Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DOMEK NA WSI-przytulnie, niedrogo;-),kolorowo czyli po naszemu.


Recommended Posts

 

P.S. Msdracula ja naszą budowę często obserwuję z okna, jakbym wzięła lornetkę widziała bym jak gwoździe wbijają w więźbę;).

 

Myślę, że może nawet staranniej wbijaliby te gwoździe, gdyby zobaczyli Cię w oknie z lornetką :rotfl:

 

msdracula ile trwało nasze wykańczanie? niech pomyślę.... gdyby złożyć miesiące pracy to trwało może 7 m-cy ale, że nie mogliśmy sobie pozwolić na pracę tylko i wyłącznie na budowie to z przerwami (m.in. zimowymi) nasza wykończeniówka trwała 1,5 roku czyli od lutego 2010 (montaż okien) do sierpnia 2011. z tym że mamy do wykończenia całą górę, tzn. jest pomalowana ale panele stoją w pudełkach, drzwi oparte o ścianę, płytki, wc, bidet, umywalka w kartonach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 734
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dachówka Jesienny Liść Robena:lol2:.Piękna jest po prostu:wiggle:.Za około 300mkw dachówki wycenili nam na 16 tyś(z gąsiorami, trójnikami , wentylacyjnymi itd).

 

Koleżanka Maldarec założyła dziennik:lol2: i teraz nas będzie torturować emocjonalnie dozując poszczególne etapy.A tu człowiek niecierpliwy dowiedzieć się jak, to już sobie mieszkają:rotfl:.No ale my będziemy cierpliwie czekać:lol2:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janiseya no to myslę cena atrakcyjna :) coś wiadomo kiedy panowie znowu wkroczą?

 

Nom Maldarec będzie nas trzymać w niepewności :D nie ma tak łatwo :lol2:

 

Tak się ostatnio zastanawiałam, czy w tej całej przeprowadzce myśli się o tym, zeby np. zorbić zakupy? :lol2: no bo przecież trzeba kupić wszystko, przyprawy jakieś, coś na śniadanie, ha ha ale ja mam mysli :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

msdracula specjalnie dla ciebie będę w swoim dzienniku pisać co ile zajęło czasu, nie będę zaśmiecać tego dziennika niepotrzebnymi wątkami.

A co do wątku przeprowadzki i zakupów, to w naszym przypadku było tak: rano do pracy (po drodze z dzieckiem do przedszkola), potem do domku, który wcześniej był wynajmowany przez nas po 1-2 pudła, po drodze zakupy, przedszkole i do domu. Później było przeglądanie co można ze sterty pudeł wypakować, a reszta na poddasze (i tak stoją tam do dziś). A potem były pytania: a nie wiesz gdzie jest mój polar granatowy?

Edytowane przez maldarec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda dyskusja prowadzona na tym dzienniku jest bardzo mile widziana:D. Co prawda,my nie przewidujemy samodzielnych prac w domu w wykończeniu(choć nigdy nie należy się zarzekać, nie wiadomo co nas czeka), poza tym, to zależy od wielu czynników czas trwania takich prac(choćby np. od trybu dnia, możliwości czasowych, tempa swojej pracy, dokładności, cierpliwości itd.).

 

W każdym razie rozmawiajcie sobie miłe panie o czym tylko chcecie:lol2:.

 

Moje planowane na dziś zakupy w Jysku zostały odłożone może na sobotę, niestety. Tak to jest jak się z domu rzadko wychodzi do ludzi, nagadać się nie można i na wszystko czasu brakuje. Pocieszam się, że udało mi się dokonac zakupu kilku ozdób w Rossmannie(przewaznie sobie tłumaczę, że nic nie potrzebujemy, a w ogóle to trzeba na budowę oszczędzać:rolleyes:).

 

Miłego wieczoru.

