Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TYNKI MASZYNOWE-Gdańsk,Gdynia-gipsowe,cementowo wapienne.R.K.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 924
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Tynk Diamant położony w 1-szym tygodniu marca i po 2 mies na parterze jeszcze sporo mokrych plam -a jak u Was?

W kotłowni też mam Diamant i chciałbym położyć płytki pod piec gazowy, ale kaflarz ma obiekcje: 1. do mokrych plam 2. do zbyt gładkich ścian :)

 

Położyliśmy wszędzie Diamant i teraz mam wątpliwości czy w kotłowni i w łazienkach trzeba będzie rysować ściany pod kafle?

Czy na te plamy wilgoci -zapalić palnik gazowy i suszyć, czy jednak można położyć przynajmniej pół ściany płytek pod piec?

 

Jaki grunt na Diamant pod malowanie a jaki pod kafle? Pozdrawiam serdecznie!

Edytowane przez daniel.w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynk Diamant położony w 1-szym tygodniu marca i po 2 mies na parterze jeszcze sporo mokrych plam -a jak u Was?

W kotłowni też mam Diamant i chciałbym położyć płytki pod piec gazowy, ale kaflarz ma obiekcje: 1. do mokrych plam 2. do zbyt gładkich ścian :)

 

Położyliśmy wszędzie Diamant i teraz mam wątpliwości czy w kotłowni i w łazienkach trzeba będzie rysować ściany pod kafle?

Czy na te plamy wilgoci -zapalić palnik gazowy i suszyć, czy jednak można położyć przynajmniej pół ściany płytek pod piec?

 

Jaki grunt na Diamant pod malowanie a jaki pod kafle? Pozdrawiam serdecznie!

 

Pod kafle zdecydowanie powierzchnię trzeba jak najbardziej porysyować, nawet przy ziemi pod cokoły tak samo ale można też taką powierzchnię pomalować betonkontaktem i tez powinno być ok.

 

Grunt pod malowanie zależy od tego jaki będzie rodzaj farby, bo wiadomo że kazdy producent zaleca swój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam

 

Po przeczytaniu całego wątku chciałem zadać kilka pytań w kwestii tynków utwardz. gipsowych - będzie diamant lub zeta (na ściany)

 

1. Na sufity planuję tynki miękkie, jakie są godne polecenia.

2. Jak należy zagruntować podłoże: strop teriva, ściany beton komórkowy + kilka betonowych słupów

3. Gdzie należy zastosować siatkę i jaką ?

4. Do łazienek trzeba zastosować na tynki folię w płynie, jaką najlepiej?

5. Czy po nałożeniu folii trzeba tą powierzchnię jeszcze gruntować (pod płytki)

6. W wątku jest chwalona gładź cekol finish, tylko że w początkowych wątkach czerwony, a późniejszych biały, czym się różnią, jaki wybrać ?

7. Bruzdzy, peszle, puszki, skrzynki podtynkowe, czym obsadzać, gipsem czy klejem uniwersalnym, jakiś konkretny produkt godny polecenia ?

8. Co sądzicie o takiej kolejności prac: elektryka, odkurzacz centralny, tynki, okna ? Planowane tynkowanie pod koniec sierpnia

9. Przy rozmowie/ wyborze tynkarza na co zwrócić uwagę, aby ewntualnie rozpoznać fachowca / partacza ?

10. Odbiór: to wiem: sprawdzanie w świetle dziennym, wyprowadzone kąty, głównie tam gdzie płytki, zabudowa, wypoziomowane sufity, linie proste w narożnikach i narożach, sprawdzenie odchyłów łatą. Ale tu mam pytanie co w przypadku, kiedy któreś z powyższych nie będzie prawidłowo wykonane- żądać poprawek, ale jak mają być wykonane, aby nic się po czasie złego nie stało, bo na suche tynki nie można kłąść już kolejnej warstwy. Zatem jak dokonać poprawek żeby: wyprowadzić kąty, wypoziomować sufit, wyprowadzić linie proste w narożach, jaki dopuszczalny jest odchył na łacie, jak zniwelować jeśli jest za duży ?

Coś jeszcze powinienem wiedzieć i istotnych kwestii ?

 

Z góry dziękuję za wszelkie informacje

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Beta , Mp75 L

2. Gruntować należy gruntem do podłoży chłonnych np Eurogrunt 500 (każdy tynkarz może stosować inne). Teoretycznie na terivę nie trzeba

3. Siatkę stosować na dwa różne materiały

4. Tym to już zajmie się płytkarz

5. jw

6. Jak zrobisz diamanta lub zete to raczej nie będzie potrzeby gładzi. Po co dawać twarde tynki a na to miękką gładź ?

7. Wprawiona osoba osadzi na gips budowlany lub piankę dla mnie wprawnych lepiej na klej gipsowy

8. Najpierw okna potem tynki bo po co płacić dwa razy za obrabianie okien. Rury od odkurzacza ewentualnie możesz zabezpieczyć bo są w miarę kruche.

