Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TYNKI MASZYNOWE-Gdańsk,Gdynia-gipsowe,cementowo wapienne.R.K.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 924
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

Cześć Wam :) w garażu zrobilem strop monolityczny, na deskowaniu byla folia czyli beton jest gładki. Nie ma to wielkiego znaczenia bo tam ma być 5 cm styropianu (chociaz pewnie też wypada zagruntować wcześniej beton co? Ew pianka?)

 

Bardziej martwię sie o strop nad częścią mieszkalna, który będę lada dzien szalowal. Czy całkowicie bezpiecznie moge dać kolejny raz folię na deskowaniu? Tynki gipsowe-utwardzane (chociaz sufit to zdaje się mial byc zwykły gipsowy).

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te zdjęcia coś pomogą?

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?332815-Dom-pod-krzewuszk%C4%85-DIY&p=7510847&viewfull=1#post7510847

Myślę, że tak idealnie gładki to on nie jest, folia się miejscami (choć nie tak dużo) pofałdowała co też powinno lekko pomóc w poprawie przyczepności.

 

PS. Betokontakt to chyba droga impreza co? Wg Castoramy wychodzi 45zł za max 20mkw. Jeżeli strop ma 140mkw to mam minimum 7 (lub nawet 10 wiader przy wydajności 350g/mkw) a to już kawałek kasy. No ale jak tak trzeba to co poradzić, ważne aby tynk na głowę nie spadł

 

 

PS. Wiem, że w tym temacie było wiele razy o tym pisane głównie przez p. Radosława ale zapytam (przepraszam, przeczytałem cały ale zapomniałem :oops: )

 

1) Który z powielanych tu tynków bardziej nadaje się do układania zimą? Oczywiście zapewnię temperaturę w domu +5'C w górę.

2) Oraz na sufity który tynk najlepszy? Ten MP75 (czy zależnie od tego na ściany albo coś z Doliny Nidy albo Kanuf?)

3) bardzo mocno rozważam ogrzewanie ścienne w łazienkach, też wspominaliście jaki to ma być tynk (na pewno Sebcio o to pytał).

4) Polecicie kogoś z okolic Torunia (budowa obok Ciechocinka, niemały domek - powierzchnia podłóg 280mkw).

 

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić takie coś w Castoramie? W hurtowni zapłacisz max 120. Jeśli chodzi o wydajność to ok 3 wiader wystarczy

1. Każdy tynk schnie podobnie. Ostatnio używany przez ze mnie knauf mp75l wg mnie schnie szybko ( ale to zawsze zależy od wielu warunków w szczególności zimą)

2. Zarówno MP75L jak i Dolina Nidy Beta to bardzo podobne tynki tak jak Diamant i Zeta

3. W tym Ci nie pomogę bo mega rzadko spotykane ogrzewanie w Polsce

4. Nie moja okolica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Witam! Panie Radosławie mam również pytanie odnośnie tynków.

 

Kupiłem mieszkanie na parterze w starej kamienicy z cegły ceramicznej (lata budowy 1930).Budynek nie posiada izolacji poziomej. Zdecydowaliśmy się przeprowadzić kapitalny remont zbić tynk zrywać podłogę. Budynek posiada izolację pionową styropian 8 cm i zaizolowane fundamenty. Po zbiciu tynku kupiłem miernik wilgoci, który wykazuje zawilgocenie cegieł na poziomie do 20% przy stropie do ok 10 przy suficie ( w każdym miejscu jest trochę inny wynik). Zdecydowaliśmy się wykonać iniekcję krystaliczną żeby zablokować podciąganie kapilarne. Mieszkanie posiada wentylację grawitacyjną, pod mieszkaniem jest piwnica nie ogrzewana.

 

Jesteśmy na etapie wykonania tynków. Do momentu kiedy nie trafiłem na ten temat myślałem o zrobieniu tynków CW w całym mieszkaniu. Im więcej czytałem tym więcej wątpliwości nabieram.

Moje pytania :

Czy cegły na których będzie tynk muszę przygotować do tynkowania? (myślałem o osuszaczach)

Jaki tynk zastosować żeby ściany oddychały i nie było problemów z pleśnią grzybami i przykrymi zapachami?

Do forumowiczów czy macie firmę z Wrocławia od tynków maszynowych których możecie polecić.

 

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Radku, pisałem do Pana na PW ale nie dostałem odpowiedzi, zatem napisze tutaj, czy zechciał by Pan wpaść do mnie otynkowac mi ok 700mkw przy zjeździe z A1 Ciechocinek jakies 1km od autostrady? :) z Gdańska przepisowa jazda trwa ok 1:40, 180km. Termin niestety mocno zależny od pogody ale raczej zimowy. Czekam na dach, okna na połowę grudnia. Czyli realizacjia tynków najchetniej na przełomie grudzien/styczen a moze i przed swietami :)

 

Proszę o odpowiedź, pytam serio.

