobie lepiej poradzić z regulacją wilgotnością w domu ??

Jak w fazie testowej z jego awaryjnością??

Który lepiej sobie radzi w bardzo zimne dni (przy -20,powiedzmy)

Na co się zdecydować, gdy koszt zakupu obu jest taki sam ??

Edytowane przez atika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz, najczęściej montaż wentylacji dzieli się na dwa etapy - i są one zazwyczaj oddalone od siebie o kilka miesięcy (a nawet dłużej) - więc o awaryjności ciężko się wypowiadać...

Na twoje pytanie odnośnie lepszy/gorszy nie ma prostej odpowiedzi, więc ja zadam pytanie troszkę inaczej:

czym różnią się rekuperatory np. Renovent, Ned air, Wolf ? (nie licząc ceny?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym się różnią i nie chcę już w to wnikać.

Odpowiada mi cena Renoventa i na niego byłam przekonana, po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii na jego temat.

Teraz mam dodatkowo ofertę na Orcona, w identycznej cenie - więc zastanawiam się który wybrać.

Oferta jest od jednej firmy, która przedstawiła mi kompleksową usługę w dobrej cenie.

 

Ale nie chcę już przerabiać tematu wśród wielu reku, bo mogłabym jeszcze dodać Bartosza, Mitsub. i inne...

Mam te 2 do wyboru i chciałabym podjąć słuszną decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 7 months później...

Minęło pół roku, może teraz ktoś ma jakieś doświadczenia z Orcon-em?

 

Mój wybór padł na trzy jednostki:

 

Jan-Gaz - 350 EC E3

Brink 300/400

Orcon 300/400

 

O Janku i Brinku na forum sporo opinii, ale o Orconie cicho,

Poczytałem ulotki i opisy o Orconie, wprowadzili kilka nowych gadżetów - czujnik wilgoci, czujnik temp. zewnętrznej - na podstawie której urządzenie ma się lepiej adaptować i sterowanie bezprzewodowe, ale czy to na plus czy na minus?

 

Proszę o opinie,

 

Pzdr

Roobert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekuperator Orcon jest zainstalowany w domu modelowym w Jankach k. Warszawy

Pewnie cię to nie urządza (lokalizacja), ale możesz tam zobaczyć.

Ja też brałem pod uwagę, ale jednak chyba Orcon jest droższy niż renovent (jak patrzę po allegro)

 

Hmm, a urządza :) do Janek mam 18km, dobry czas na sprawdzenie jak działa ten inteligentny system przeciwzamrożeniowy, w nocy z piątku na sobotę ma być poniżej -20, wybrałbym się tam w sobotę :),

Czy to w tym domu StudioAtrium jest ten Orcon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...