Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rury do wentylacji


Recommended Posts

Gość zibik_eng
mam pytanie jakich rur użyć do przeprowadzenia wentylacji z łazienek i kuchni w połaci dachu do kominków wentylacyjnych w dachu ???

Po raz milionowy odpowiadam - kominki wentylacyjne służą do odpowietrzania pionów kanalizacyjnych i pomimo swojej nazwy nie służą do wentylacji pomieszczeń.

 

Jakich "rur" masz użyć? ceramicznych a bardziej szczegółowo pustaków ceramicznych obudowanych cegłami - fachowo taka ekstrawagancja nazywa się kominem wentylacyjnym.

Edytowane przez zibik_eng
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz milionowy odpowiadam - kominki wentylacyjne służą do odpowietrzania pionów kanalizacyjnych i pomimo swojej nazwy nie służą do wentylacji pomieszczeń.

 

Jakich "rur" masz użyć? ceramicznych a bardziej szczegółowo pustaków ceramicznych obudowanych cegłami - fachowo taka ekstrawagancja nazywa się kominem wentylacyjnym.

 

Kolego, konsultowałem z kominiarzami i to normalne wentylować pomieszczenia poprzez kominki w dachu, pytam tylko jakich ludzie używali przeowdów - bo nie chcę prowadzić tego w rurach PVC kanalizacyjnych bo obawiam się skraplania..., nie musisz już odpowiadac na moje pytanie jesli nie masz u siebie takiego rozwiązania to oszczędź swój cenny czas i nie wdawaj się w ten post...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Witam, mam pytanie jakich rur użyć do przeprowadzenia wentylacji z łazienek i kuchni w połaci dachu do kominków wentylacyjnych w dachu ???

 

Jakichkolwiek rur nie użyjesz do wentylacji łazienek i kuchni, to z powodu zwykle większej wilgotności powietrza w takich pomieszczeniach będziesz się borykał z problemem skroplin (bo jeśli nie PCW, to "spiro"). W kanałach tradycyjnych (z cegły lub ceramiki) skropliny też występują, tylko ich nie widać, bo w te kanały najpierw wsiąkają a potem odparowują w czasie, gdy wilgotność się zmniejsza i występuje stały, prawidłowy ciąg (lub gdy stale działają wentylatory). Problem skroplin w nienasiąkliwych rurach będzie występował głównie w chłodnych porach roku.

Pozdrawiam

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...