Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TYNKI MASZYNOWE-Gdańsk,Gdynia-gipsowe,cementowo wapienne.R.K.


Recommended Posts

Witam, Pana odpowiedzi nadal trzymają poziom, oby tak dalej :)

Dzisiaj byłem na budowie gdzie tynki właśnie kończył mój wykonawca. Robili właśnie na Zecie. Powiem tak, wyszło im to zajebiście. Tynki gładziutkie, twarde (w niewidocznym miejscu trochę je potestowałem ;)) Co więcej okazuje się że te tynki wyjdą mnie taniej :wiggle:

Własnie dzisiaj podczas rozmowy z tynkarzami sugerowali mi aby te wolne przestrzenie (jak niżej) czymś zakryć żeby nie wiało. Producent też pisze aby przez pierwszą dobę nie wystawiać tynków na przeciągi i nadmierne nasłonecznienie. Z drugiej strony jeżeli będzie wiać to tylko na "poddaszu" bo okna będą pozamykane (z resztą będą wszędzie fixy więc nie może być inaczej ;)) Moja ekipa na tych tynkach robi od niedawna, więc może wszystkiego nie wiedzą. Jest Pan pewien że tak może zostać podczas tynkowania i wszystko będzie prawidłowo? Elewację mam zamiar wykonać dopiero we wrześniu.

 

http://images.tinypic.pl/i/00665/9cmzaqdscy9o.jpg

 

EDIT: na tą ścianę z ogrzewaniem może być Knauf MP 75 G/F? Na ten tynk pójdą jeszcze płytki.

Edytowane przez sebcioc55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 924
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przeciągów nie powinno być podczas samej obróbki tynku czyli jakieś 4-5 godzin, ja do uszczelniania nad ściankami kolankowymi wykorzystuje puste worki po tynku i bardzo dobrze spełniają swoje zadanie ale naprawdę rzadko sie zdarza aby tak mocno wiało no chyba, że tynkujemy gdzieś w okolicach morza.

 

Tak dokładnie knauf g/f na ogrzewanie ścienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pytanie o nietypowy szczegół. W moim przypadku najpierw zostanie wykonana wylewka a dopiero później tynki. Spod wylewki i izolacji termicznej zostanie wywinięta na ścianę folia PE. Będzie wystawała ponad wylewkę na około 5-10 cm i ma się znaleźć pod tynkiem. Jak to sensownie wykonać aby tynk dobrze się trzymał (knauf diamant) przy podłodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pytanie o nietypowy szczegół. W moim przypadku najpierw zostanie wykonana wylewka a dopiero później tynki. Spod wylewki i izolacji termicznej zostanie wywinięta na ścianę folia PE. Będzie wystawała ponad wylewkę na około 5-10 cm i ma się znaleźć pod tynkiem. Jak to sensownie wykonać aby tynk dobrze się trzymał (knauf diamant) przy podłodze?

 

Folię razem z dylatacją zawsze odcina się do poziomu wylewki i dopiero później tynkuje. Jeżeli koniecznie folia musi być zatynkowana to od strony ściany przykleiłbym ją jakimś mocnym klejem następnie naciągnął na nią klej do wklejania siatki i na końcu otynkował całość.

 

Z kąd taki pomysł aby tą folię zatynkować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Szukałem już wcześniej odpowiednich klejów rozważając nawet przyklejenie siatki na folię albo siatki samoprzylepnej. Obawiam się, że klej do wklejania siatki nie będzie trzymał się folii.

 

Dlaczego takie rozwiązanie? Zachowanie ciągłości bariery powietrznej. Tej folii wchodzącej pod tynk może być na tym styku tynk-wylewka bardzo niewiele jednak powinna być zatynkowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam,

Na caly dom idzie u mnie ZETA. W lazience na ogrzewanie scienne idzie knauf mp75 g/f , moge dac go na cala lazienke?(wszedzie beda plytki).

Kolejna sprawa, to czy na rurki ogrzewania sciennego moge dac siatke elewacyjna o oczku 5mm x 5mm? Czy trzeba jakas inna, o wiekszym oczku?

