Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TYNKI MASZYNOWE-Gdańsk,Gdynia-gipsowe,cementowo wapienne.R.K.


Recommended Posts

Nie powinno nic się złego dziać.

 

Grunt na nadprożach i wieńcach nie jest ważny, najważniejszy jest strop.

 

Strop jest drewniany + GK. Balem sie tylko ze wieniec moze w noc przemarznąć a rano jak ekipa wpadnie to nie beda na to patrzec tylko robic.

Obecnie strop to 30cm welny i folia paroizolacyjna, do tego duza koza z nadmuchem i mam nadzieje ze bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 924
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Panie Radku, czy mógłby napisać Pan swoją opinię nt poniższych pytań :

1. czy trzeba mierzyć wilgotność powierzchni przed nakładaniem diamanta ?

2. czy trzeba dodatkowo zabezpieczać elementy metalowe stykające sie z tynkiem np gwoździe mocujące instalacje elektryczną ?

3. co gdy po ścianie idzie wiązka kabli jeden przy drugim ? siatkujemy czy tynk bezpośrednio na wiązkę?

4. jaka jest minimalna grubość tynku na kablu

5. Mam bruzdy w suficie (między panelami) głębokie na 3cm i szerokie na 1cm, czy to wypełniam tynkiem ?

6. czy wykonuje Pan zlecenia na dłuższą odległość lub czy ma Pan firmę godną polecenia z okolic Poznania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na razie na plusowe temperatury, wilgotność powietrza nie ma ogromnego znaczenia. Ściany muszą być suche. Elementy metalowe zardzewieją jeśli nie bada zabezpieczone. Gwoździe w instalacji... Ciekawe co Ty tam masz. Sufit masz z płyt korytkowych? Jeśli tak do daj tam siatkę. Jeśli płyty gładkie to betokontakt. W Poznaniu jest dużo firm, musiałbyś chyba mu zapłacić ok 40 zł za m2 by się opłacało :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Radku, czy mógłby napisać Pan swoją opinię nt poniższych pytań :

1. czy trzeba mierzyć wilgotność powierzchni przed nakładaniem diamanta ?

2. czy trzeba dodatkowo zabezpieczać elementy metalowe stykające sie z tynkiem np gwoździe mocujące instalacje elektryczną ?

3. co gdy po ścianie idzie wiązka kabli jeden przy drugim ? siatkujemy czy tynk bezpośrednio na wiązkę?

4. jaka jest minimalna grubość tynku na kablu

5. Mam bruzdy w suficie (między panelami) głębokie na 3cm i szerokie na 1cm, czy to wypełniam tynkiem ?

6. czy wykonuje Pan zlecenia na dłuższą odległość lub czy ma Pan firmę godną polecenia z okolic Poznania ?

 

1. Nie trzeba.

2. Też mnie zastanawiają te gwoździe, co one tam robią? Do mocowania blaszek na przewody powinny być użyte wkręty ocynkowane, natomiast faktycznie wszystkie elementy metalowe muszą być pomalowane farbą podkładową.

3. Jeżeli jest ich bardzo dużo obok siebie to ja maluje betonkotaktem i jest ok.

4. Grubość taka żeby przykryć kable.

5. Tak.

6. Wykonuję zlecenia tylko w rejonie Trójmiasta.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Też mnie zastanawiają te gwoździe, co one tam robią? Do mocowania blaszek na przewody powinny być użyte wkręty ocynkowane, natomiast faktycznie wszystkie elementy metalowe muszą być pomalowane farbą podkładową.

rozpędziłem się z tymi gwoździami, chodziło mi właśnie o elementy metalowe, dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Na wiosnę będę tynkował dom. W zasadzie podjąłem już decyzję, czym to zrobię. W garażu, kotłowni (pomieszczenia ogrzewane, ale do 10 st. maks.), łazienkach oraz w kuchni (tu się jeszcze waham) chcę dać c-w, na całej reszcie - gips. Sufity - wszystkie w gipsie (nie wiem tylko czy zwykłym czy twardym). Co do ścian myślę nad tynkiem gipsowym twardym. Zaznaczam, że zastanawiam się nad wyszlifowaniem tynków gipsowych i ich malowaniem (bez gładzi). Naturalnie na c-w pójdzie gładź. Ale...

 

Jakieś 4 lata temu pisał Pan, że Diamant zmienił skład, stał się bardziej miękki i mniej podatny na szlifowanie. ostatecznei odszedł Pan od tego materiału, ale wrócił. Jak to wygląda obecnie? Co poleca Pan teraz?