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Panie Radosławie mam również pytanie odnośnie tynków.

 

Kupiłem mieszkanie na parterze w starej kamienicy z cegły ceramicznej (lata budowy 1930).Budynek nie posiada izolacji poziomej. Zdecydowaliśmy się przeprowadzić kapitalny remont zbić tynk zrywać podłogę. Budynek posiada izolację pionową styropian 8 cm i zaizolowane fundamenty. Po zbiciu tynku kupiłem miernik wilgoci, który wykazuje zawilgocenie cegieł na poziomie do 20% przy stropie do ok 10 przy suficie ( w każdym miejscu jest trochę inny wynik). Zdecydowaliśmy się wykonać iniekcję krystaliczną żeby zablokować podciąganie kapilarne. Mieszkanie posiada wentylację grawitacyjną, pod mieszkaniem jest piwnica nie ogrzewana.

 

Jesteśmy na etapie wykonania tynków. Do momentu kiedy nie trafiłem na ten temat myślałem o zrobieniu tynków CW w całym mieszkaniu. Im więcej czytałem tym więcej wątpliwości nabieram.

Moje pytania :

Czy cegły na których będzie tynk muszę przygotować do tynkowania? (myślałem o osuszaczach)

Jaki tynk zastosować żeby ściany oddychały i nie było problemów z pleśnią grzybami i przykrymi zapachami?

Do forumowiczów czy macie firmę z Wrocławia od tynków maszynowych których możecie polecić.

 

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam

 

Nie istnieje coś takiego jak oddychanie ścian, to jest po prostu mit powtarzany przez wiele osób. Za odpowiednią wilgotność w pomieszczeniu odpowiada wentylacja i to na niej proszę się skupić. Dla pleśni nie ma znaczenia podłoże bo jeżeli w pomieszczeniach będzie wilgotno to pojawi się ona na każdym tynku po jakimś czasie.

Jeżeli izolacja pozioma jest już wykonana prawidłowo i sprawdza się to trzeba pomieszczenia wysuszyć i można nakładać tynk.

Edytowane przez Radosław Krasowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Radku, pisałem do Pana na PW ale nie dostałem odpowiedzi, zatem napisze tutaj, czy zechciał by Pan wpaść do mnie otynkowac mi ok 700mkw przy zjeździe z A1 Ciechocinek jakies 1km od autostrady? :) z Gdańska przepisowa jazda trwa ok 1:40, 180km. Termin niestety mocno zależny od pogody ale raczej zimowy. Czekam na dach, okna na połowę grudnia. Czyli realizacjia tynków najchetniej na przełomie grudzien/styczen a moze i przed swietami :)

 

 

 

Proszę o odpowiedź, pytam serio.

 

Pozdrawiam

Karol

 

Witam.

 

Nigdy nie lubię odmawiać ale niestety jest to dla mnie za daleko bo z Rumi to prawie 2,5 godziny w jedną stronę...

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam.

Stajemy przed wyborem tynków. Dom wybudowany z pustaka max, planowana wentylacja mechaniczna. różnice Cenowe pomiędzy tynkami są znikome ( zaledwie 1-2 zł na metrze z materiałem). Moje pytanie będzie odnośnie wytrzymałości ścian przy nałożeniu (siłą rzeczy grubszej) warstwy Cementowo wapiennego tynku ( a dokładnie, ewentualnie przykręcanie szaf i tym podobnych), jako iż max ma dużo cienkich ścianek i jakoś ciężko mi jest wyobrazić sobie kołki rozporowe trzymające ciężkie szafki.

Osobiście wolał bym zastosować tynk gipsowy (proponowany przez wykonawce - Knauf Diamant MP75).

Następne moje pytanie było by odnośnie stosowania 2 typów tynków. Dom jest podpiwniczony wiec zastanawiałem się czy można zastosować tynki cementowo wapienne w łazienkach, kuchni i całej piwnicy a na resztę pomieszczeni zastosować gips ( nie będzie problemu z połączeniami tynków w strefach otwartych) . Doczytałem iż ZETA nadawała by się na cały dom, jak miała by się sytuacja z Knauf.

Oraz, czy przy układaniu tynków gipsowych, należy wszelkie kable elektryczne wkuwać w ścianę czy jest to na tyle gruba warstwa tynku ze mogą być zamontowane na ścianach.

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego wg Ciebie przy cw będzie grubsza warstwa? Ewentualna różnica 2-3 mm w jednym czy drugim nie zrobi różnicy. W ceramice zawsze istnieje problem z kołkami. Tzn można to rozwiązać specjalistycznymi kołkami lub kotwa chemiczną. Dla Ciebie różnica między Diamantem a Zetą będzie żadna- dla wykonawcy może być to różnica. Cw i gipsu nie połączysz bez śladu bo ma inną strukturę. Nie ma różnicy w układaniu przewodów czy pod tynk gipsowy czy cw, najważniejsza jest izolacja tych przewodów (chińska produkcja)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...