Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TYNKI MASZYNOWE-Gdańsk,Gdynia-gipsowe,cementowo wapienne.R.K.


Recommended Posts

Przygotowanie ścian zostaw tynkarzowi bo jak coś poźniej będzie nie tak to pójdzie na ciebie. Okna muszą być otwarte nie uchylone o rozszczelnieniu zapomnij.

Jeżeli będziesz jeszcze próbował kogoś poszukać to zaproponuj że sam płacisz za materiał a tynkarz robocizn, może niektórzy obawiają się zużycia i w sumie słusznie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 924
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To jeszcze jedno pytanie, mam kolegę, który może się podjąć, 29zł/m2 razy 400m2 i powyżej tej powierzchni płacę za zużyty materiał. Kolega robi tynki gipsowe diamant. Nie mam pojęcia jak robi, ale i tak będzie lepiej jak jest. Zawsze mogę sobie sam wyrównać a tynków nie zrobię, chyba że sam, ale z listwami zatopionymi w ścianie ale to już gipsowe odpadają. Czy jest się w to bawić? Rigipsy to same plusy poza możliwością pękania ścian i tylko tego się boję. Różnica w cenie pi razy oko, tynki 13 tys. a rigips 3 tys. czyli 10 tys. Ściany nie są takie krzywe jakby się wydawało. Sprawdziłem długą listwą i nie jest źle. Niemcy dobrze murowali przynajmniej w tamtych czasach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie, mam kolegę, który może się podjąć, 29zł/m2 razy 400m2 i powyżej tej powierzchni płacę za zużyty materiał. Kolega robi tynki gipsowe diamant. Nie mam pojęcia jak robi, ale i tak będzie lepiej jak jest. Zawsze mogę sobie sam wyrównać a tynków nie zrobię, chyba że sam, ale z listwami zatopionymi w ścianie ale to już gipsowe odpadają. Czy jest się w to bawić? Rigipsy to same plusy poza możliwością pękania ścian i tylko tego się boję. Różnica w cenie pi razy oko, tynki 13 tys. a rigips 3 tys. czyli 10 tys. Ściany nie są takie krzywe jakby się wydawało. Sprawdziłem długą listwą i nie jest źle. Niemcy dobrze murowali przynajmniej w tamtych czasach.
Jeżeli masz możliwość zrobienia tynków to je rób bo według mnie płyty na ściany to ostateczność jeśli nie ma innego wyjścia. po wyschnięciu diamanta wyszlifujesz we własnym zakresie i będziesz miał ściany jak po gładzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Szukam informacji na temat tynku maszynowego gipsowo-wapiennego T32 firmy ALPOL. Panie Radosławie, czy miał Pan styczność z tym tynkiem? Chodzi mi o jego twardość, czy jest porównywalna do tynku diamant czy jednak nie. Czy w ogóle ten tynk jest godny do rozmażenia.
Jeszcze nie używałem ale słyszałem od kolegi że jest dobry i idealnie nadaje się do piwnic. o twardości nic nie wiem ale na pewno nie będzie taki jak tynki utwardzane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie używałem ale słyszałem od kolegi że jest dobry i idealnie nadaje się do piwnic. o twardości nic nie wiem ale na pewno nie będzie taki jak tynki utwardzane.

 

Zastanawiam się czy będzie trochę bardziej twardszy od zwykłego tynku gipsowego. Widziałem go na "żywo". Jeśli chodzi o gładkość to według mnie nie potrzeba nawet szlifować go, tylko od razu malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie, mam kolegę, który może się podjąć, 29zł/m2 razy 400m2 i powyżej tej powierzchni płacę za zużyty materiał. Kolega robi tynki gipsowe diamant. Nie mam pojęcia jak robi, ale i tak będzie lepiej jak jest. Zawsze mogę sobie sam wyrównać a tynków nie zrobię, chyba że sam, ale z listwami zatopionymi w ścianie ale to już gipsowe odpadają. Czy jest się w to bawić? Rigipsy to same plusy poza możliwością pękania ścian i tylko tego się boję. Różnica w cenie pi razy oko, tynki 13 tys. a rigips 3 tys. czyli 10 tys. Ściany nie są takie krzywe jakby się wydawało. Sprawdziłem długą listwą i nie jest źle. Niemcy dobrze murowali przynajmniej w tamtych czasach.

