Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tynki cementowo-wapienne: problem z wapnem!


Recommended Posts

Około 10 czerwca przychodzi do mnie tynkarz. Wczoraj zadzwonił do mnie, że jest problem z wapnem super białym, ale jego znajomy na malutkim składzie budowlanym ma jeszcze 3 palety (cena 750zł/tona). Zadzwoniłem do 3 zaprzyjaźnionych składów budowlanych i niestety nigdzie nie mają wspomnianego wapna super białego. W jednym mieli jakiś miesiąc temu w cenie 550zł. Z tego co mówił mi tynkarz to wapno super białe jest wydajniejsze i lepsze jakościowo. Mam też powód osobisty by nie brać tego wapna za 750zł od tamtego człowieka. Jak to jest z tym wapnem, czy może być zwykłe, czy tynkarz po prostu nagania tamtemu klientów i wykorzystują w celach zarobkowych niską podaż wapna super białego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym wapnem, czy może być zwykłe, czy tynkarz po prostu nagania tamtemu klientów i wykorzystują w celach zarobkowych niską podaż wapna super białego.

 

U mnie dawali zwykłe murarskie - wcześniej sobie zalewali w beczce 4-5 worków i tak stało potem dodawali do zaprawy.

Wapno "super białe" różni się tym, że niekiedy zachodzi konieczność do wykonania wymalowań wapnem lub tynku z wapna (nie koniecznie)domu i wtedy przydaje się to o lepszym i mniejszym uziarnieniu i pozbawione jakiś zanieczyszczeń. Jeśli natomiast chodzi o zaprawę cementowo wapienną mój murarz mówił, ze to bez sensu gdyż cement i tak "przełamie" ewentualny biały kolor wapna "super białego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem wapno super białe. Jest droższe od normalnego, ale jak to powiedział mój master: "zwykłego sypie się 1,5 worka na betoniarkę, a super białego 1 worek" Wolałem poszukać tego lepszego wapna z tego względu, że widziałam robotę na tym wapnie i nie chciałbym sytuacji, że majster powie mi, że są gorsze dlatego, że dałem gorsze wapno. Teraz jeszcze tylko znaleźć dobry piasek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam;

wapno "superbiałe" jest o wiele lepsze od zwykłego. Po prostu bielsze i czystsze, mające o wiele lepsze właściwości. Wapno "zjada kolor" lecz, w wypadku białego tynku, albo szarego, cementowego [zewnętrznego] - jest to nieistotne. Kłopoty są kiedy tynk zaczyna być barwiony w masie, a jak najmniejsza strata "mocy" koloru jest jednym z wielu wyznaczników możliwości barwienia masy.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 2 months później...
Atsyrut - niedługo będę bał się otworzyć lodówkę - jesteś wszędzie :)

Ale dobrze, dobrze - niech ludzie widzą jak konkurencja robi...... :)

 

Akurat Tobie powinno to pasować :)

 

a tak poważnie - to chcę żeby ludzie uczyli się na cudzych błędach.... na prawde wyjdzie taniej.

 

Jesteś specem od tynków i kilka innych osób na forum też... szanujmy takie osoby i pokazujmy co się może stac jak wybierze się "ekipę" tańszą.... w ogólnym rozrachunku wychodzi dwa razy drożej i zatrzymanie budowy na kilka miesięcy....

 

TYNKI TO NIE TAPETA - tego nie zerwie się w jeden dzień i nie położy nowej...

 

ufajmy specom :)

 

chyba powoli stałem się specem od tynków :) przez moja przygodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...