Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rury Spiro - opinie?


Recommended Posts

Skoro powiedzieli, że sporo są złe, to niech wytłumaczą dlaczego, bo znaczna część instalacji je w takim razie źle zrobiona ;) :)

Ja mam spiro, znajomi mają spiro, ich znajomi mają spiro, a jeden ze znajomych moich znajomych ma płyty climavery (czy jakoś tak) i też jest zadowolony (choć było drożej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakaś rura która od wewnątrz ma właściowci zapobiegające rosnięciu grzybusiów

 

Może chodziło o to:

http://www.rekuperatory24.pl/rurowy

 

Rury te stosuje się w gruntowym wymienniku ciepła, bo mają taką sprytną warstewkę srebra (jak w lodówkach) przez co grzybki i inne stworzonka jej nie lubią?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam

Odświeżam troche temat.

Szukalem i czytalem ostatnio o rekuperatorze i instalacji. Pytalem sie o rury i instalatorzy maja rozne zdania na ten temat.

Jedni polecaja rury giętkie, ponieważ sa ciche i tansze.

Inni odradzaja ponieważ nie da sie je przeczyścić a po 6-7 latach trzeba czyścic instalacje. Za to polecają rury sztywne spiro, ktore sa trwalsze i można je czyścić.

 

Jak to z nimi jest?

1. Moze ktos by sie podzielil jakimi przewodami ma rozprowadzona wentylacje?

2. Ile lat ma juz ja?

3. Czy czyścił już rury (czy wogóle trzeba)?

4. Jeśli ktoś ma rury sztywne to czy wentylacja jest aż tak bardzo słyszalna.

 

Chciałbym abyscie podzielili sie wasza opinia i spostrzeżeniami na ten temat.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na spirówkach jest słyszalna, słychać reku i trudno tego uniknąć bez tłumików, nie znam nikogo kto czyściłby kanały lub by sie komuś w nich pieczarki dobrze czuły, wyjątkiem są instalacje przemysłowe i klimatyzacyjne, poza tym czyścić można też chemicznie a nie koniecznie szczotką, która poza tym że sie kręci to grzybka i tak nie usunie :), wszystkie kanały mają swoje wady i zalety, nie ma ideałów, ale wszystkie mniej lub bardziej się nadają zależnie gdzie i jak są instalowane, mówienie że coś się nie nadaje i podawanie uzasadnienia usłyszanego gdzieś od kogoś bez używania rozumu to nie jest doświadczenie i od takich instalatorów trzymaj sie z daleka bo i tak coś sknocą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Ja ponieważ będę miał odcinki rur po 8 m myślałem, czyli dosyć rozległa instalacja myślałem żeby główne kanały puścić na sztywnych rurach spiro żeby zmniejszyć opory, a na 1-2 metry przed anemostatem zastosować kanał giętki perforowany. Czyli taki ukłąd mieszany. Co wy na to? Kanały sztywne tez latwiej jest ocieplić welną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ponieważ będę miał odcinki rur po 8 m myślałem, czyli dosyć rozległa instalacja myślałem żeby główne kanały puścić na sztywnych rurach spiro żeby zmniejszyć opory, a na 1-2 metry przed anemostatem zastosować kanał giętki perforowany. Czyli taki ukłąd mieszany. Co wy na to? Kanały sztywne tez latwiej jest ocieplić welną.

ja mam podobne długości i wszystko mam w izolowanych flexach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ponieważ będę miał odcinki rur po 8 m myślałem, czyli dosyć rozległa instalacja myślałem żeby główne kanały puścić na sztywnych rurach spiro żeby zmniejszyć opory, a na 1-2 metry przed anemostatem zastosować kanał giętki perforowany. Czyli taki ukłąd mieszany. Co wy na to? Kanały sztywne tez latwiej jest ocieplić welną.

 

Dokładnie tak mam zrobione. Główna magistrala to spiro fi 160 i od tego odejścia eleastyczne.

Wentylacja na 1 biegu niesłyszalna.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400 używasz niezmiernie rzadko i jak będzie przy tych prędkościach słychać lekki szum to nie koniec świata, ważne by na biegach normalnej ekploatacji czyli ok 100m3/h była kompletnie nie słyszalna nawet głuchą nocą

 

No i dokładnie tak jest. Dlatego ciekawi mnie jak może być niesłyszalna np. przy 400m3 .... ?

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...