 

Można dać g/f w całej łazience, natomiast co do siatki to knauf zaleca zastosowanie ich produktu gitex i aby mieć gwarancję na całość trzeba użyć właśnie jej ale myślę, że zwykła elewacyjna też będzie ok.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dalem zadnej siatki. Tzn tynkarze nie dali, ja ...nie doczytalem ??? Co mi grozi? Dodatkowo, tynk to Diamant nie G/F. To 5m2 scianki na ktora maja pojsc kafle.

 

Przy częstym nagrzewaniu i stygnięciu może popękać, ale jeśli będą na tym płytki to nic się nie będzie działo.

 

Tu jest wszystko opisane : http://www.knauf.pl/knaufweb/prasa/tynki/jaki-tynk-na-ogrzewanie-scienne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dać g/f w całej łazience, natomiast co do siatki to knauf zaleca zastosowanie ich produktu gitex i aby mieć gwarancję na całość trzeba użyć właśnie jej ale myślę, że zwykła elewacyjna też będzie ok.

 

Pozdrawiam.

 

Witam,

Szef mojej ekipy tynkarskiej stwierdzil ze siatka elewacyjna ma za male oczka i moze sie "odparzyc" cala sciana i siatka odpadnie. Radzi dac cienka siatke jak do posadzek o oczku 10 cm x 10 cm. Mi sie wydaje ze za duze oczko. Na tej scianie po calosci beda plytki.

Zrobic jak on chce czy zostac przy elewacyjnej o oczku 5x5 mm.

Bo juz zwatpilem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szef mojej ekipy tynkarskiej stwierdzil ze siatka elewacyjna ma za male oczka i moze sie "odparzyc" cala sciana i siatka odpadnie. Radzi dac cienka siatke jak do posadzek o oczku 10 cm x 10 cm. Mi sie wydaje ze za duze oczko. Na tej scianie po calosci beda plytki.

Zrobic jak on chce czy zostac przy elewacyjnej o oczku 5x5 mm.

Bo juz zwatpilem.....

 

Tynkowałem kilka ścian z ogrzewaniem bardzo dawno temu i szczerze to nie pamiętam jaką dawaliśmy siatkę...

Proponuję zaufać wykonawcy który to u Pana robi i dać siatkę taką jak on uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam serdecznie forumowiczów i Pana Radka

Mam do Pana pytanie.Bo przeczytałem też również wszystkie wątki i tak jak inni pytali się o Doline Nidy Zeta jak i Knaufa Diamont. Który na obecna chwile jest lepszy. Bo wstępnie z moim wykonawca rozmawiałem to robi na Knaufie.A do innego wykonawcy dzwoniłem i mówił ze Dolina Nidy jest do kitu ale była rozmowa o zaprawie C-W.

I 99% będę tynkował zaprawą gipsową twarda.

I kolejne pytanie w Łazience jak mają być płytki na całej ścianie to ma być szlifowany tynk czy lepiej nie?

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odpowiedzieć jako zadowolony posiadacz tynków z zety. Bierz dolinę nidy, jest mega, na prawdę, jak wyschła to stawiała się nawet młotowiertarce, a knauf mp75 g/f szedł jak masło. W łazience mam tynk na "ostro", będzie się lepiej klej tego trzymał, bo z gładkiej ściany mógłby sie zsuwać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów i Pana Radka

Mam do Pana pytanie.Bo przeczytałem też również wszystkie wątki i tak jak inni pytali się o Doline Nidy Zeta jak i Knaufa Diamont. Który na obecna chwile jest lepszy. Bo wstępnie z moim wykonawca rozmawiałem to robi na Knaufie.A do innego wykonawcy dzwoniłem i mówił ze Dolina Nidy jest do kitu ale była rozmowa o zaprawie C-W.

I 99% będę tynkował zaprawą gipsową twarda.

I kolejne pytanie w Łazience jak mają być płytki na całej ścianie to ma być szlifowany tynk czy lepiej nie?

