Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TYNKI MASZYNOWE-Gdańsk,Gdynia-gipsowe,cementowo wapienne.R.K.


Recommended Posts

Chciałem się dowiedzieć czy robienie tynków gipsowych Diamand w lipcu, gdzie temperatury są dosyć wysokie, niesie ze sobą jakieś problemy. Czy lepiej jednak poczekać na wrzesień/październik gdzie temperatury są niższe.

 

Dodatkowo czy można wiedzieć jak wyglądają kolejne etapy pracy tynkarza. Tzn wiem że trzeba zagruntować ściany, zabezpieczyć okna, czy trzeba kłaść siatkę tam gdzie jest łączenie betonu ze ścianą (tam gdzie wieniec). Czy po nałożeniu i wyrównaniu tynków jeszcze jakość się go wygładza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 924
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
Samo się nie zrobi. Wymieszanie zaprawy w wiaderku przyspieszy Ci o jakieś 5 sekund a w kasecie o 10 sekund :) przelicz sobie jakie to dla Ciebie oszczędności:)

Nie bardzo wiem o czym piszesz albo Ty nie czytasz o co pytam.

 

Nie chodzi o czas ale o łatwość urobienia zaprawy mieszadłem dwuwrzecionowym w porównaniu do urabiania zwykłym mieszadłem. Korzystałeś z takiego i może powiedzieć czy rzeczywiście pracuje się nim dużo lżej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam.

Mam do położenia tynk w bardzo starym domu. Stary tynk usunąłem, bo tylko tapeta go trzymała. Na ścianach cegła, ściany raz bardziej a raz mniej krzywe. Napiszę jak ja to widzę i proszę o ewentualne porady.

1. Oczyścić stare cegły,

2. Usunąć lub pomalować wszystkie metalowe rzeczy

3. Zagruntować ściany

4. Położyć twardy tynk gipsowy.

 

Dom ponad 100 letni nieocieplony, 48cm muru i pustka powietrzna 5cm pomiędzy.

 

Jeżeli coś ominąłem proszę dać znać.

Edytowane przez gutozaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam do położenia tynk w bardzo starym domu. Stary tynk usunąłem, bo tylko tapeta go trzymała. Na ścianach cegła, ściany raz bardziej a raz mniej krzywe. Napiszę jak ja to widzę i proszę o ewentualne porady.

1. Oczyścić stare cegły,

2. Usunąć lub pomalować wszystkie metalowe rzeczy

3. Zagruntować ściany

4. Położyć twardy tynk gipsowy.

 

Dom ponad 100 letni nieocieplony, 48cm muru i pustka powietrzna 5cm pomiędzy.

 

Jeżeli coś ominąłem proszę dać znać.

 

Wszystko co napisałeś jest ok.

Zużycie materiału będzie bardzo duże więc przygotuj się na spore koszty, no i pytanie czy znajdziesz jakiegoś wykonawcę na to w obecnych czasach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co napisałeś jest ok.

Zużycie materiału będzie bardzo duże więc przygotuj się na spore koszty, no i pytanie czy znajdziesz jakiegoś wykonawcę na to w obecnych czasach ...

 

ok, czyli żadnych siatek nie trzeba ani szpryców na tynk gipsowy twardy? Szprycu to chyba nawet nie można prawda?

Jeżeli chodzi o wykonawców to fakt, jest ogólnie mówiąc masakra. Dzwoniłem do 7 tynkarzy, 3 przez telefon powiedziało mi że starych nie robią, 2 przyjechało zobaczyć i powiedzieli że nie zrobią i dali namiary na kolejnych, kolejnych 2 przestało odbierać telefony. Masakra jakaś. W dupach się poprzewracało :). Jeden z tej siódemki powiedział że za 45 zł/m2 zrobi, ale przestał odbierać telefony więc chyba się rozmyślił. Jeszcze czekam na jednego, który powiedział, że zapłacę za robociznę, a materiał we własnym zakresie mam kupić i on mi powie co i jak. Nie wiem tylko ile bierze, bo rzucił 30 zł ale to chyba była cena z materiałem, później zaproponował rozdzielenie jak mu powiedziałem, że stare budownictwo. W sumie to uczciwe, ale jeszcze pytanie czy oddzwoni, bo oni tak obiecują i olewają, a jak ich męczę to przestają odbierać. Dowiedziałem się jeszcze przypadkiem, że mój kolega tynkuje i używa Diamanta, bierze 29 zł/m2 wraz z materiałem, a jak jest przepał z materiałem to dopłacam za sam materiał i to też jest uczciwe. Teraz mam dylemat. Jeżeli mam 2 opcje. Pierwszy gość o ile się zgodzi to nie wiem jak robi, chociaż namiar mam z polecenia gościa, który odmówił robić u mnie. A jak robi mój kolega nie mam pojęcia i teraz nie wiem kogo wybrać. W ostateczności zawsze mogę położyć regipsy bo o dobrego tynkarza to masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dupach się poprzewracało.

 

Nieprawda, po prostu szanują swój czas i zdrowie. Popracowałbyś u kogoś na łacie jeden dzień to też byś nie chciał tynkować starych krzywych ścian i do tego tynkiem utwardzanym.

 

Przyklej na te krzywe ściany płyty k-g. Na to szybciej znajdziesz wykonawcę a odejdzie problem suszenia tynków, a przy tak dużych pogrubieniach schły by naprawdę długo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, po prostu szanują swój czas i zdrowie. Popracowałbyś u kogoś na łacie jeden dzień to też byś nie chciał tynkować starych krzywych ścian i do tego tynkiem utwardzanym.

 

Przyklej na te krzywe ściany płyty k-g. Na to szybciej znajdziesz wykonawcę a odejdzie problem suszenia tynków, a przy tak dużych pogrubieniach schły by naprawdę długo...

 

Ok, może i masz racje. Nie wiem co to znaczy więc nie będę oceniał, ale co to za czasy że ktoś się nie chce roboty podjąć. 45zł/m2 to chyba nie tak źle. Płyty k-g sam położę więc będzie spora oszczędność, ale jakoś wole tynki. Oczywiście jak nie będę miał wyjścia to je położę, ale jeszcze spróbuję kogoś złapać do tynkowania. Ile może schnąć taki tynk? 2 miesiące wystarczy? Nie spieszy mi się z malowaniem. Czy po tynkowaniu można otwierać okna od razu byle nie było przeciągów? Chciałbym je otworzyć jak już skończą tynkować bo jak mi pył wejdzie w okucia to dupa blada. Wystarczy wszystkie okna na mikro uchył?

 

Jeszcze pytanie, czy jak przygotuje powierzchnie tynkarzowi będzie taniej czy i tak skasuje tyle samo? Chciałbym sam ją odpylić i zagruntować, chyba że powie że jak to zrobię to nie weźmie odpowiedzialności bo nie wie czy zrobię dobrze. Czy tynkarz przed tynkowaniem musi to zrobić?

Edytowane przez gutozaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...