Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TYNKI MASZYNOWE-Gdańsk,Gdynia-gipsowe,cementowo wapienne.R.K.


Recommended Posts

Kilka lat temu kupiłem dom i w dużej części na parterze odpada tynk do około 10-20 cm od podłogi. Skułem go trochę i okazało się, że tynk był wpuszczony poniżej posadzki czyli prawdopodobnie jakąś wilgoć ciągnął. Teraz pytanie, chcę po prostu zatynkować normalnie tylko nie wpuszczać go tak głęboko - czy to wystarczy czy będzie potrzebna jakaś dodatkowa izolacja? Tylko nie bardzo się orientuję jaką dać, jak kupowałem tynki w Elgrom to nie bardzo miałem pomysł co by tu jako izolacje dać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 924
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

@Radosław Krasowski -niebawem tynkujemy, Diamantem proszę o radę jak odbierać prace? Linia i kąt prosty, czy jeszcze coś ważnego?

 

Mamy 2 dachy proste schodzące się pod kątem prostym i stąd płatwie garażowe widać na ścianie szczytowej wewnętrznej -jak je zabezpieczyć i przygotować pod tynk? Owinięte są papą, ale może wypełnić otwory pianką?

I generalnie czy przed tynkowaniem uzupełnić pianką wszelkie większe dziury, szczególnie przy koszach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie elementy drewniane najlepiej obić papą potem na to siatka i klej a po wyschnięciu otynkować, nie ma lepszego sposobu. Oczywiście szczeliny można wypełnić pianką.

 

Odbiór w świetle dziennym, dłonią sprawdzasz czy nie ma fal no i poziomica 2 m sprawdzasz odchyłki w kilku ważniejszych miejscach, w łazienkach i kuchni powinny być zachowane kąty proste i o tym powiedz tynkarzom przed rozpoczęciem prac żeby tego przypilnowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panie Radku czyli na chwilę obecną nie ma różnic jakościowych pomiędzy Nidą Zeta a Knauff Diamand? Wybrać to w czym lepiej czuje się wykonawca?

Nie ukrywam że w moim regionie za Nidę wołają 2 zł więcej za metr więc się zastanawiam, Mam jeszcze pytanie techniczne. Na poddaszu mam dwa słupy stalowe 10x10 cm schowane w ściance działowej 11,5 porotherm. Czym zrobić żeby mieć 100% pewności że nie pęknie? Celowo dałem stal do podparcia płatwi bo drewno pracuje.... Wykonawca mówi że przesmaruje beton kontaktem a potem zatopi siatkę.... ale nie daje 100% gwarancji że nie pęknie. Ja myślałem żeby obudować na kleju cienką płytą GK 6,5 mm z zakładką po 15cm z każdej strony na porotherm ( słup w środku nie dotyka płyty) i na całość ściany tynk. Z tym że przy minimalnej grubości 8mm musiałbym na całą ścianę nałożyć 14,5 - 15mm tynku - ma to sens? Druga opcja to siatka strucanet S - akurat panel 240x70 rozetnę na dwie części 240x35 i mam obie strony załatwione. jak go wtedy umocować do porothermu? Mechanicznie kołkami czy na klej? Ostateczność to płyty GK na ścianach z słupami.... Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Diamant i zeta są na takim samym poziomie więc najlepiej zdać się na opinię wykonawcy czym lepiej mu się robi.

 

100% pewności, że nie pęknie nigdy nie będzie bo słupy pomimo tego że stalowe to podtrzymują ogromny ciężar i jakaś ryska zawsze może się pojawić.

Ja nigdy nie maluję tego betonkontaktem tylko nakładam dobrej jakości siatkę i klej (caparola) i po wyschnięciu tynkuję. Jak do tej pory było ok.

ale to tylko w przypadku jeśli podpora jest zlicowana ze ścianą, natomiast jeżeli wystaje to nigdy tego nie tynkuję i sugeruję inwestorowi zabudowę k-g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jesteśmy w trakcie kładzenia Diamanta i nie wiem czy natrafiliśmy na partię gorszego tynku, czy tak już jest. Otóż mamy tak 50/50% idealna gładź i widoczne ale zatarte ziarna. Te miejsca ziarniste, to tak jakby dosłownie piasek dostał się do tynku :(

Wykonawcy gadają, że jest OK i że nie zawsze będzie idealne mleczko bezziarniste -czy tak to wyglądać musi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Postanowiłem z teściem murarzem zrobić tynki w nowym domu. Trochę cena maszynowych mnie przeraziła. Praktycznie 2/3 lub nawet wiecej to cena robocizny. ale do rzeczy. Jeszcze nie wybrałem jaki tynk zastosować tzn czy gipsowy czy cementowo wapienny. Proszę mi powiedzieć jakiej firmy tynk wybrać (cementowo wapienny, gipsowy) który będzie sie dało bez problemu nakładać ręcznie. Z tego co czytałem to nie wszystkie sie nadają do nakładania ręcznego. Edytowane przez hudy8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda? To ile ceny z materiałem stanowi robocizna? Za 620M2 tynków powiedziano mi trochę ponad 18tys zł. Wychodzi 29zł m2 z materiałem. Bez materiału 19zł m2. Czyli cena robocizny 19zl m2 czyli 2/3 ceny.

