Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TYNKI MASZYNOWE-Gdańsk,Gdynia-gipsowe,cementowo wapienne.R.K.


Recommended Posts

Witam,po lekturze tego wątku upewnilem się że muszę swojego diamanta przeszlifowac ponieważ na jednej ścianie są jeszcze mokre plamy które patrząc z boku są w szkliste,po za tym wykonanie(27 zł m2),jest na 5-,woj.mazowieckie,pozdrawiam

 

Witam:)

 

Dokładnie w miejscach gdzie są mokre plamy należy tynk przetrzeć papierem ściernym. Z szlifowaniem całości trzeba wstrzymać do całkowitego wyschnięcia tynku.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 924
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Generalnie wyschlo prawie wszystko oprócz tej jednej zaszklonej ściany więc chyba nie trzeba szlifowac całości,reszta ścian jest biały mat...

 

Też uważam, że szlifowanie całości nie zawsze jest konieczne. Farba nakładana wałkiem też zrobi pewną fakturkę i w po pomalowaniu jednego pomieszczenia można podjąć decyzję czy jest ok czy jednak przydało by się przeszlifować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Radku z internecie mozna spotkać filmy jak robią lustro z diamantu u nas tak nie wychodzi :( czy to wina fachowców czy silki tak jak nam tłumacza? Tzn jest gładko ale napewno nie odrazu do malowania bynajmniej u nas gdzie jest dużo podświetlen czy szfifowanie wystarczy czy trzeba cekolowany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Radku z internecie mozna spotkać filmy jak robią lustro z diamantu u nas tak nie wychodzi :( czy to wina fachowców czy silki tak jak nam tłumacza? Tzn jest gładko ale napewno nie odrazu do malowania bynajmniej u nas gdzie jest dużo podświetlen czy szfifowanie wystarczy czy trzeba cekolowany?

 

Witam:)

 

Proszę się absolutnie nie przejmować jeśli na tynku są jakieś niedociągnięcia lub malutkie nierówności, gwarantuję że po szlifowaniu wszystko będzie idealnie gładkie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby sciany nadawaly sie pod oswietlenie wystarczy szlifowanie czy konieczne bedzie cekolowanie? te szlifowanie tez powinni zrobic oni prawda?

nie ukrywam ze liczylismy na to ze nie bedzie potrzebne, mielismy 1100m2 do tynkowania a to bylby dosc spory dodatkowy wydatek na cekolowanie....

 

Witam.

 

Proszę nie zadawać mi takich pytań, to czy trzeba szlifować czy nie decyduje inwestor w zależności od własnych upodobań. Szlifowanie tynków to osobna usługa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa i jeszcze jedno pytanie, znalazlam miejsca gdzie spod tynku wychodzi ta blaszka od kabli od gniazdek... powinni dolozyc tynku na te sciane? i czy diamanta mozna wietrzyc a raczej zostawiac "przeciag" ?

 

Jeśli blaszka wystaje ponad powierzchnię tynku wystarczy ją odgiąć, wbić młoteczkiem i zaprawić to miejsce gładzią. Po kilku dniach od wytynkowania można robić przeciąg.

 

Pozdrawiam:)

 

R.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi, co do szlifowania chodziło mi o to, co da wystarczajaco dobry efekt do halogonów... czy szlifowanie tynku i malowanie, czy lepiej finishem przejachac raz sciany zeby byly gladkie i wtedy malowanie... kazdy mowi inaczej :)

niektorzy mowia zeby nie szlifowac, a ubytki jedynie uzupelnic finishem i malowac, ale martwie sie ze po pomalowaniu bedzie widac to miejsce przy swietle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi, co do szlifowania chodziło mi o to, co da wystarczajaco dobry efekt do halogonów... czy szlifowanie tynku i malowanie, czy lepiej finishem przejachac raz sciany zeby byly gladkie i wtedy malowanie... kazdy mowi inaczej :)

niektorzy mowia zeby nie szlifowac, a ubytki jedynie uzupelnic finishem i malowac, ale martwie sie ze po pomalowaniu bedzie widac to miejsce przy swietle

