Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DOMEK NA WSI-przytulnie, niedrogo;-),kolorowo czyli po naszemu.


Recommended Posts

My pewnie w jakimś stopniu też wczasować będziemy się na budowie. Jednak chciała bym zrealizować plan wypadu, choćby weekendowego. Konsekwencje braku czasu tylko dla siebie są dużo bardziej dotkliwe niż odwleczone prace na budowie.

Myślę, że zawsze coś się psuje i nie idzie po myśli. Ale chciałabym to traktować jako kwestie z którymi po prostu trzeba sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 734
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witam,

na naszej budowie nadal tryb oczekiwania(na pieniądze;) ), poza tym, że w promieniach wiosennego słońca dachy wyglądają po prostu pięknie:p(tfu tfu) i ziemia obsycha, to nic się nie dzieje. Nastąpił niewielki ruch w US, był telefon aby uzupełnić fakturę i przyjść dokonać korekty. Czyli jest szansa, że za niedługo finanse się nam podreperują.

Poczyniliśmy konkretne zapytania w sprawie kredytu hipotecznego, mamy listę dokumentów do załatwienia i za około 3 tygodnie składamy wniosek(w Banku Spółdzielczym w Strzyżowie).

 

Poza tym przemeblowaliśmy nasze aktualne apartamenty. Można powiedzieć, że my mamy salonik- sypialnię, a Mały Inwestor swój pokój. Na razie biega między pokojami, u nas ogląda bajki u siebie rozwala zabawki.Oczywiście graty jeszcze niepoukładane, dużo rzeczy muszę pochować na razie do pudeł, może wykorzystamy je w naszym domku( jeśli nie, puścimy w świat), poprzeglądać papiery, powyrzucać co nieco, po przewieszać obrazy. A przede wszystkim oswoić nowe wnętrza;).

 

Pozdrawiam:)

C.D.N....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

msdracula wniosek złożyliśmy 30 grudnia. Nasza pierwotna kwota już się zmniejszyła, ujęłam w rozliczeniu materiały, które nie podlegają zwrotowi(z przepisów nie wynikało to jednoznacznie). Ile by nie było trafi na lokatę do banku na poduszkę finansową w związku z planowanym kredytem(docelowo ma tam być dwunastokorotność maksymalnej raty jaką będziemy płacić miesięcznie).

Byłam wczoraj, ale jak się okazało wydłużone godziny pracy dotyczą tylko dołu gdzie jest obsługa klienta.Muszę jechać z fakturą jeszcze raz.

 

Kamila i Marcin witam w naszym dzienniku, zapraszam, zapraszam:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też czekamy na zwrot vat'u.. składaliśmy dokumenty 15 grudnia.. wiem, że już jest sprawdzone wszystko i jest ok, teraz to czeka na klepnięcie "góry" w skarbówce.. szczerze to jeszcze nie mam tych pieniędzy a już wiem na co je wydam:)

 

Ja jeszcze nie składałam wniosku a już wiem ,że pójdzie na piec .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u nas sezon budowlany zaczynamy od papierologii:D.Po pierwsze aby otrzymać zwrot vat musiałam donieść fakturę.Jeszcze muszę korektę zrobić, pani, która się tym zajmuje nie było, więc znowu muszę się wybrać do US-to już będzie 3 raz:sick:. Po drugie kompletujemy dokumenty do wniosku o kredyt hipoteczny.Za 2 tygodnie czeka nas wędrówka po różnistych urzędach i składamy rzeczony wniosek. Pewnie również za te 2 tygodnie przypomnimy się o przyłącz gazowy, reszta przyłączy w toku tylko musimy podzwonić zapytać kiedy będą kopać.

 

Po zeszłym roku budowlanym wiem, że nie ma co sobie nerwów szarpać i tak swoje odczekamy:D.

 

Z bieżących rzeczy niebudowlanych, to udało mi się zapanować nad moimi wszelakiej maści pierdółkami.To co nie znalazło miejsca, na razie poczeka w pudle na przeprowadzkę.Pozostaje tylko zrobić wiosenne sprzątanie i pokój Małego Inwestora ozdobić bardziej dzieckowo:D.

Poza tym rozważam ukwiecenie balkonu na sezon. Będę szukać jakiejś roślinności kwitnącej, niewymagającej, na balkon słoneczny i odsłonięty, czyli narażonej na czynnik deszczowy.

 

Nasz własny ogród, to temat najwcześniej na przyszły rok. W tym planowane są prace masakrujące, rożnej maści wykopy.W tym roku zaczniemy odszczepiać krzewy.

 

Ja zawsze na początku sezonu planów jest dużo. A jak wiadomo "Jak chcesz rozśmieszyć Boga, powiedz mu co planujesz";)...

 

Pozdrawiam:)

C.D.N....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie planujemy wędrówki po bankach. Bank wybraliśmy:Bank Spółdzielczy w Strzyżowie(miejscowość dodana bo co spółdzielczy to inne zasady, w Ropczycach nam powiedzieli, że dają kredyty hipoteczne tylko na 15 lat:sick: ). Za 2 tygodnie złożymy wniosek o kredyt, odnowię wyceny okien. Liczę się z tym, że jakiś czas trzeba będzie odczekać. Może w tym czasie zrobimy przyłącza. Na tym planowanie na razie zatrzymam.

 

Wiem, że jakoś się w banku planuje przydzielanie tych transzy, ale jeszcze nie znam szczegółów. Jakoś to będziemy musieli zgrać.

 

Na samą myśl o wędrówce po dębickich urzędach w celu uzyskania niezbędnych dokumentów nic nie chce m się robić.

 

Jak na razie na popołudnie planuję grabienie trawnika w ogrodzie rodziców, słońce nam dziś pięknie świeci:D.

 

Pozdrawiam:)

C.D.N...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anulkawj witam nową twarz, zapraszam w nasze skromne progi:D. Dziękuję za życzenia, tfu, tfu;),przydadzą się niewątpliwie szczególnie cierpliwość i kasa(dokładnie w tej kolejności, bo co z pieniędzy jak nadal czekasz, aż ekipa zaszczyci cię swoją obecnością:sick: ). Starm się podchodzić z dystansem, zobaczymy na jak długo go wystarczy jak trzeba będzie pogodzić bank, ekipy i obecność mojego męża w domu:cool:.

 

msdracula niestety po południu nam też ktoś zabrał słońce:mad: a zostawił deszcze. Udało nam się wyjść na godzinkę i pograbić. Praca trudna, trawa mocno ubita, a sprzęt grabiący nadwyrężony po poprzednich sezonach.Ale podniósł mi się poziom grabienia we krwi. Z tym, że ja bym ten ogród przeorganizowała, tyle prac na wiosnę by nie było;). Będę się organizować u siebie, do popisu 20 arów.

Do instalacji poczyniliśmy wstępne rozmowy. Można powiedzieć, że mamy faworyta od CO. Co do prądu to jeszcze wybór nie został dokonany(jednak jest różnica w cenie) a od gazu wogóle jeszcze nie szukaliśmy. Zapytamy tego od CO.

 

maldarec gdzie tam u nas do mebli salonowych i trawy:sick:, musi nam wystarczyć ta trawa, która przeżyła prace murarskie i salon-sypialnię, który mamy dzięki przemeblowaniu aktualnych apartamentów;). Na razie podglądamy u was, no i czekam na nowe zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...