Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TYNKI MASZYNOWE-Gdańsk,Gdynia-gipsowe,cementowo wapienne.R.K.


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

dziękuje za odpowiedź. Tak piwnica będzie ogrzewana i mam nadzieje że izolacja też jest szczelna. Czyli w piwnicy też mogę dać Diamanta.

 

No ale w łazienkach i garażu to już chyba będzie trzeba dać cementowo wapienny ? Czy można też w tych pomieszczeniach położyć Diamant ?

 

Pod ten tynk Dolina Nidy trzeba dawać obrzutke ?

 

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 924
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie,

 

dziękuje za odpowiedź. Tak piwnica będzie ogrzewana i mam nadzieje że izolacja też jest szczelna. Czyli w piwnicy też mogę dać Diamanta.

 

No ale w łazienkach i garażu to już chyba będzie trzeba dać cementowo wapienny ? Czy można też w tych pomieszczeniach położyć Diamant ?

 

Pod ten tynk Dolina Nidy trzeba dawać obrzutke ?

 

 

Pozdrawiam Piotr

 

Witam.

 

W łazienkach jeśli będą kafle to spokojnie można położyć Diamanta a po wyschnięciu nałożyć izolację przeciwwilgociową (folię w płynie).

W garażu również można wytynkować Diamantem co prawda w karcie informacyjnej produktu napisane jest aby nie używać go pomieszczeniach nie ogrzewanych ale nawet w takim przypadku nic mu się nie stanie. Co do piwnicy to muszą być spełnione warunki o których pisałem wcześniej.

 

Wszystko sprawdzone na budowach:)

 

Pod tynk Dolina nidy powinno dawać się obrzutkę.

 

Pozdrawiam.

R.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. na Waszej stronie nie mogę znaleźć, cennika. w niedługim czasie bede szukał tynkarzy, chciałem zrobic rozeznanie. planuje tynki gipsowe, ktore bedzie można odrazu malować. mógłby Pan podać mi cene za m2?

 

Witam.

 

Wysłałem Panu cenę na pw.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za szybką odp. mam jeszcze jedno pytanie pewnie dla Pana głupie ale... Czy po nałożeniu gipsu ściany sa jakoś gładzone? pytam bo u brata robili tynki cw i tak średnio im to poszło, tzn trzeba jeszcze cekolowac bo sporo miejsc jest żle zatartych, a mi zależy żeby odrazu można było malowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za szybką odp. mam jeszcze jedno pytanie pewnie dla Pana głupie ale... Czy po nałożeniu gipsu ściany sa jakoś gładzone? pytam bo u brata robili tynki cw i tak średnio im to poszło, tzn trzeba jeszcze cekolowac bo sporo miejsc jest żle zatartych, a mi zależy żeby odrazu można było malowac.

 

Witam.

 

Nie potrafię Panu jednoznacznie odpowiedzieć bo wszystko zależy od wymagań inwestora, dla tego każdego potencjalnego klienta zapraszam na oględziny moich prac i ocenienie jakości wykończenia.

 

W 90 procentach domków które tynkujemy używamy Diamanta który sam w sobie po zatarciu jest już gładki ale jeśli ktoś chce mieć ściany takie jak po nałożeniu gładzi to można go przeszlifować i gwarantuje że efekt będzie super.

 

Podczas szlifowania diamanta nie "wychodzi" z niego kamień jak sugerują to niektóre osoby na tym forum jak również wykonawcy odpowiedzialni za wykończeniówkę które tak naprawdę nie miały nigdy styczności z tym materiałem i na siłę próbują namawiać na szpachlowanie...

 

Pozdrawiam.