 

Powiem Ci na własnym przykładzie, bo tynkowałem sam Diamantem krzywe ściany. Pierwsze co zrób to sprawdź jak bardzo te ściany są krzywe, użyj długiej łaty + kilka gwoździ i sznurek, zobaczysz jakie są różnice i ile miejscami wejdzie tynku. Ja miałem od 1 do nawet 6cm, wystarczy dobrze ustawić listwy i robota idzie gładko, a nie robiłem tego wcześniej :-)

Listwy można wyjąć bez problemu więc nie wiem dlaczego piszesz, że gipsowe odpadają.

Teraz będę robił tą samą metodą przedpokój i salon, tyle, że zamierzam wykorzystać Dolina Nidy Zeta, problemem jest grubość bo mam miejscami po 4cm, a producent zaleca maksymalnie 3cm choć pewnie jest to z marginesem i nie będzie źle.

 

Też proponowano mi płyty ale naczytałem się jakie kwiatki są pod płytami na ścianach po kilku latach i więcej o nich nawet nie pomyślę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci na własnym przykładzie, bo tynkowałem sam Diamantem krzywe ściany. Pierwsze co zrób to sprawdź jak bardzo te ściany są krzywe, użyj długiej łaty + kilka gwoździ i sznurek, zobaczysz jakie są różnice i ile miejscami wejdzie tynku. Ja miałem od 1 do nawet 6cm, wystarczy dobrze ustawić listwy i robota idzie gładko, a nie robiłem tego wcześniej :-)

Listwy można wyjąć bez problemu więc nie wiem dlaczego piszesz, że gipsowe odpadają.

Teraz będę robił tą samą metodą przedpokój i salon, tyle, że zamierzam wykorzystać Dolina Nidy Zeta, problemem jest grubość bo mam miejscami po 4cm, a producent zaleca maksymalnie 3cm choć pewnie jest to z marginesem i nie będzie źle.

 

Też proponowano mi płyty ale naczytałem się jakie kwiatki są pod płytami na ścianach po kilku latach i więcej o nich nawet nie pomyślę :-)

 

Dokładnie tak samo się naczytałem o płytach dlatego walcze o tynki. Próbuję jeszcze z kolegą, zobaczymy ma przyjść w tym tygodniu i zobaczyć. Jeżeli chodzi o ściany to są bardzo proste. Byłem bardzo zdziwiony jak przyłożyłem łatę. Wystarczy poskuwać jakieś naddatki w niektórych miejscach i będzie dobrze. Jedna sciana działowa jest tylko krzywa ewidentnie stawiana później. Nie pomyślałem, że listwy można wyciągnąć, a to przecież takie logiczne :). Sam tego raczej nie zrobie bo boje się że źle zatre. Nigdy tego nie robiłem a jeszcze pomieszczenia 3,6. Mogę zepsuć materiał bo trzeba się uwijać wiec wole dopłacić te 6-7 tysięcy za robociznę i mieć zrobione szybko i dobrze. W ostateczności zrobie te płyty na placki i nie powinno się tam nic dziać bo przepływ powietrza bedzie. Jedyny minus to pękające ściany- mogą ale nie muszą pękać. Czyli gipsowe się nadają na stare cegły, bo teraz ktoś mi napisał w innym wątku, że nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy jest jakiś miarodajny sposób pomiaru twardości tynku? Mam Nidę Zeta i wcale nie wydaje mi się on jakiś twardy. Nakładany był w kwietniu. Na poddaszu suchy jak wiór a jak opieram drabinę 2metrową to zostawia ona ślady (tzn nie sama a jak na nią chodzę). Na dole raz z nerwów rzuciłem starą miarą w ścianę no i zostawiła duży wgniot a to przecież plastikowa obudowa była (tyle, że akurat w spiżarni, tam jednak tynk najwolniej schnie a na dole (ściany fundamentowe) wciąż jest wilgotny.

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Radosławie. Przyszedł jeszcze jeden tynkarz i powiedział że absolutnie żadnego tynku gipsowego na te cegły bo wilgotność powyżej 3% i tynk odpadnie. Tylko jak on to zmierzył to raz a dwa czy jakikolwiek materiał ma mniejszą wilgotność? Czy jestem skazany na cementowo wapienne? Wolałbym nie bo nie dość że 2 razy trzeba robić to jeszcze potem gładzić. Cena 18zl m2 + materiał. Czy to normalne że tynkarz się mnie pyta jak grubo chce tynk? Wydaje mi się że gdyby nie mógł być gipsowy to by Pan wcześniej na to zwrócił uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...