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Witam :)

 

Kolega sebcioc55 już mnie wyręczył i bardzo dobrze odpowiedział a od siebie tylko dodam, że w zeszłym tygodniu po dłuższej przerwie postanowiłem sprawdzić jak tynkuje się diamantem i wynik testu jest taki że zdecydowanie dalej zostaję przy zecie. Naprawdę Dolina nidy robi dobry tynk utwardzany i jak do tej pory nigdy nie było problemów z jakością, jeszcze z 10 lat temu było to nie do pomyślenia a teraz ta Polska firma odwala kawał dobrej roboty i oby tak dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Kolega sebcioc55 już mnie wyręczył i bardzo dobrze odpowiedział a od siebie tylko dodam, że w zeszłym tygodniu po dłuższej przerwie postanowiłem sprawdzić jak tynkuje się diamantem i wynik testu jest taki że zdecydowanie dalej zostaję przy zecie. Naprawdę Dolina nidy robi dobry tynk utwardzany i jak do tej pory nigdy nie było problemów z jakością, jeszcze z 10 lat temu było to nie do pomyślenia a teraz ta Polska firma odwala kawał dobrej roboty i oby tak dalej :)

 

Faktycznie diamant do najlepszych nie należy, druga robota z kolei i lecimy gładzie bo patrzeć się na takie tynki nie da, z drugiej strony jest robota;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuje za odpowiedz. Dziś rozmawiałem z moim wykonawcą i robi na knaufie.Ale o Dolinie Niny Zeta słyszał tez dobre słowa wiec będę robił na niej.Widziałem jego wcześniejsze prace i robi dobrze.Myślę że Dolina wyjdzie lepiej.Będzie u mnie robił za 2 tyg.Jak będzie zrobione pochwale się później.

Dziękuje jeszcze raz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moich tynkach z Diamanta pełno jest "bąbli" - wg wykonawcy tynk spuchł miejscowo. Nie wiem czy to wada tynkow, czy kombinabicje wykonawcy, bo po ostatnim dniu prac, gdy zabraklo im materialu i dobierali z hurtowni, znalazlem na budowie worki od tynku lekkiego :mad:

 

Diamant jest taki popularny wśród wykonawców ponieważ jest łatwy w początkowej obróbce czyli 1 i 2 łata oraz trapez. Wystarczy kilka razy przeciągnąć go łatą i wszystko ładnie się wypełnia ale podczas kolejnych etapów pojawiają się pęcherze powietrza i jeśli komuś nie chce się podchodzić do niego 3 razy "piórkiem" to efekt końcowy jest słaby.

 

Zeta natomiast jest bardzo ciężka na początku obróbki, ubytki bardzo ciężko się wypełnia, materiał klei się do łaty i jeśli nie ma się odpowiednio przyzwyczajonych rąk to można się szybko zniechęcić:) ale początkowy wysiłek wynagradza to, że wygładzanie tego tynku daje bardzo dobry efekt, oczywiście w niektórych miejscach też mogą pojawić się bąble ale dużo mniej niż na diamancie.

 

Tymi bąblami o których piszesz nie przejmuj się za bardzo bo podczas szlifowania wszystko zniknie no chyba że faktycznie użyli lekkiego to już tylko gładź pozostanie, ale jeśli znalazłeś tylko kilka worków to być może używali go do osadzania narożników...

 

pozdrawiam

 

Radek

Edytowane przez Radosław Krasowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuje za odpowiedz. Dziś rozmawiałem z moim wykonawcą i robi na knaufie.Ale o Dolinie Niny Zeta słyszał tez dobre słowa wiec będę robił na niej.Widziałem jego wcześniejsze prace i robi dobrze.Myślę że Dolina wyjdzie lepiej.Będzie u mnie robił za 2 tyg.Jak będzie zrobione pochwale się później.

Dziękuje jeszcze raz i pozdrawiam.

 

Proszę pamiętać i wziąć pod uwagę fakt, że każdy wykonawca ma jakiś swój ulubiony materiał na którym lubi robić i do którego jest przyzwyczajony bo wie czego może się po nim spodziewać więc zmuszenie go aby robił na Zecie może nie być takim dobrym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...