Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DOMEK NA WSI-przytulnie, niedrogo;-),kolorowo czyli po naszemu.


Recommended Posts

Witam,

zmiany, zmiany, zmiany....Organizuję opiekę dla syna(dziś mamy spotkanie z panią opiekunką), od 2 kwietnia zaczynam staż(udało się wykorzystać do czegoś zarejestrowanie w PUP).

 

Poza tym wiszę na telefonie i ustalam co i jak mamy zrobić aby w ogóle coś zacząć robić na budowie.Pan od przyłącza elektrycznego czeka na nas, musimy zrobić instalację wew aby on mógł robić przyłącz. Przyłącz wod-kan do zeszłego roku robiło Gminne Przedsiębiorstwo, teraz musimy poszukać firmy, która to zrobi. Dokumenty do kredytu w zasadzie powinniśmy dostać od ręki, jedynie na kosztorys od naszego kierownika budowy może trzeba będzie poczekać kilka dni.

 

Pieniądze za zwrot vat mają być w pierwszym tyg kwietnia przelane.

 

Zobaczymy jak nam się to wszystko ułoży.

 

Pozdrawiam:)

C.D.N....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 734
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

pani do opieki zacznie od przyszłego tygodnia przychodzić, będziemy się wszyscy oswajać z nową sytuacją:D.A ja mam nadzieję, że nauczę się dużo nowych i przydatnych rzeczy, co tym samym zwiększy moje szanse na normalną pracę. W końcu jest dla kogo i na co pracować.

 

Pozdrawiam:)

C.D.N....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie. Przypadkiem zajrzalem, tak sie zaczytalem ze juz zostalem..... Gratuluje pieknego domku. Tez borykam sie finansami ( lub ich brakiem ) na kontynuacje budowy. W tym roku chyba nic niestety nie zrobimy, choc myslelismy o oknach, mamy stan surowy otwarty. Mieszkam z zona i synkiem w Anglii, ale bardzo bysmy chcieli wrocic do Polski do naszego domu i kraju. Wybudowalismy sie w Pabianicach. Pozdrawiam serdecznie i zycze wytrwalosci i powodzenia. My uzbrajamy sie cierpliwosc i myslimy ze jakos to bedzie..... :) Bede tu teraz czesciej zagladal, jesli mozna???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:welcome:Jacekg80,

witamy w naszych skromnych progach i zapraszamy serdecznie:D.Zaglądaj jak najbardziej i udzielaj się:).Dziękujemy za tak miłe słowa pod adresem naszego dziennika, polecam założenie własnego.Ja sama nigdy nie sądziłam, że tak mi się spodoba notowanie naszych postępów. Jednak czas pokazał, że zapomina się po kilku miesiącach jak to jeszcze niedawno było i sami z przyjemnością zaglądamy do pierwszych wpisów.

 

Pani do naszego Małego Inwestora przychodzi codziennie, przyzwyczajają się do siebie, co dziennie jest lepiej.

 

Załatwiamy dokumenty do wniosku o kredyt,zostało nam zaświadczenie od pracodawcy i kosztorys. Chcielibyśmy to złożyć przed świętami. Jak złożymy wniosek i będziemy wiedzieć kiedy pieniądze na nas spłyną;), zaktualizujemy wyceny okien i będzie można montować. Zrobi się też porządek i poustala jak ma biec instalacja elektryczna i dostaniemy 2 wyceny od wykonawców, którzy nas interesują. Poza tym szukamy firmy, która zrobi nam przyłącz wod-kan. A jest co kopać, bo do wody mamy 28m, a do studzienki kanalizacyjnej 121m:sick:. Na razie zbieramy wyceny;).

Dobrze, że udało się te wszystkie załatwienia skumulować na czas gdy mąż jest w domu.Mąż też robi porządek z drzewem, które zostało po budowie. Dobre deski jeszcze zostają, a odpady są ścinane i lądują w "boksach" za budynkiem gospodarczym. Mogliśmy całą zimę palić tym drzewem, to teraz nie byłoby tyle sprzątania.