Z innej strony. Znajomy za kilka dni będzie tynkował dom. Metraż podobny do mojego. Od wczoraj u niego na działce stoi 6T tynku Kreisel 651L. Cena worka 30kg to 18-20zl czyli 6T jest warte na okrągło 4 tys zł a za całość pracy kolega płaci 17tys zł.

Ja rozumiem maszyny kosztują, praca ludzi kosztuje ale bez przesady. Dlatego postanowiłem zrobić to sam tzn z pomocą teścia który o tynkowaniu ma pojęcie. ..

Edytowane przez hudy8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Postanowiłem z teściem murarzem zrobić tynki w nowym domu. Trochę cena maszynowych mnie przeraziła. Praktycznie 2/3 lub nawet wiecej to cena robocizny. ale do rzeczy. Jeszcze nie wybrałem jaki tynk zastosować tzn czy gipsowy czy cementowo wapienny. Proszę mi powiedzieć jakiej firmy tynk wybrać (cementowo wapienny, gipsowy) który będzie sie dało bez problemu nakładać ręcznie. Z tego co czytałem to nie wszystkie sie nadają do nakładania ręcznego.

 

Tynkowanie to naprawdę ciężka praca i uwierz mi że nie ma sensu wyliczanie komuś ile na tym zarabia. Jeśli budujesz dom lepiej jest zaakceptować stawki wykonawców i nie rozmyślać ile w tym robocizny a ile materiałów bo to nie ma sensu. Owszem można negocjować ceny ale większość stawek za usługi jest na równym poziomie.

 

Moim zdaniem dużo lepiej zrobisz jeśli do wykonania tynków zatrudnisz porządną firmę a Ty po prostu pracuj na to w swoim zawodzie, zresztą diamanta czy zety ręcznie nie nałożysz a tynki lekkie gipsowe odradzam natomiast knauf goldband do nakładania ręcznego tak szybko wiąże że też nie wyobrażam sobie nakładać go ręcznie na większych powierzchniach. Jak zrobisz tynki c-w to później licz się z podwójnym szpachlowaniem ścian a przy nakładaniu ręcznym może i potrójne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ceny rzeczywiście ktoś Ci rzucił z kosmosu. Stawka przeważnie to za gips od 22 do 25 z materiałem a robocizna 13-16zł. Chcesz wymieszać mieszadłem 6 ton? Teść zapewne robił ale cementowe z "łapy" wiec workowany materiał się do tego raczej nie nadaje. Jeśli zrobisz te tynki to pochwal się jak poszło. Nie zapomnij że w cenę wchodzi jeszcze grunt, narożniki, profile przyokienne, folie, taśmy. Nie mówiąc o narzędziach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że to jest tynk a nie gładź i jest to zupełnie normalne.

Po wyszlifowaniu wszystko zniknie.

Dzięki! No i w poniedziałek będzie koniec. Wyszło dobrze, szlifowania będzie niewiele. Panie Radosławie pytanie z tych mniej istotnych, ale jednak :) -chciałbym wymagać od firmy również dobrego posprzątania -jak to powinno wyglądać? Nie chciałbym po specach dodatkowo sprzątać przed kładzeniem styropianu. Pozdrawiam serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ceny rzeczywiście ktoś Ci rzucił z kosmosu. Stawka przeważnie to za gips od 22 do 25 z materiałem a robocizna 13-16zł. Chcesz wymieszać mieszadłem 6 ton? Teść zapewne robił ale cementowe z "łapy" wiec workowany materiał się do tego raczej nie nadaje. Jeśli zrobisz te tynki to pochwal się jak poszło. Nie zapomnij że w cenę wchodzi jeszcze grunt, narożniki, profile przyokienne, folie, taśmy. Nie mówiąc o narzędziach.

 

Niestety ale w Małopolsce wszystkie polecane firmy maja takie ceny Gips diamond 29zl m2. Jedynie firmy które są nieznane mają niższe ceny 24 zł m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...