 

Szlifowanie żyrafą to chyba nie dla amatora? Sam sprzęt drogi, a i pewnie obsługa też wymaga wprawy.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez sartoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja tez zmartwiona jestem minusowa temp na zewnatrz. Panowie zatynkowali gipsem poddasze i tam niestety nie ma ocieplenia i pomarzly tynki. Grzejemy koza ale na dole tyle ile mozemy bo nie mieszkamy na miejscu , tynkarze przerwali prace do soboty. Pan zapewnia mnie z tynkiem gipsowym nic nie bedzie, tak jest rzeczywiscie? Martwie sie ze zacznie odpadac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Na wiosnę będę tynkował dom. W zasadzie podjąłem już decyzję, czym to zrobię. W garażu, kotłowni (pomieszczenia ogrzewane, ale do 10 st. maks.), łazienkach oraz w kuchni (tu się jeszcze waham) chcę dać c-w, na całej reszcie - gips. Sufity - wszystkie w gipsie (nie wiem tylko czy zwykłym czy twardym). Co do ścian myślę nad tynkiem gipsowym twardym. Zaznaczam, że zastanawiam się nad wyszlifowaniem tynków gipsowych i ich malowaniem (bez gładzi). Naturalnie na c-w pójdzie gładź. Ale...

 

Jakieś 4 lata temu pisał Pan, że Diamant zmienił skład, stał się bardziej miękki i mniej podatny na szlifowanie. ostatecznei odszedł Pan od tego materiału, ale wrócił. Jak to wygląda obecnie? Co poleca Pan teraz?

 

Szlifowanie żyrafą to chyba nie dla amatora? Sam sprzęt drogi, a i pewnie obsługa też wymaga wprawy.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Witam.

 

Diamant jest wystarczająco twardy aby można go szlifować, natomiast zrezygnowałem z niego ponieważ producent często zmienia skład i materiał jest bardzo niestabilny.

Zeta i power ratio jest ok.

 

Szlifować można samemu niekoniecznie żyrafą, proszą przeglądnąć forum wstawiłem gdzieś filmiki o szlifowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja tez zmartwiona jestem minusowa temp na zewnatrz. Panowie zatynkowali gipsem poddasze i tam niestety nie ma ocieplenia i pomarzly tynki. Grzejemy koza ale na dole tyle ile mozemy bo nie mieszkamy na miejscu , tynkarze przerwali prace do soboty. Pan zapewnia mnie z tynkiem gipsowym nic nie bedzie, tak jest rzeczywiscie? Martwie sie ze zacznie odpadac.

 

Jaki tynk gipsowy utwardzany czy lekki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli był nakładany na niezmarzniętą powierzchnię i nie był nakładany gips na gips to nic nie odpadnie, natomiast w miejscach gdzie skraplała się na nim woda i zamarzła to powierzchnia może się delikatnie kruszyć ale to nic poważnego i łatwo to naprawić gładzią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaaardzo dziekuje za odpowiedz. Troche mnie Pan uspokoil. Na gorze sciany zrobily sie tylko takie biale, ale nie ma na nich lodu. Na dole jest jedno miejsce w rogu ze pojawil sie lód mimo palenia w piecu. Zaczeli tynkowac jak jeszcze byla pogoda ok, sciany nie byly zmarzniete i dokladnie je zagruntowali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Tyle ile podaje producent w karcie technicznej... :) Może powiedz w czym tkwi problem a łatwiej będzie można pomóc? Masz całe krzywe ściany, miejsca do wypełnienia czy sufity krzywe? Generalnie łatwiej nałożyć w większej ilości gips niż cement

Jestem przed wyborem tynków. Na początku byłem zdecydowany na cementowo wapienne ale przeczytałem ten wątek i mam mętlik w głowie :p. Teraz bardziej skłaniam się na diamant, Przed wyborem chciałem się dowiedzieć jaką maksymalna grubość gipsu lub cem - wap można położyć na ścianie aby wyprostować je żeby były kąty proste w pokojach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed wyborem tynków. Na początku byłem zdecydowany na cementowo wapienne ale przeczytałem ten wątek i mam mętlik w głowie :p. Teraz bardziej skłaniam się na diamant, Przed wyborem chciałem się dowiedzieć jaką maksymalna grubość gipsu lub cem - wap można położyć na ścianie aby wyprostować je żeby były kąty proste w pokojach.

 

Murarz nie zachował kątów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...