Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DOMEK NA WSI-przytulnie, niedrogo;-),kolorowo czyli po naszemu.


Recommended Posts

GRATULUJE daszku jeszcze okienka i prawdziwy domek będzie ,jak mi wstawili okienka to takie parcie miałam na wykończenie ,że ho ho a czekaliśmy aż zamówimy okienka bo zaprzyjaźniona pani od okienek powiedział,że ma być promocja na okienka i tak c na promocje czekaliśmy ale nie żałujemy bo mamy 3 szybowe termo z przenikaniem ciepełka 0,6 ,a potem czekaliśmy mc na okienka .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 734
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Renatamama3 nas właśnie interesują takie parametry okna. Aktualnie w pokojach, w których mieszkamy u rodziców użytkujemy okna na profilu Veka, 6-cio komorowe, 3 szybowe i jak dla mnie rewelacja. Na prawdę jest cieplej, ciszej i co ciekawe w lecie chłodniej. Na oknach nie będziemy oszczędzać, bo potem na nas się zemści rachunek za ogrzewanie;). To już lepiej dłużej korzystać z pożyczonych mebli( u nas nie będzie problemu, bo moi rodzice mają nawyk chomikowania takowych, a że dom duży to i sobie mogą pozwolić). Myślę, że w przyszłym tygodniu będziemy coś więcej wiedzieć na temat okien, mąż będzie w domu i zajmiemy się rozmowami z firmami w sprawie wycen. Na razie wstępnie popatrzyłam na ofertę firmy Oknoplast z Krakowa.

 

Pozdrawiam:)

C.D.N...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janiseya my mamy z Okno Plusa thermo ,wcześniej u rodziców mieliśmy też okno plusa tyle ,że normalne no bo kupowane 12 lat temu i byliśmy mega zadowoleni .My mieszkamy od 28 listopada i też nie mamy w salonie mebli sory mamy stare z poprzedniego lokum na których śpimy bo kasy i czasu na zrobienie sypialni brakło woleliśmy zrobić pokoje dzieciaków .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, witam:welcome: i serdecznie zapraszam w nasze skromne progi. Każdy komentarz, uwaga mile widziane, tym bardziej, że wasze prace mocno zaawansowane.

 

A tak z ciekawości, czy ktoś z czytających ma pomysł na jakiś wolontariat? Od razu się zarzekam, że odpadają hospicja i schroniska dla zwierząt, wykończyłabym się psychicznie(mam bardzo głębokie poczucie empatii, każde bezdomne zwierze wzięłabym do domu, a jak widzę krzywdzone/chore dzieci zaraz bym buczała jak bóbr,Kubusia Puchatka nie mogłam oglądać bo Kłapouchy nie miał domu:( ). Poszukiwania pracy nie przynoszą efektu, a chciała bym coś robić efektywnego, nie wiem nauczyć się przy tym czegoś, jakieś doświadczenie zdobyć. Czekam na pomysły, sama mam kilka ale jeszcze kiełkują.

 

Miłego wieczora:)

C.D.N....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

agusiazet dzięki za podpowiedź, zaglądnę na stronę. Bardziej chodzi mi o wolontariat, który jednak wymuszałby moje wyjście z domu. Oczywiście takich zdalnych, przez neta nie odrzucam jeśli byłyby ciekawym zajęciem. Muszę porozsyłać zapytania w kilka miejsc i zobaczymy czy coś z tego wyjdzie.

 

Mamy wyceny okien, przedział cenowy od 8600zł do 11000zł w zależności od profili i innych takich. Interesuje nas pakiet 3-szybowy 6-cio komorowy, kolor dwustronny orzech. Wyceny są ważne 14 dni. Raczej w tym czasie się nie zdecydujemy na kupno i montaż.Nawet pogoda temu nie sprzyja, finanse też nie;).Na razie będziemy analizować co tam te okienka na wyposażeniu posiadają.

 

Pozdrawiam:)

C.D.N....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okien w sumie nie jest dużo: 2 małe w łazience, 3 średnie i balkonowe 1skrzydło, 2 skrzydła i 3 skrzydła. No i 2 okna do garażu. Góra u nas cała w oknach połaciowych. Jak patrzę po projektach domów naszych znajomych to jest to na prawdę nieduża ilość okien. Ale na to też patrzyliśmy wybierając projekt.Co do wycen podoba nam się oferta zaproponowana przez Vidok.

 

Wczoraj zastanawialiśmy się z mężem po co w zasadzie zatykał okna dechami z folią jak na wiosnę, czyli pewnie za niecałe 2 miesiące trzeba to będzie odbijać. A ten czas minie pieronem:D.

Na razie odwlekamy decyzję o kredycie. Pewnie weźmiemy, ale nie już na wiosnę.Nie jestem pewna, czy w ogóle w tym roku. Musimy zobaczyć co nam ten rok przyniesie, głównie chodzi o to, czy znajdę pracę.A kredyt możemy zawsze jeszcze wziąć. Teraz powoli będziemy robić w miarę możliwości finansowych.

 

Pozdrawiam:)

C.D.N...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzymam kciuki za znalezienie pracy :) jak dacie radę dalej budować bez kredytu to pewnie, korzystajcie :) zawsze to mniejsze obciążenie :) my bez kredytu za dużo nie zrobimy bo przed nami dużo etapów gdzie trzeba na raz dużo gotówki m.in. dach. Na razie nie wiadomo czy w ogole dostaniemy.

 

Ja poszłam do pracy, ale muszę zrezygnować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało macie tych okienek ,sprawdź jeszcze w okno plusie ,my za 4 okna 160 na 220 dwa 180 x220 jeden duży trójkąt dwa 100x 150 i jedno 150 na 180 płaciliśmy coś ok 13 tys okna thermo poczytaj i wpłacaliśmy zaliczkę całą kwotę kilka dni przed zamontowaniem .

