Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek z płaszczem wodnym, czy z AquaBox'em


ekmir

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zależy gdzie i po co.

Każde rozwiazanie powinno być dostosowane do konkretnej sytuacji, wymogów, oczekiwań i konkretnych możliwości finansowych.

Dochodzi jeszcze kilka czynników istotnych. Przykładowo, czas i możliwości jakie możemy poświęcić na obsługę tych urządzeń, czy mamy już zmagazynowane i wysuszone drewno, itp, itp, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sposób ogrzewania niedawno był omawiany o na tym forum , Spartherm Bh + AquaBox = pomyłka , producent dobrał odpowiednie wkłady do wymiennika wodnego , policzone jest "co z czym " daje określony efekt . Niewłaściwe dobieranie wkładu "powietrznego" do dodatkowego wymiennika wodnego lub akumulacyjnego daje słabe efekty , jest także źródłem wielu niepotrzebnych komplikacji .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie.

Początkowo byłem nastawiony na kiminek z płaszczem wodnym, spotkałem się jednak z opinią, że to nie jest najlepsze rozwiązanie i lepiej zastosować AquaBox.

Jakie są Wasze opinie na ten temat?

 

Wartość opinii zależy od tego z czyich ust pada. Czy ten kto ją wypowiada

wie co mówi , czy też mówi co wie.

 

Tak jak Ci Bohusz napisał :"Zależy gdzie i po co."

 

Więcej danych kolego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastosowanie w "drugim" ogrzewaniu wody jako medium wiaże się w większości przypadków z uzależnieniem od prądu.

Czyli w razie jego braku nie mamy alternatywnego ogrzewania.

 

Dlatego ja osobiście jestem zwolennikiem wkładów, piecyków powietrznych.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastosowanie w "drugim" ogrzewaniu wody jako medium wiaże się w większości przypadków z uzależnieniem od prądu.

Czyli w razie jego braku nie mamy alternatywnego ogrzewania.

 

Dlatego ja osobiście jestem zwolennikiem wkładów, piecyków powietrznych.

 

http://www.spartherm.pl/prod/dodatki/33/56/wykorzystanie-ciepla/

 

Bardzo ciekawy artykuł, już go chyba gdzieś na FM widziałem. Tytuł kierowany także i do ciebie bohuniu, zresztą z dobrym smakiem i stylem.W sumie mało przeróbek i efekt od razu murowany.Co o tym myślisz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

No właśnie na stronie Sparterma czytalem o tym aquaboxie.

o to cytat :

Aquabox zdobywa popularność przede wszystkim dzięki elastyczności

w dodatkowym stosowaniu w licznych komorach

paleniskowych o różnej geometrii.

Podobnie jak w przypadku Varia 1V H2O wstępujące gazy

spalinowe w kominie wykorzystywane są dzięki zastosowaniu

Aquabox do podgrzewania przepływającej wody i zawrócenia jej

do obiegu grzewczego.

W ten sposób wspomaga się produkcję ciepłej wody, a jednocześnie

ogrzewa kolejne pomieszczenia. Korzyści są oczywiste:

oszczędzamy prąd, olej lub gaz i dbamy o własny portfel."

 

Teza ta znajduje się przy opisienwkładów varia h2o, opis nurządzenia też.

Z tego co przeczytałem wyżej w tym wątku to chyba nie ma sensu dopinać tego urządzenia w przypadku wkładu z płaszczem?

czytając sam artykuł to byłem gotów rozważyć czy do wkładu z płaszczem nie dołączyć aquaboksu zeby najlepiej wykorzystać to urządzenie.

 

 

I jeszcze jedno czy w Sparthermie spotkał się ktoś z Was z wkładem h2o z szybą panoramiczną, tak około 1 metra, w zestawieniu wkładów tekiego nie widzę, pewnie jest to opcja na specjalne zamówienie, najlepiej z podwójną szybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spartherm nie ma w ofercie paleniska wodnego o szer. 100cm, ale w tym roku wprowadzili nowy model -Varia Ah h2o szer. Szyby 80cm. Jeszcze nie montowalem go, ale wglada OK. Jest to udoskonalona wersja vari 1v h2o, wrowadzono kilka nowych i ciekawych rozwiazan. Miedzy innymi podwojny deflektor, dluzsze plomieniece, nowe przeszklenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi jeszcze tańszy :D

Można jeszcze taniej, lepiej i oszczędniej.

Właśnie pracuję nad zamówieniem na coś takiego (w 15 tys. się zmieściłem) ;):wiggle:

HKD 4,1 z KMS.jpg

ps.

zapomniałem dodać, że miałem na myśli €, a realizacja będzie za granicą naszego pięknego kraju

Edytowane przez margod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...