Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek z płaszczem wodnym, czy z AquaBox'em


ekmir

Recommended Posts

Ej przejrzałem te BRUNERY!! Ktoś tu mnie chyba na niezłą kasę chciałby naciągnąć, na stronie nawet cennika nie mają, pewnie to jenda z tych rzeczy o której cenę poprostu nie wypada pytać jeśli ktoś chciałby się na nią zdecydować. :)

Ale fakt wkłady pierwsza klasa przynajmniej na wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A słuchajcie jak możecie podać ile u Was kosztował by taki wkład

http://www.spartherm.pl/produkty/wklady-h2o?page=3

 

z montarzem automatyką, elektryczną przepustnicą, montaż w układzie zamkniętym?

 

Byłem w dwóch składach i jakoś dziwnie ze mną gadali.

A po co mi taki wkład, a czy ja będę w nim palił i czy mi się opłaca. A gówno to ich obchodzi!!!

W sumnie to wyszło że wkład kosztuje tyle co w katalogu o reszta to różnie zależy m.in jak daleko do komina. Odpowiedź prosta do komina nie wiecej niż 1 metr.

Odniosłem wrazenie że bali się to sprzedać.

Nie mówię że to tani wkład bo nie, ale chciałbym poznać jego cenę, aby sobie skalkulować czy ma to sens.

Cena w katalogu jest w euro, a przecież sprzedawcy mają jakieś rabaty, a zakup z montarzem to 8% VATu a nie 23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Cenę podobno znasz w €. wiec co? Policzyć nie umiesz, o kurs pytasz czy rabaty cie interesują? Na pierwsze nic nie poradzę, drugie to z dnia transakcji a trzecie nie Twoja sprawa....:D

 

 

Hydraulikę, automatykę montaż dopasowuje się do instalacji i warunków indywidualnych ...To może być 2000 ale równie dobrze 4000 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchajcie jak możecie podać ile u Was kosztował by taki wkład

http://www.spartherm.pl/produkty/wklady-h2o?page=3

 

z montarzem automatyką, elektryczną przepustnicą, montaż w układzie zamkniętym?

 

Byłem w dwóch składach i jakoś dziwnie ze mną gadali.

A po co mi taki wkład, a czy ja będę w nim palił i czy mi się opłaca. A gówno to ich obchodzi!!!

W sumnie to wyszło że wkład kosztuje tyle co w katalogu o reszta to różnie zależy m.in jak daleko do komina. Odpowiedź prosta do komina nie wiecej niż 1 metr.

Odniosłem wrazenie że bali się to sprzedać.

Nie mówię że to tani wkład bo nie, ale chciałbym poznać jego cenę, aby sobie skalkulować czy ma to sens.

Cena w katalogu jest w euro, a przecież sprzedawcy mają jakieś rabaty, a zakup z montarzem to 8% VATu a nie 23.

U nas kosztuje tyle ile w katalogu, rabatów nie udzielamy, bo w garażu klienta nie przyjmujemy a swoją fachową wiedzę również cenimy. Z tego co wiem, to większość dobrych i szanujących się firm kominkowych tak działa i póki co, na brak pracy nie narzeka.

Prawidłowe podłączenie urządzeń tych z PW, nie stanowi dla nas problemu w przeciwieństwie do "fachowców" których odwiedziłeś.

ps.

Odległość od komina nie ma najmniejszego wpływu na koszt montażu paleniska. Aby prawidłowo połączyć takie urządzenie z instalacją CO, trzeba dodatkowo wydać min. 10 tys. zł. Poniżej fotka z dzisiejszego dnia (uruchomienie instalacji) pokazuje najprostsze połączenie, beż żadnych "wodotrysków" tylko bufor, zasobnik CWU i kocioł gazowy.

IMAG0700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja zrobię chłopaki że chyba macie do mnie za daleko ;)

To szukam. Cena z katalogu ok. Liczyć umię przynajmniej w tym zakresie.

Ale Katalog dotyczy wkładu i podstwowych jego elementów.

Dochodzi koszt automatyki, przepustnicy, i podłączenia. Może jakiś innych elelmentów, nie wiem laik jestem, przeciętny konsument :eek:

W tych punktach które odwiedzilem montują wkład do komina i kanału doprowadzajacego powietrze.

Hydrauliki nie robią.

U mnie aktualnie jest taka sytuacja że są rury miedziane poprowadzone pod posadzką od miejsca gdzie ma być kominek do kotłowni, gdzie będzie bufor, oraż rura doprowadzająca wodę (zimną z sieci), no i elektryka w pobliżu z kawałkiem kabla.

I tyle, i teraz ta cała automatyka i podpięcie tego i sprawdzenie czy działa to czyja BROCHA? Wasza? Czy hydraulika?. Choćby dopasowanie włściwego bufora itd.

A jak coś jest nie halo to potem kogo gonić kominkarza czy hydraulika:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas kosztuje tyle ile w katalogu, rabatów nie udzielamy, bo w garażu klienta nie przyjmujemy a swoją fachową wiedzę również cenimy. Z tego co wiem, to większość dobrych i szanujących się firm kominkowych tak działa i póki co, na brak pracy nie narzeka.

Prawidłowe podłączenie urządzeń tych z PW, nie stanowi dla nas problemu w przeciwieństwie do "fachowców" których odwiedziłeś.

ps.

Odległość od komina nie ma najmniejszego wpływu na koszt montażu paleniska. Aby prawidłowo połączyć takie urządzenie z instalacją CO, trzeba dodatkowo wydać min. 10 tys. zł. Poniżej fotka z dzisiejszego dnia (uruchomienie instalacji) pokazuje najprostsze połączenie, beż żadnych "wodotrysków" tylko bufor, zasobnik CWU i kocioł gazowy.