 

W każdym razie codziennie coś załatwiamy i małymi kroczkami do przodu idą prace.Wiosna się zaczęła i brak ekip na budowie wywołuje u mnie obawy, że marnujemy czas. Z drugiej strony, każdy swoje musi odczekać i nic nie przyspieszymy;).

 

Pozdrawiam:)

C.D.N....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Plany typowo budowlane:

1. czekamy na zwrot Vat

2. potraktujemy to jako dodatkowe zabezpieczenie finansowe

3. procedura kredytowa

4. zakup i montaż okien

 

Na razie wystarczy. Jak zostanie zrealizowany pkt. 1, to dopiero ruszy reszta:).

 

Witam,

udało nam się zrealizować pkt.1 i 2. Zwrot Vat już stał się faktem, lokata z tych pieniędzy też:D. Procedura kredytowa coraz bliżej, brakuje nam tylko kosztorysu. Zaraz po świętach będę dzwonić do naszego kierownika budowy. Mam nadzieję, że wniosek z kompletem dokumentów uda się złożyć w przyszłym tygodniu.

Myślę, że w czasie oczekiwania na decyzję kredytową zaktualizuję wyceny okien. Poza tym mamy pana do instalacji wewnętrznych. Jest to ojciec najlepszego kolegi mojego męża. Na pewno będzie nam robił instalację wod-kan i CO.

 

Wszystkim czytającym, piszącym w naszym dzienniku i kibicującym naszej budowie życzymy

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy, pyszności na stole, spokoju w rodzinnym gronie i bardzo mokrego Śmigusa Dyngusa

Inwestorzy z Domku na wsi.

 

Pozdrawiam:)

C.D.N....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół

oraz wesołego Alleluja życzy Tosia, Jasiek, Marta i Bartek ze Stańczykowa :)

 

http://img407.imageshack.us/img407/8447/wielkanoc2012jakudekoro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje z powodu zdobycia stażu!

 

My do wody mieliśmy ok. 120 metrów, koszt wykonania 7 800 zł, teraz złożyliśmy podanie do gminy o zwrot tej sumy, bo nasze przyłącze (woda i ścieki) to koszt ok. 3 500 zł, to za 7 800 to przyłącze gminne. Zwrot w terminie bliżej nieokreślonym, ale raczej nie w tym roku kalendarzowym, niestety:( Czyli zmrożone pieniądze mamy na przyszłe wydatki, tylko procent nam nie rośnie!

 

Dziękuję za życzenia i wzajemnie życzę udanych świąt, smacznego jajka i mokrego dyngusa!!!:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziękujemy za życzenia świąteczne.

 

Wpisów typowo budowlanych brak, bo i brak działań, nadal czekamy na kosztorys do wniosku o kredyt.W poniedziałek będę się kontaktować z panem w tej sprawie.

Mam nadzieję, że już konkretne prace ruszą w maju. A więc nadal czekamy:sick:.

 

Pozdrawiam:)

C.D.N....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę jestem zadowolona ze stażu. Zupełnie inna atmosfera w biurze niż w moim poprzednim miejscu pracy, każdy wie co ma robić, nie ma klimatu jak w Hitlerjugend;). Po prostu chce się coś robić. No i uczę się rzeczy, które są przydatne.

Mały Inwestor przyzwyczaił się już chyba do pani. Poniedziałkowy poranek był trudny, ale pani sobie poradziła, a i ja też nie przedłużam pożegnań, bo to nie ma sensu tyko dziecko drażni. Przecież i tak popołudnia i weekendy mamy dla siebie.

 

Miałam dziś rozmowę z osobą, która wykonuje instalacja wod-kan, nawet robi duże inwestycje typu kanalizacja całej wsi. Hmmmm.....specyficznie zaprojektowany mamy przyłącz. Nie wspomnę, że mamy wpisaną w opisie projektu firmę produkującą studzienki. W opisie studzienki mamy 400 a na rysunku 425. No i pokrywy na studzienki, które podobno są używane przy instalacjach przebiegających w drodze(czyt. drogie i niepotrzebne:mad:). Będziemy się dopytywać co i jak, bo jak wiadomo nie chodzi o nic tylko o pieniądze:mad:. Jeszcze nic nie zaczęliśmy robić tylko się od nerwów zaczęło.

