Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stan surowy - co dalej?


t0mekk

Recommended Posts

Witam,

jestem na etapie stanu surowego otwartego.

Czy moglibyście doradzić jak ocieplić dom? Ile na zewnątrz, poddasze, podłogi, strop?

Planuję pompę ciepła z podłogówką + rekuperator.

Pow. ok. 133m2 Dom z poddaszem użytkowym + mały stryszek na którym chcę zamontować rekuperator.

Dom wykonany zostanie w technologii tradycyjnej, niepodpiwniczony,ławy fundamentowe żelbetowe, ściany fundamentowe z bloczków betonowych izolowanych, ściany parteru i poddasza z pustaka ceramicznego Wienerberger gr. 25 cm na zaprawie cementowej , strop gęstożebrowy Teriva z pustaków, keramzytowych, więźba dachowa drewniana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj więcej na ściany niż 45 cm styro

Nie dawaj więcej na podłogę niż 45 cm styro, lub metr keramzytu

Nie dawaj pod dach więcej niż 75 cm wełny

 

bo się nie opłaca.

Grubości warstw to tak lekko na oko podałem.

 

Nikt Ci przyjacielu nie odpowie na to pytanie w sposób idealny. Jeden powie, że na ścianie to minimum 25cm a drugi powie, że 15 wystarczy.

Sensowność grubości ocieplenia jest ograniczona po pierwsze Twoim budżetem, a po drugie dopiero wyliczeniami.

 

moje ocieplenie to 15cm styro na ścianie, 12 na podłodze i 25 cm wełny pod dachem. Czy to za mało? Jasne, że tak. Jeśli dałbym wszędzie 5cm więcej to byłoby lepiej, ale i drożej.

Optimum leży jak już pisałem gdzie pomiędzy wielkością rozsądku a grubością portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...