C.D.N...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kami to do mnie pytanie? ja będę mieć dachówkę z ibf bo tam mamy zniżkę :D i zakład w okolicy :)

 

Janiseya Jysk nie ucieknie :D a takie wyrwanie się z domu doskonale znam i rozumiem :D mega atrakcją bywały zakupy w biedronce :lol2:

A u nas wykończeniówka samodzielna, bo każdą z potrzebnych prac już mąż kiedyś robił, więc wprawę ma :D nabył doświadczenia pracując jako student za granicą. A że jest dokładny to wiem, że nikt tego lepiej nie zrobi :D tylko czasowo będzie gorzej, bo będzie robił po pracy, w soboty, a na część prac wykorzysta urlop. Do pomocy będzie jeszcze mój tata ( elektryk i ogólnie złota rączka :D ) i teść ( kiedyś miał firmę robiącą instalacje wod.kan. i CO, teraz na emeryturze ) więc jakoś może ogarniemy :D a do fugowania, paneli, układania styro pod podłogówkę, malowania już zaoferowałam się ja :D z małym pomocnikiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kami my dachówkę kupiliśmy w Brzesku w firmie Podwyszyński. To jest przedstawiciel firmy Roben. Ponieważ braliśmy u nich całe 2 dachy z wszelkimi dodatkami, to dali nam dobrą cenę i oczywiście przywieźli wszystko na budowę.

 

Msdracula Jysk nie ucieknie, ale misa już może zostać wykupiona lub jej cena przestanie być promocyjna:D. Teraz to jest 10zł tylko:rotfl:.A co do atrakcyjnych wyjść z domu, to żeby nie zwariować robię teraz kolejny kurs(może przyda się też przy szukaniu pracy), bo tak to ciężko byłoby się zmobilizować do wyjścia z domu. Poza tym chętnych do opieki nad Małym brak:(.A tak to się dokształcam i rodzina chcą nie chcąc pomaga;).

 

Co do wykończeniówki to ja spokojnie mogę malować i układać panele.Maluje się i tak kilka razy, więc jest możliwość nabrania wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zakupami do nowego domu to jest tak, że czasem kupi sie coś co później nie koniecznie juz pasuje do naszej "wizji", u mnie było tak np. kapą na lóżko do sypialni, która już tak bardzo mi się nie podoba jak na "wyprzedaży". Natomiast żałuję, że nie kupiłam w bidronce deski do prasowania w tamtym roku, bo kosztowała niecałe 100 zł, a w innym sklepie, taka sama deska kosztowała 150 zł. Deski nie mam do dziś, bo mój mąż stwierdził, że skoro taka tania była w biedronce, to trzeba poczekac aż znów się tam pojawi :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wizja naszego domku jak na razie zawiera w sobie meble , które już aktualnie mamy i dodatki raczej też(durnostojek to ja mam bardzo dużo, i tak ograniczyłam jak Mały zaczął się przemieszczać). Jestem realistką, wszystkiego co będziemy potrzebowali nie kupimy "na już".Będzie bardzo dobrze jak będziemy mieć najpotrzebniejsze rzeczy. Co do samej misy jak bedzie w Jysku i uda mi się wybrać w ogóle na zakupy, to ją zakupię, bo od zeszłego roku za mną "chodzi". Ja raczej z tych osób co się 15 razy zastanawia zanim coś kupi, a jak już się decyduję, to i tak to jeszcze muszę przemyśleć;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janiseya a co to za misa? ;)

ja też poluję na promocje jysk-owe w tym tygodniu zakupiłam lampion wiklinowy przeceniony z 34.90 na 20zł; czaiłam się na niego od zeszłego roku :)

co do urządzania domku to my mieszkamy od lutego i cały czas coś dokupujemy... myślę,że z naszymi możliwościami finansowymi skończymy się urządzać na emeryturze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Moja" misa bambusowa jest na pierwszej stronie aktualnego katalogu. Przeceniona z 24zł na 10zł. Poza tym podobają mi się lampiony, ale obawiam się kupować tyle rzeczy, bo za bardzo nie mam gdzie tego trzymać.Oczywiście ozdoby świąteczne też piękne.

 

martaibartek może nie będzie tak źle z tym urządzaniem się;). Myślę, że to nawet lepiej tak małymi krokami się urządzać, oswajasz wnętrze, zakupy są bardziej przemyślane.

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w naszych stronach dziś wiatr chyba osiąga kulminację:eek:, a ja tylko spoglądam przez okno na nasze dachy. Obawiam się o trwałość naszej foli paroprzepuszczalnej.Wierzę, że da radę, bo jak można się domyślić śladu człowieka z naszej ekipy nie ma na budowie:bash:.Na szczęście pogoda na grudzień zapowiada się bardzo łaskawa, nawet 13 stopni:eek::lol2:.

Cierpliwie czekam, bo nic innego nie pozostaje:cool:.

 

Miłego dnia:)

C.D.N....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...