Edytowane przez janiseya
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kosztorys do wniosku mam. Oznacza to, że mam już skompletowane wszystkie niezbędne dokumenty. W przyszłym tygodniu wniosek zostanie złożony, a w środę już zbiera się zarząd banku. Może udałoby się podpisać umowę początkiem maja gdy mąż będzie w domu.

 

Myślę, że w przyszłym tygodniu też zaktualizuję wyceny okien aby dokonać ostatecznego wyboru i też podpisać umowę.

 

Na tym etapie zakończę gdybanie, bo zaczynam myślami zahaczać niebezpiecznie o instalacje i wylewki/tynki:sick:. A to jak wiadomo nie ma co nadmiernie do przodu w planach wybiegać:rolleyes:.

 

U nas w końcu zrobiło się wiosennie.

Pozdrawiam:)

C.D.N....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

służy mi staż, służy. Najważniejsze, że po wielu latach mam poczucie, że używam mózgu( w zawodowym sensie;) ). Na pozostanie w firmie nie ma co liczyć, chyba, że jakieś nieprzewidziane okoliczności losowe by się wydarzyły. Mój opiekun stażu namawia mnie do otwarcia swojej działalności. Hmmmm.....chyba jeszcze nie jestem na tym etapie, ale nie mówię kategoryczne NIE.

 

Bank, w którym składamy wniosek to Bank Spółdzielczy w Strzyżowie. Z tego co mi wiadomo, raz w tygodniu jest zarząd i na decyzję kredytową czeka się maksymalnie 2 tygodnie(sytuacje ekstremalne), jak trzeba to zarząd zbiera się dodatkowo i podejmuje decyzje. I to jest u nich normalna procedura. jak na razie utknęłam we wniosku na planowaniu transz. Chcę to jakoś sensownie podzielić, no i zaplanować prace.

 

Studzienka kanalizacyjna 425 to lokalny wymysł, o pokrywach już nawet nie chcę myśleć. Odnoszę wrażenie, że ktoś komuś nabija kasę, żeby projektować na ogród coś co używa się w drogach asfaltowych:mad:. Jak mąż będzie w domu niech się dowiaduje co i jak:P.

 

Pozdrawiam:)

C.D.N...

 

P.S.

STAN SUROWY ZAMKNIĘTY

osadzenie drzwi zewnętrznych, okien i bramy garażowej

 

 

INSTALACJE + WYKOŃCZENIE WNĘTRZ

instalacja elektryczna+przyłącz elektr

rozprowadzenie kanalizacji +przyłącz

przyłącze wody +przyłącz

tynkowanie ścian wewnętrznych + osadzenie puszek elektrycznych

rozprowadzenie ogrzewania podłogowego i podłączenia grzejników

przyłącze gazu

montaż pieca

wykonanie dylatacji wylewki

wylewka

montaż balustrady i schodów

montaż kominka

malowanie ścian

montaż grzejników

ułożenie kafli, biały montaż

ułożenie podłogi poddasza, okładziny schodów, paneli

montaż gniazdek elektrycznych

montaż oświetlenia

uzbrojenie instalacji alarmowej ?

osadzenie drzwi wewnętrznych

montaż listew przypodłogowych

osadzenie parapetów wewnętrznych i zewnętrznych

montaż szaf garderoby

montaż mebli kuchennych + AGD

montaż karniszy

 

WYKOŃCZENIE ZEWNĘTRZNE

ocieplenie budynku

tynki zewnętrzne

montaż i malowanie podbitki

montaż rynien spustowych

montaż płyt osb poddasza garażu

 

 

ZAGOSPODAROWANIE TERENU

generalne sprzątanie

wjazd na działkę, podjazd i chodnik

wykonanie tarasu

budowa śmietnika

położenie kafli na ganku

ścieżki ogrodowe

oświetlenie zewnętrzne

zagospodarowanie ogrodu

 

PRZEPROWADZKA :p :p :p :p :p :p :p

 

Tylko tyle do zrobienia i już mieszkamy u siebie;)

Edytowane przez janiseya
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...