Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TYNKI MASZYNOWE-Gdańsk,Gdynia-gipsowe,cementowo wapienne.R.K.


Recommended Posts

Witam.

 

Czy w garazu, w którym będzie minimalna temp. ok 3-5 st na plus zrobienie scian z c-w a sufitu jak sugeruje wykonawca z gipsowego to dobry pomysł?

 

Jeśli garaż będzie nie ogrzewany to na ściany zdecydowanie c-w a sufit może być gipsowy więc pomysł jak najbardziej ok.

 

Czy komin schidla do kominka sie tynkuje czy raczej stosuje płyty kg?

 

Jest to komin systemowy więc raczej nie ma to znaczenia bo nie ma szczelin przez które mógłby wydostawać się dym, ale mimo to w większości przypadków kominy się tynkuje.

 

Pozdrawiam.

R.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 924
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak przygotowac taki słup do tynkownia by nie odpadło i nie było rys?

 

Witam.

 

Najpewniejszym rozwiązaniem będzie użycie nośnika tynku stucanet. Wystarczy kupić jeden arkusz, wyciąć odpowiednią szerokość tak aby po obu stronach siatka nachodziła na ściany po 3-4 cm po czym w miejscach zagłębień drutów przykręcić lub nawet przybić co 15 cm. Następnie otynkować, robiłem już tak nie raz co prawda z drewnianymi podporami ale tu też powinno być ok.

 

 

www.tynkigipsowe.net.pl.jpg

 

Pozdrawiam.

R.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wykonali już tynki diamantem (tynkarze robili tym pierwszy raz i stwierdzili, że trochę więcej zabawy ale materiał bardzo fajny i będą polecać go swoim klientom). Mam nadzieje, że nie odpadnie mi od ściany taki jak koledze kalio...

 

Widać, że tynki zrobione starannie więc od strony technicznej ekipa na pewno też o wszystko zadbała więc nie powinny odpaść:)

 

U Pana Kalio niestety z tego co przeczytałem były problemy z materiałem cementowo-wapiennym.

 

Pozdrawiam.

R.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Najpewniejszym rozwiązaniem będzie użycie nośnika tynku stucanet. Wystarczy kupić jeden arkusz, wyciąć odpowiednią szerokość tak aby po obu stronach siatka nachodziła na ściany po 3-4 cm po czym w miejscach zagłębień drutów przykręcić lub nawet przybić co 15 cm. Następnie otynkować, robiłem już tak nie raz co prawda z drewnianymi podporami ale tu też powinno być ok.

 

 

[ATTACH=CONFIG]113404[/ATTACH]

 

Pozdrawiam.

R.K.

Gdzie to mozna kupić poza Wieliczką? Jestem z centrum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie czy robienie tynkow w lazience

gdzie bede mial plytki od podlogi po sufit ktory bedzie podwieszany ma sens

drugie pytanie czy w nie ogrzewanym garazu zrobic tynk cem-wap

czy moze byc gipsowy diamant

 

Witam.

 

Zdecydowanie lepiej jest ściany w łazienkach otynkować niż później prostować je klejem do kafli. Na pewno wyjdzie to taniej i równiej bo w łazienkach trzeba szczególnie zwracać uwagę na zachowanie pionów, płaszczyzn i kątów.

 

Jeśli garaż będzie nie ogrzewany to lepiej jest zrobić tynk cementowo-wapienny szczególnie na ścianach, na suficie może być gips.

 

Pozdrawiam.

R.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zdecydowanie lepiej jest ściany w łazienkach otynkować niż później prostować je klejem do kafli. Na pewno wyjdzie to taniej i równiej bo w łazienkach trzeba szczególnie zwracać uwagę na zachowanie pionów, płaszczyzn i kątów.

 

Jeśli garaż będzie nie ogrzewany to lepiej jest zrobić tynk cementowo-wapienny szczególnie na ścianach, na suficie może być gips.

 

 

 

Pozdrawiam.

R.K.

 

super bardzo dziękuję za odpowiedz

jeszcze jedno pytanie czy w takim razie

w łazience zrobić gipsowe diamant

czy cementowo-wapienne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super bardzo dziękuję za odpowiedz

jeszcze jedno pytanie czy w takim razie

w łazience zrobić gipsowe diamant

czy cementowo-wapienne

 

Można zrobić i gipsowy i cementowo-wapienny z tą różnicą, że gipsowy lepiej jest później zabezpieczyć izolacją przeciwwilgociową (folia w płynie).

 

Ważniejszą rzeczą jest aby dopilnować żeby w miejscach gdzie będą kafle powierzchnia tynku nie była gładka.

 

Pozdrawiam.

R.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie schnięcia tynku diamant, czy teraz po otynkowaniu można otwierać wszystkie okna w domu żeby hulał sobie wiaterek i przyspieszać jego schnięcie ? (zapomniałem zapytać swojego fachowca)

 

Witam:)

 

Przez pierwszy tydzień najlepiej jest suszyć tynki tylko przy rozszczelnionych oknach, po tygodniu można okna pouchylać ale lepiej jest unikać mocnych przeciągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, czy podczas schniecia tynkow wewnatrz mozna robic ocieplenie na zewnatrz styropianem? Jesli nie to ile trzeba odczekac ?

 

Witam.

 

Naprawdę bardzo proszę z elewacją wstrzymać się jak najdłużej można, pomimo że przez ściany wydostaje się tylko w okolicach 3% wilgoci z wewnątrz pomieszczeń to mimo wszystko ma to jakiś wpływ na schnięcie.

 

Jeśli tynki są zrobione na wiosnę to ocieplenie dobrze jest zrobić jesienią, jeśli tynki jesienią to elewacje na wiosnę...

 

Rozmawiałem na ten temat z wieloma osobami głównie z firmy Knauf i twierdzili, że większość problemów z gipsem było spowodowanym:

 

- zbyt szybkim ociepleniem budynku zewnątrz

- brakiem odpowiedniej wentylacji podczas schnięcia i użytkowania

- malowaniem mokrych jeszcze tynków

 

Pozdrawiam:)

R.K.

Edytowane przez Jarek.P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

mam takie pytanie mam zamontowane okna na tzw. ciepły montaż, czyli

tasma nachodzi na sciane tynkarze ktorzy własnie zaczeli robic tynki

stwierdzili ze nie ma sensu robic obrobki okien tynkiem bo i tak popeka

ze najlepszym rozwiazaniem jest karton-gips okreslili to w ten sposob ze

jesli polozymy koc na sciane to tynk nie bedzie sie tego trzymał

czy maja racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...