My właśnie jutro podpisujemy umowę pożyczkową na 18 tys chcemy spłacić debet i kupić drzwi i ościeżnicę na górę oraz schody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Msdracula miałam właśnie pytać jak poszukiwania pracy?Pieronem znalazłaś, a miałaś dopiero od początku stycznia szukać:D?To co się stało, jeśli możesz/ chcesz pisać, że rezygnujesz?Niefajnie:(.

Pożyczkę hipoteczną możesz brać na każdym etapie budowy.Im więcej macie zrobione tym mniejszą kwotę wam mogą dać. Mają swoją kwotę wartości 1m kw i czasem chcą aby kwota kredytu była brana większa bo inaczej nie dokończycie budowy tak aby się wprowadzić(oni jakoś nie biorą pod uwagę, że robicie systemem gospodarczym i rodzina pomaga w pracach). Poszukaj na Forum Muratora jest o tym wątek i można skorzystać z pomocy doradcy Muratora.

Renatamama3 okno plus też nam przysłał wycenę. Za okna na tym samym profilu co Vidok policzyli nam więcej. Co prawda różnice między tymi wycenami są w zasadzie kosmetyczne( przy takiej kwocie około 500zł). Na plus Vidoka jest najbardziej profesjonalna obsługa w salonie firmowych z tych wszystkich, w których byliśmy w tym dniu i fakt, że do fabryki w zasadzie mamy rzut beretem.

Na razie mąż pomontował prowizoryczne drzwi, to zostanie na dłużej. Reszty okien nie będziemy zabijać. Tak czy siak w tym roku wstawimy okna i zrobimy przyłącza.

 

Pozdrawiam:)

C.D.N....

Edytowane przez janiseya
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie bierzemy hipotecznej ,chcieliśmy pożyczkę hipoteczną ale jak to pani powiedziała w banku za mało chcemy a tyle zachodu i obciążenie w KW .My chcieliśmy max 25 tys na 10 lat pani się zdziwiła bo nie miała klientów o tak małą kwotę najmniejszą to chyba 50 tys .Więc bierzymy zwykłą po negocjacjach tygodniowych na ok 13 % bez prowizji i bez ubezpieczenia na 6 lat .U nas to tylko 18 tys chcemy spłacić debet ,wczoraj zamówiliśmy schody i chcemy właśnie z kredytu zapłacić i kupić jeszcze drzwi na górę .Mój M na 2 mc jedzie w delegację i za zarobioną kasę zapłacimy za tynk na domku ,kupimy piec teraz grzejemy kominkiem i może zostanie na narożnik do salonu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działkę kupiliśmy z oszczędności część chałpki też troszkę spomogli mnie rodzice ,Mojemu M mama też dała ale kropla w morzu 2 razy chyba po 5 tys .Rok temu np.kupiliśmy panele jeszcze wylewek nie mieliśmy w LEroy Merlin na 5 rat za 0% .W listopadzie przed przeprowadzą w Ikea kupiliśmy płyte ,piekarnik ,stół i krzesła też raty 0% na 10 mc .Dużo robiliśmy sami bo np ,chłopaki od ocieplenia poddasza zawołali 6 tys zakasaliśmy rękawy z M i sami to zrobiliśmy a za to odkupiliśmy styropian pod wylewki od sąsiada bo dużo za dużo sobie kupił ,folię, rurki do połogówki oraz cement do wylewek .Od stycznia do marca składaliśmy na kasę dla chłopaków od wylewek a w tym czasie rozkładliśmy styropian i rurki do podłogówki sami, nasz hydraulik tylko podpioł do rozdzielacza .Pamiętam ,że za zwrot Vat też sporo kupiliśmy ,płyty gipsowe ,farby do domku i płytki do jadalni ,kuchni i salonu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janiseya i dobrze robicie z tym kombinowaniem ,my kabelki do prądu kupiliśmy na allegro troszkę oszczędziliśmy tak samo rury do co i cw .Ja właśnie też będę starać się o zwrot vat ,właśnie wczoraj segregowałam fv muszę dać księgowej ,wstępnie obliczyłam ,że koło 4 tys dostaniemy będzie na coś np na kostkę na schody wejściowe i taras .Mój M też wylatuje 31 stycznia do 4 kwietnia ,żeby zarobić na piec na drzwi na górę i może zostanie na narożnik ,jeszcze nie wyjechał a już mi cięzko ale muszę się jakoś trzymać dla dzieciaków i dla nas bo wiem ,że tu w polsce na to co zarobi tam w 2 mc tu musiał by pracować pół roku ,jego pobyt tam będzie gratis spanie wyżywienie jedynie net musi sobie zapłacić i jakieś atrakcje i ma zagwarantowany etat w swojej pracy jak wróci . Edytowane przez Renatamama3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janiseya no znalazłam szybko, praktycznie wysłałam tylko jedno cv :D wyszedł problem z opieką nad małą, a żłobek dopiero od września. Ale jak poszłam z wypowiedzeniem, to mi zaproponowali poł etatu i teraz będę pracować tylko w weekendy :)

 

A z doradcą z muratora już właśnie się kontaktujemy :) ale u nas to max 22lata, bo musieliśmy wziąć razem z teściami.

Już się boję, ale bez tego nie ruszymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

msdracula pół etatu też jest of jak się ma dzieci to nawet fajniejszy ,zarobisz na swoje i małej potrzeby .Ja też nie pracuję bo mój M różnie i to np wieczór się dowiaduje ,że jutro na 4 rano czy na 13 i jak tu zorganizować opiekę dzieci ,odprowadzenie do szkoły ze szkoły lekcje itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...