[ATTACH=CONFIG]150570[/ATTACH]

 

Czyli co ten cały labirynt rurek :D to Wasza robota ? Czy hydraulika któremu tą robotę zleca klijent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że kominek z PW to dopust Boży. Nie ma dobrego zduna, który dobrze by zrobił hydraulikę, a hydraulik podłączający do komina wkład i wykonujący potem kominek (obudowę), to jeszcze większa kupa nieszczęścia . Takie wyjątki jak Margod, na palcach policzyć w skali kraju, a i to nie do końca wszystko kumają. I chwała im za to, że nie pchają paluchów między rurki z wodą !

 

Potrzeba ścisłej współpracy zduna z hydraulikiem. Najczęściej za sprawy podłączenia do komina odpowiada zdun, tym bardziej, ze to on zazwyczaj wykonuje obudowę. Jak sobie ustawi, tak się będzie potem bujał. Hydraulik odpowiedzialny za całą instalację w domu, powinien zająć się tą (mokrą) częścią roboty. Wszelkie odstępstwa od tej reguły, zazwyczaj kończą się iskrzeniem na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jeszcze jaki masz dom ( jakie ściany , ocieplenie , okna, kiedy budowany ) czy planujesz użyć bufor ? Czy masz dużo podłogówki

 

nie słuchaj rady typu bo nie będzie prądu to DGP ... największa bzdura jaką można sobie zafundować w domu

prądu raptem nie ma w domu parę razy w roku , masz w większości kominków wężownicę schładzjącą + zamontujesz sobie potrzymanie bateryjne pomp

a nie wierzę , ze do każdego pomieszczenia dprowdzisz DGP i potem w okresie jesiennym masz tak , żekażdy pali w salonie sauna a w WC nie da się dupą usiąść na klape ... ja wolę podgrzaną podłogówkę :)

 

co do mocy jak nie planujesz dużego bufora zapomnij o jakimś potworze 24-30 Kw , ( ja ogrzewam parterówka 240 m2 , duże przeszklenia Westą o mocy 12 kW na wodę i 6 kW szybą ..i całkowicie starczy , obecnie mogę spalić słownie 1-2 koszyka drzewa na dobę , a nie jest to jakiś dom pasywny ( ściany BK24, styropian 15 cm ściany , podłoga , wełna 25 cm strop + 3 szybowe okna i automatyczne rolety każdej nocy )

 

sprawdź dokładnie jakie masz zapotrzebowanie na kW wg projektu ewentualnie jak wykonałeś dom i nie słuchaj debilnych wyliczeń sprzedawców typy 1 Kw na m2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eniu z całym szacunkiem ale bez przesady , do właściwego wpięcie kominka w np. schiedel-owski trójnik , żeby nie pękł tu super hiper zdun potrzebny nie jest a wykonanie instalacji do PW to nie lot w kosmos :)

 

oczywiście znajdują się co jakiś czas bezmózgowi wynalazcy bo trudno nazwać ich wykonawcami pakujący np. cały osprzęt w zabudowę kominka :)

ale jak ktoś się tematem zainteresuje to specjalnie to skomplikowane nie jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy instalacyjnej z którą ściśle współpracujemy.

W przypadku, gdy Inwestor ma swojego hydraulika, my dostarczamy projekt podłączenia i pilotujemy temat.

 

no wyjątkowy picasso :)

 

dobrze widzę , że komuś nie chciało się całości wykonać na miedzi w kotłowni tylko sobie rurki pokleił ? :)

 

...i to naczynie wzbiorcze na podłodzę ... pewnie , żeby się łatwiej podłogę mopem przecierało :)

 

.. ja bym już podziękował :)

Edytowane przez Wojtek R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom duży 270 m2. Podłogówki jakieś 140 m2, w tym również w salonie, salon duży ok. 60 m2 otwarty na hol i jadalnię.

Dom budowany z porotermu 25 P+W, wełna mineralna 15 cm 2 cm pustka powietrzna i cegła elewacyjna 12 cm. Dalej dopiero będziemy wykańczać. Na poddaszu 30 cm wełny w 2 warstwach po 15 cm między i na krokwie. Okna raczej ciepłe poniżej U 1,0 dla całego okna.

Bufor planuję zawsze lubię mieć zapas:D

Zaniki prądu też pokonałem, jest odrębne obejście na instalację przy kominku i w kotłowni, jak nie będzie prądu z automatu załączy się agregat, który da radę pociągnąć wszystkie pompki obiegowe i automatykę.

 

Nie wiem ale i tutaj wszyscy unikają jednoznacznej odpowiedzi.

Zatem ile kosztuje bufor, u mnie chyba 1000 L;

Ile wkład o którym pisałem: tu powiedzmy odpowiedź padła, tyle co w katalogu. Ale czy do takiego domu muszę dać wkład 22 - 24 KW, tak przynajmniej z matematyki by wychodziło że okolo 1 KW na 50 - 60 m2 domu. Może się mylę, byś moze mniejszy ale jaki, ile KW. Dlatego pytam. Wiadomo mniejszy wkład mniejsza cena.

Ale co jeszcze mi potrzeba, automatyka ok. Ale jaka, i ile to kosztuje.

Nie wiem jakie inne elementy mi są jeszcze potrzebne, to też nie wiem ile będą kosztowały, np. katalog Sparterma obejmuje wiele akcesoriów, mam nadzieję że nie wszystkich potrzebuję.

Wojtek.R. Ja mam właśnie komin Schiedla, z trujnikiem 45 stopni, :) czyli co montaż żadna filozofia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...