Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TYNKI MASZYNOWE-Gdańsk,Gdynia-gipsowe,cementowo wapienne.R.K.


Recommended Posts

Dzięki! No i w poniedziałek będzie koniec. Wyszło dobrze, szlifowania będzie niewiele. Panie Radosławie pytanie z tych mniej istotnych, ale jednak :) -chciałbym wymagać od firmy również dobrego posprzątania -jak to powinno wyglądać? Nie chciałbym po specach dodatkowo sprzątać przed kładzeniem styropianu. Pozdrawiam serdecznie.

 

Cieszę się, że wszystko dobrze się zakańcza. Jeśli chodzi o sprzątanie to niech zdrapią to co jest ich i będzie ok ale wylewkarz też musi sobie trochę powierzchnie przygotować tak jak tynkarz oczyszcza ściany z resztek zaprawy po murarzu tak wylewkarz przygotowuje sobie podłogę, nie powinno być z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 924
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

I taki i taki. Które są warte uwagi. Z tego co wyczytałem, także tutaj na forum, to każdy tynk maszynowy, nadaje sie także do nakładania ręcznego ale nie na odwrót.

 

Nie za bardzo wiem co Ci podpowiedzieć żeby później nie było kłopotów. Najlepsze i bezkonkurencyjne obecnie materiały to Dolina Nidy Zeta i Diamant. Jeżeli uważasz że masz odpowiednią wiedzę i siły to działaj :)

Edytowane przez Radosław Krasowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z prośbą o poradę ws. wykonanych u mnie tynków Knauf Diamant...

Wykonawca, którego wybrałem po oględzinach prac na innych budowach, w zeszłym tygodniu zakończył prace również u mnie.

Prace zaczęły się od piętra gdzie efekt jest dobry, w tym czasie jednak bywałem na budowie i doglądałem brygadę.

Niestety musiałem wyjechać na delegację a nikt inny nie mógł doglądać brygady, zresztą byłem spokojny widząc jak pracują na piętrze.

Efekt prac na parterze jest mierny porównując do ścian na piętrze - brak kątów, wyczuwalne pod ręką nierówności, chropowatość i mazy po gąbkowaniu.

Z wykonawcą nie jestem jeszcze rozliczony i wezwałem go do wykonania poprawek. Myślałem o przeszlifowaniu całości jak tynki dokładnie wyschną jednak wykonawca sugeruje wykonanie poprawek w najbliższych dniach, jeszcze przy mokrych tynkach. Z tego co zrozumiałem wykonawca będzie chciał całość zaciągnąć cienką warstwą Diamanta, coś na zasadzie gładzi.

Co o tym myślicie? Czy taka poprawka jest dopuszczalna? Jeśli tak to czy nie należy całości zagruntować? Tynki ją jeszcze wilgotne, ale sprzątałem na budowie więc sporo kurzu w powietrzy wisiało...

 

oto efekt prac

IMG_5102.JPG IMG_5103.JPG IMG_5104.JPG IMG_5105.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dziś mialem wizytę na budowie gościa od tynków ogólnie już byłem zdecydowany na CW ale wykonawca nieśmiało wspomniał ze od dawna robią gipsowe knauf diamant nie namawiał mnie nachalnie tylko zaproponował wizyte na budowie no i odwiedziłem 2 budowy w promieniu 25km jedna jeszcze ze świeżym tynkiem druga tynk suchy gladki i twardy i szczęka mi opadła wróciłem do domu odpaliłem forum murator przeczytałem ten wątek od początku i jednak będą tynki gipsowe knauf diamant.

Radosław widać ze cierpliwy z ciebie gość zadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi ja nie mam pytań. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Pan Radosław Krasowski to nacierpliwszy Gość na świecie i dzięki niemu też wziąłem Diamanta, a w łazienkach pod płytki w.-cem. i widać niesamowitą/kosmiczną różnicę! Po prostu w >50% miejsc Diamant wygląda jak gładź i absolutnie nie trzeba już nic robić, a reszta też niewiele, ew. przetarcie... :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłam czytać ! Dziękuje za wspaniały wątek !

Dzięki Radosławowi Krasowskiemu zdecydowałam się na tynki gipsowe utwardzane !

Martwi mnie, bo polecacie 2 rodzaje, Diamant i zeta a ja podpisałam umowę z firmą, która

robi tylko Kreislem ! Przekonywali mnie, że najlepiej im się tym robi !

Wyczytałam tutaj, że Kreisel to niższa półka i martwię się, czy będzie wszystko OK !?

Prszę o opinię bo zaczęłam się martwić ! Dziękuje i pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłam czytać ! Dziękuje za wspaniały wątek !

Dzięki Radosławowi Krasowskiemu zdecydowałam się na tynki gipsowe utwardzane !

Martwi mnie, bo polecacie 2 rodzaje, Diamant i zeta a ja podpisałam umowę z firmą, która

robi tylko Kreislem ! Przekonywali mnie, że najlepiej im się tym robi !

Wyczytałam tutaj, że Kreisel to niższa półka i martwię się, czy będzie wszystko OK !?

Prszę o opinię bo zaczęłam się martwić ! Dziękuje i pozdrawiam !!!

 

Pomimo tego, że tynki utwardzane są na rynku już 4 lata to bardzo mało osób wie o ich istnieniu, a wykonawcy często nie zawsze lubią go używać więc nie proponują.

Na szczęście mamy to forum i możemy wymieniać się wiedzą w tym temacie;)

 

Jeżeli Twój wykonawca jest przyzwyczajony do kreisla i często go używa to lepiej zostać przy tym materiale, bo kwestia wprawy ma ogromne znaczenie i może być tak że ładniej zrobi kreisla niż zetę lub diamanta jeśli wcześniej nimi nie tynkował. Co do twardości to sprawdź i porównaj karty techniczne produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do mojego poprzedniego posta #563

Wykonawca zaproponował poprawkę przy jeszcze wilgotnych tynkach- pracę będą polegały na zwilżeniu tynku, ponownym koszeniu i gąbkowaniu.i gładzeniu.

Czy wg Pańskiej opinii zabieg poprawki końcowy efekt?

 

Gąbkowanie związanego materiału nic nie da, ale zwilżenie wodą i ponowne koszenie może pomóc.

 

Tak jak pisałem wcześniej, nawet jeżeli masz smugi i nierówności to go wyszlifujesz i po sprawie, a nawet jeżeli są nie zatarte miejsca po gąbce to po szlifowaniu wszystko ładnie zniknie. Jeżeli jesteś wyjątkowym estetą to musisz nałożyć jedną cienką warstwę gładzi szpachlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...