9. Najlepiej obejrzyj pracę to jest dobre dla dwóch stron

10. Wyprowadza katy to murarz a nie tynkarz!Normy na tynki gipsowe zostały ustalone w 2005 roku bodajże 5 grudnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynki gipsowe Knauf MP75 Diamant wykonane w pierwszym tygodniu marca, czyli ponad 3 mies. temu. Na zewnątrz 30 stopni, przeciągi a jednak plamy niedoschnięcia na parterze ciągle są. Dochodzę do wniosku, że nawet najlepszy tynk gipsowy będzie kiepsko oddychał i będzie gorszy dla domku niż c-w. B. proszę o dodanie optymizmu i argumentów, że jednak wykonałem nie taki zły wybór.... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Beta , Mp75 L

2. Gruntować należy gruntem do podłoży chłonnych np Eurogrunt 500 (każdy tynkarz może stosować inne). Teoretycznie na terivę nie trzeba

3. Siatkę stosować na dwa różne materiały

4. Tym to już zajmie się płytkarz

5. jw

6. Jak zrobisz diamanta lub zete to raczej nie będzie potrzeby gładzi. Po co dawać twarde tynki a na to miękką gładź ?

7. Wprawiona osoba osadzi na gips budowlany lub piankę dla mnie wprawnych lepiej na klej gipsowy

8. Najpierw okna potem tynki bo po co płacić dwa razy za obrabianie okien. Rury od odkurzacza ewentualnie możesz zabezpieczyć bo są w miarę kruche.

9. Najlepiej obejrzyj pracę to jest dobre dla dwóch stron

10. Wyprowadza katy to murarz a nie tynkarz!Normy na tynki gipsowe zostały ustalone w 2005 roku bodajże 5 grudnia

 

Dzięki za odp, i jeszcze w temacie:

6. Chodziło mi o zarabianie ubytków przed przeszlifowaniem, a nie kładzenie gładzi na całości

8. OK, a jak w kwestii parapetów, różne są szkoły przed i po tynkowaniu, co radzicie i jak ?

10. Co do kątów i poziomów to wiadomo, że murarze mają zrobić równo, ale powiedzmy że tynkarzowi kąty uciekną. I jak z pozostałymi kwestiami z tego pytania

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Wszystkie gotowe gładzie się nadadzą np śmiga czy cekola. Różnic raczej nie masz. Biała mega miękka szara twardsza.

8. Bezpieczniej jest nie montować parapetów. Przykład na ok 600 domów spotkałem w 2.

10. Jeśli są piony i kąty to wymagaj aby pozostały. Pogadaj najlepiej przed robota z wykonawcą o tym czego oczekujesz. Naprawa jest możliwa na dwa sposoby. skucie całkowite albo większościowe narobienie bruzd i na to tynk, albo betokontakt na gładką ścianę i na to 2 warstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Wszystkie gotowe gładzie się nadadzą np śmiga czy cekola. Różnic raczej nie masz. Biała mega miękka szara twardsza.

8. Bezpieczniej jest nie montować parapetów. Przykład na ok 600 domów spotkałem w 2.

10. Jeśli są piony i kąty to wymagaj aby pozostały. Pogadaj najlepiej przed robota z wykonawcą o tym czego oczekujesz. Naprawa jest możliwa na dwa sposoby. skucie całkowite albo większościowe narobienie bruzd i na to tynk, albo betokontakt na gładką ścianę i na to 2 warstwa.

 

dzięki za odpowiedzi na takie liczyłem :)

A odnośnie parapetów to rozumiem że chodzi ci o to by nie montować przed tynkami a nie montować w ogóle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tynkarze sami zaproponowali wcześniejszy montaż parapetów i obrobili je bez wzrostu ceny. Całość (szyby, parapety, itd.) była super przez nich zabezpieczona...

 

ag2a - a dlaczego bezpieczniej jest nie montować parapetó.? Może ludziska nie zdążyli? U mnie ww. propozycja zdała egzamin :)

Edytowane przez daniel.w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jestem na etapie tynków lecz nie mam jeszcze wstawionych okien, wywnioskowałem ze przy tynkach diamant jest to zaleta , wiatr będzie lepiej suszył , natomiast przy c-w to raczej zły wybór żeby wiatr hulał po pokojach czy dobrze myslę ??

 

Jeżeli nie masz okien to wszystkie otwory muszą być zabezpieczone folią. Podczas tynkowania przeciągi bardzo utrudniają pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma jakieś bieżące informacje o tynku c-w dolina nidy??, właśnie znalazłem ekipę która chce podjąć sie tynkowania tylko pracuje właśnie na tym materiale, a po tym co na forum przeczytałem mam juz mieszane uczucia , Panie Radosławie co Pan o tym myśli czy materiał jest dobry a wszelkie kłopoty to wina tynkarzy czy jednak dolina nidy cementowo wapienna jest słaba ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnią budowę jaką tynkowałem c-w Doliną nidy to było chyba z 4 lata temu więc na chwilę obecną ciężko mi coś podpowiedzieć, ale moi znajomi koledzy tynkarze jej używają i nie słyszałem negatywów. Na pewno nie jest zbyt twarda ale pod gładzie myślę że będzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...