Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TYNKI MASZYNOWE-Gdańsk,Gdynia-gipsowe,cementowo wapienne.R.K.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 924
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jest on miękki i to nawet bardzo. Zasada jest prosta w tynkach cementowo wapiennych że im większe kruszywo to tym mocniejszy tynk. Pamiętaj że nie zrobisz wyprawki która nie będzie widoczna!!! Pamiętaj że uderzenia to nie wszystko ale pozostaje jeszcze oprawa drzwi, parapetów, łączenia ze sufitem podwieszanym itd. A dlaczego upierasz się przy cem wap?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat nie mam pedantycznego podejścia do ścian, i jakieś zaprawki w niewidocznych miejscach np po wycięciu tynku pod dolne podłączenie grzejnika nie stanowi dla mnie problemu, choć może i to będzie wyprowadzone przed tynkami, jedyne co mnie interesuje to czy nie będzie odpadać od ścian i się kruszyć przy jakiś puknięciach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie dobrze zrobione to nie odpada ani nic się nie dzieje. Jest miękki a kruszy się bardziej od gipsu. Chłopie to tylko tynki jak tak dalej pójdzie to zejdziesz na zawał do czasu zakończenia budowy... Tu nie chodzi tylko o wyprawki w niewidocznych miejscach ale będziesz miał też łączenia z podwieszanym sufitem. Uderzenia od mebli czy innych gratów budowlanych a tu już nie zrobisz wyprawki aby nie była widoczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie dobrze zrobione to nie odpada ani nic się nie dzieje. Jest miękki a kruszy się bardziej od gipsu. Chłopie to tylko tynki jak tak dalej pójdzie to zejdziesz na zawał do czasu zakończenia budowy... Tu nie chodzi tylko o wyprawki w niewidocznych miejscach ale będziesz miał też łączenia z podwieszanym sufitem. Uderzenia od mebli czy innych gratów budowlanych a tu już nie zrobisz wyprawki aby nie była widoczna.

a skąd masz takie informacje o tym tynku ? masz go w domu? pracujesz na nim? czy kiedyś był testowany przez ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie, będzie już 4 miesiące od położenia tynków Diamant, były i są gorące dni, czyli powinno wyschnąć. I mam nadzieję, że tak jest, aczkolwiek na jednej ze ścian przez tynk b. przebijają pustaki, a szczególnie zaprawa murarska -foto (w realu lepiej to widać).

 

Na tej ścianie były największe zasolenia, które przed tynkami zdrapano, ale mam obawy, że będzie to również przebijać się przez białą farbę -co robić? Jakiś specjalny grunt?

Tynk_slady2.jpg

Edytowane przez daniel.w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...