 

Sam u siebie w domu mam szlifowane tynki a wszyscy którzy ją oglądają mają wrażenie że są szpachlowane. Trzeba zrobić jedno pomieszczenie na próbę i samemu zdecydować czy będzie ok.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
witam

Panie Radku w pralni zrobię jednak tynki cementowo-wapienne pamiętam że zaleca Pan osadzanie listw narożnych pod takie tynki na klej a nie na gips!

Proszę mi tylko napisać czy elektryk powinien mocować kable w bruzdach też klejem czy może gipsem?

Pozdrawiam serdecznie Darek

 

Witam:)

 

Tak zdecydowanie a najlepiej jest wymieszać zaprawę cementowo wapienną z odrobina gipsu aby nabrała plastyczności i tym osadzać listwy. U siebie w domu bruzdy zakleiłem klejem uniwersalnym arbet ale to było pod tynki gipsowe a pod tynki cementowe bruzdy wypełniłbym samą zaprawą c-w dla większego spokoju żeby mieć pewność że nic nie popęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to forum i nie mogę wysiedzieć.

Pytając się tynkarza jaki tynk jest lepszy gipsowy czy cementowy w 99% odpowie że gipsowy. Dlaczego? odpowiadam

1 Gips w obróbce jest lżejszy i łatwiej się obrabia w wyniku czego każdy tynkarz więcej zrobi m2 w ciągu 8 godzin wiec ma więcej kasy w tym samym czasie jak się ich zapytasz wprost to uczciwy ci to powie.

2 Gips jest materiałem mniej wymagającym np. jeżeli jest dziura w trakcie tynkowania to na drugi dzień Pan tynkarz przychodzi i łata ją tynkiem różnicy później nie widać w przeciwieństwie do tynków cementowo wapiennych które na drugi dzień jak już wstępnie zwiążą trudno jest dołożyć np 2mm grubości bo się albo rozwarstwi albo będzie bardzo widoczny ślad niekiedy nawet po pomalowaniu.

3. I najważniejsze cena łatwiej jest sprzedać towar tańszy i tynkarz nie przejmuje się co będzie później on chce być atrakcyjny cenowo względem konkurencji a tu cena jest na korzyść tynków gipsowych.

 

Fakty :

1. Jak polejesz ścianę otynkowaną gipsem wodą dłuższy czas (przeciek nieszczelność ) masz zagwarantowane że tynk spuchnie i naprawa będzie wymagała szpachlowania i malowania ściany. Pomyślcie co się stanie jak ściana gipsowa w łazience lub kuchni przez kilka lat pod płytką będzie dostawać wody?

 

2 Jak uderzysz przedmiotem lekko ścianę otynkowaną gipsem masz zagwarantowane wgniecenia i dołki

 

Gips jest kochanym materiałem przez deweloperów i tynkarzy bo jest tani ale tynk taki to zmora w użytkowaniu przez właścicieli lokalu w późniejszym czasie. Knauf ponieważ tracił rynek w ostatnich latach wprowadził twardszy tynk gipsowy ale on tez puchnie jak zawilgotnieje a cena jego jest na tyle duża że lepiej jest zrobić tynk cementowy Doliny Nidy czy Sandberg z drobnym ziarnem 0,5mm dopłacić tynkarzowi niech zrobi za 28zł z materiałem i obie strony będą zadowolone.

 

Jak już gips to tylko na sufity

 

Pracuje przy tynkarzach 7 lat i wiem co piszę.

 

Pozdrawiam

Maniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy rozumieć Maniek, że ty jesteś właśnie ten 1% uczciwych ? :)

 

Nie bardzo rozumiem przekaz dot. przecieków: przeciek pod tynkiem c-w nie przeszkadza tak mocno jak pod gipsowym?

I tak i tak trzeba kuć, żeby go znależć i naprawić. Co z późniejszą zaprawką/naprawą tynku c-w - nie piszesz, że bardzo trudno to naprawić, żeby było niewidoczne. Chyba, że wg Ciebie przecieki pod c-w się nie zdarzają.

 

Przeciek = różnorakie problemy pod tynkiem (elektryka, hydraulika, itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

]Czytam to forum i nie mogę wysiedzieć.

 

Doceniam chęć wpisu na tym forum ale następnym razem ze swoimi przemyśleniami prosiłbym kierować się do odpowiedniego działu i tam przelewać swoje przemyślenia odnośnie tynków...

 

Pytając się tynkarza jaki tynk jest lepszy gipsowy czy cementowy w 99% odpowie że gipsowy. Dlaczego? odpowiadam

1 Gips w obróbce jest lżejszy i łatwiej się obrabia w wyniku czego każdy tynkarz więcej zrobi m2 w ciągu 8 godzin wiec ma więcej kasy w tym samym czasie jak się ich zapytasz wprost to uczciwy ci to powie.

 

Zrobisz dokładnie tyle samo m/2 wystarczy trochę wprawy, jeśli robisz tynki gipsowe przez dłuższy czas to c-w wydają się trudniejsze do wykonania ale porób przez kilka tygodni przy c-w to nie będziesz chciał wracać do gipsu.

 

2 Gips jest materiałem mniej wymagającym np. jeżeli jest dziura w trakcie tynkowania to na drugi dzień Pan tynkarz przychodzi i łata ją tynkiem różnicy później nie widać w przeciwieństwie do tynków cementowo wapiennych które na drugi dzień jak już wstępnie zwiążą trudno jest dołożyć np 2mm grubości bo się albo rozwarstwi albo będzie bardzo widoczny ślad niekiedy nawet po pomalowaniu.

 

Nie powinno nakładać się tynku na tynk i po prostu trzeba go robić do łaty zgodnie z obowiązującymi normami ale jeśli trzeba to rzeczywiście na gipsie nie będzie widać różnicy na c-w dokładanie jest praktycznie niewykonalne.

 

3. I najważniejsze cena łatwiej jest sprzedać towar tańszy i tynkarz nie przejmuje się co będzie później on chce być atrakcyjny cenowo względem konkurencji a tu cena jest na korzyść tynków gipsowych.

 

Nie bardzo rozumiem o co chodzi, domyślam się że nie prowadzisz działalności i nie wiesz co ile kosztuje. Worek tynku c-w jest dużo tańszy od gipsu ale biorąc pod uwagę większe zużycie dla c-w końcowo wychodzi to samo.

 

Fakty :

1. Jak polejesz ścianę otynkowaną gipsem wodą dłuższy czas (przeciek nieszczelność ) masz zagwarantowane że tynk spuchnie i naprawa będzie wymagała szpachlowania i malowania ściany. Pomyślcie co się stanie jak ściana gipsowa w łazience lub kuchni przez kilka lat pod płytką będzie dostawać wody?

 

Chłopie a słyszałeś o czymś takim jak izolacja przeciwwilgociowa w łazience?? i jaki przeciek jako nieszczelność nie popadaj w paranoje:)

 

2 Jak uderzysz przedmiotem lekko ścianę otynkowaną gipsem masz zagwarantowane wgniecenia i dołki

 

....:( bez komentarza

 

Gips jest kochanym materiałem przez deweloperów i tynkarzy bo jest tani ale tynk taki to zmora w użytkowaniu przez właścicieli lokalu w późniejszym czasie. Knauf ponieważ tracił rynek w ostatnich latach wprowadził twardszy tynk gipsowy ale on tez puchnie jak zawilgotnieje a cena jego jest na tyle duża że lepiej jest zrobić tynk cementowy Doliny Nidy czy Sandberg z drobnym ziarnem 0,5mm dopłacić tynkarzowi niech zrobi za 28zł z materiałem i obie strony będą zadowolone.

 

Nic nie puchnie, nie pojawia się na nim pleśń, nie ma żadnej "puszki", za to jest twardy(diamant,zeta), można go szlifować i przede wszystkim jest to tynk jedno warstwowy więc nic nie pęka nie odspaja się i nie ma pęknięć skurczowych. Jak już tak nie mogłeś wysiedzieć to poczytaj tu na forum o kłopotach z tynkami c-w a takie tematy pojawiają się bardzo często.

 

Jak już gips to tylko na sufity

 

Zdecydowanie w całym domu ale tylko utwardzany, jeśli ktoś myśli że mając c-w ma coś lepszego to jest w błędzie.

 

Pracuje przy tynkarzach 7 lat i wiem co piszę.

 

Ja pracuję przy tynkach dużo dłużej (razem z ojcem byliśmy jako jedni z pierwszych na pomorzu) narobiłem się tych cementowych i gipsowych ale gdy podejmowałem decyzję o tynku nie wahałem się przez moment i zdecydowałem się na gipsowe utwardzane a gdy wyschły przeszlifowałem je pomalowałem i zapomniałem o tynkach, mam wentylację grawitacyjną i nie ma mowy o jakiejkolwiek wilgoci nie wspominając o "puchnięciu".

 

Pozdrawiam

Maniek

 

Ja również Cię pozdrawiam i zapewniam,że podejmiesz właściwszą decyzję gdy będziesz tynkował swój własny domek decydując się na tynki gipsowe ale koniecznie utwardzane:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam ponownie Panie Radku

 

Tynki gipsowe Kreisel. Zeszlifowałem papierem wszystkie zgrubienia, następnie pomalowałem ściany białą farbą rozrzedzoną na pół z gruntem. Tak mi doradzone, żeby było lepiej widać wszystkie rysy i inne mankamenty wymagające uzupełnienia gipsem. Przy halogenie okazało się, że różnych rys jest mnóstwo - wszystkie je zaszpachlowałem gotową gładzią Śmig. Jutro zacznę szlifowanie tych miejsc, następnie je zgruntuję i zacznę malowanie. Mam pytanie, czy nie będzie różnicy w wyglądzie ściany pomiędzy miejscami gdzie jest "oryginalny" tynk gipsowy maszynowy, a miejscami gdzie uzupełniłem ubytki Śmigiem?

Druga rzecz: jak uzyskać efekt "szklistych" ścian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Panie Radku

 

Tynki gipsowe Kreisel. Zeszlifowałem papierem wszystkie zgrubienia, następnie pomalowałem ściany białą farbą rozrzedzoną na pół z gruntem. Tak mi doradzone, żeby było lepiej widać wszystkie rysy i inne mankamenty wymagające uzupełnienia gipsem. Przy halogenie okazało się, że różnych rys jest mnóstwo - wszystkie je zaszpachlowałem gotową gładzią Śmig. Jutro zacznę szlifowanie tych miejsc, następnie je zgruntuję i zacznę malowanie. Mam pytanie, czy nie będzie różnicy w wyglądzie ściany pomiędzy miejscami gdzie jest "oryginalny" tynk gipsowy maszynowy, a miejscami gdzie uzupełniłem ubytki Śmigiem?

Druga rzecz: jak uzyskać efekt "szklistych" ścian?

 

Witam.

 

Nie używam materiałów kreisla więc ciężko mi coś podpowiedzieć ale po dokładnym szlifowaniu moim zdaniem nie powinno być różnicy w wyglądzie ściany.

 

Efekt taki uzyskuje się poprzez szlifowanie ściany na drugi dzień po wytynkowaniu. Można tak zrobić jedną ścianę na "pokaz" reszty się nie robi ponieważ tynk bardzo długo schnie i może pojawiać się problem z malowaniem takich powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...