R.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Mam zamiar niebawem zabrać się za tynki . Wybór padł na Knauf DIAMANT . Pytanie mamy czy sufity też robić tym tynkiem gipsowym czy trzeba zoastosować inny ?? Pytanie drugie jest czy po tynkowaniu i wyszlifowaniu nadaje się do malowania? Czy wystarczy dobrze tynk położyć wygładzić i też będzie pod malowanie czy jednak trzeba szlifować? Trzeba czymś zagruntować przed malowaniem czy jak? Tynkarze mówią że i tak trzeba będzie nakładać z 2 warstwy szpachlu aby było gotowe pod malowanie . Jak to naprawdę jest. Z góry dziękuję za odpwiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam zamiar niebawem zabrać się za tynki . Wybór padł na Knauf DIAMANT . Pytanie mamy czy sufity też robić tym tynkiem gipsowym czy trzeba zastosować inny ?? Pytanie drugie jest czy po tynkowaniu i wyszlifowaniu nadaje się do malowania? Czy wystarczy dobrze tynk położyć wygładzić i też będzie pod malowanie czy jednak trzeba szlifować? Trzeba czymś zagruntować przed malowaniem czy jak? Tynkarze mówią że i tak trzeba będzie nakładać z 2 warstwy szpachlu aby było gotowe pod malowanie . Jak to naprawdę jest. Z góry dziękuję za odpwiedź

 

Witam.

 

Sufity zawsze robię materiałem lekkim Knauf mp 75L głównie dlatego, że łatwiej jest go "połączyć" z Diamantem który jest na ścianach. Pana tynkarze powinni o tym wiedzieć.

 

Jeśli tynkarze mówią, że trzeba nakładać po nich gładź to widocznie tak jest, przecież to Pan powinien sprawdzić wcześniej jak u nich z jakością.

 

Jestem w trakcie szlifowania domku w którym na jesień kładłem diamanta i gładź wymagana jest tylko w celu zarobieniu ubytków i drobnych poprawek. Niedługo wkleję filmik z tego procesu a każdego zainteresowanego zawsze zapraszam na budowę w celu oględzin mojej pracy. Oczywiście zawsze powtarzam, że wszystko zależy od inwestora niektórzy nawet nie szlifują tylko od razu malują innym w przeważającej większości wystarczy szlifowanie ale zdarzają się osoby które nakładają gładź zazwyczaj za namową kogoś od wykończeniówki kto nigdy w życiu nie miał styczności z diamantem.

 

Pytania odnośnie malowania i gruntów proszę kierować do malarzy. Ja nie posiadam wiedzy na te tematy:)

 

Pozdrawiam

R.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Sufity zawsze robię materiałem lekkim Knauf mp 75L głównie dlatego, że łatwiej jest go "połączyć" z Diamantem który jest na ścianach. Pana tynkarze powinni o tym wiedzieć.

 

 

Pozdrawiam

R.K.

 

Tynkarze właśnie nie robili jeszcze DIAMANTEM dlatego sam próbuje podpytać co i jak. Ogólnie mówią ,że mogą zrobić na "lustro" tylko wtedy pory się zamkną i ściana nie będzie oddychać i dlatego proponują dodatkowe gładzie. Czyli rozumiem ,że DIAMANT może być na sufit tylko gorzej go się kładzie tak? Czy po prostu nie nadaje się na sufit ? Dziękuję za odpwiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynkarze właśnie nie robili jeszcze DIAMANTEM dlatego sam próbuje podpytać co i jak. Ogólnie mówią ,że mogą zrobić na "lustro" tylko wtedy pory się zamkną i ściana nie będzie oddychać i dlatego proponują dodatkowe gładzie. Czyli rozumiem ,że DIAMANT może być na sufit tylko gorzej go się kładzie tak? Czy po prostu nie nadaje się na sufit ? Dziękuję za odpwiedź.

 

 

Jeżeli będą tynkowali całe pomieszczenie od razu czyli sufity i ściany tego samego dnia a najlepiej podczas jednego nakładania to nie ma przeciwwskazań ale jeśli wytynkują sam sufit a na drugi dzień ściany to będzie im bardzo ciężko zrobić połączenie w kątach bo Diamant będzie już tak twardy. Jeżeli poradzą sobie z tym problemem to można nakładać go na sufit.

 

R.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam!

Mam pytanie. Jaki materiał zastosować żeby sechł jak najkrócej i ile wtedy trzeba czekać między wykonaniem tynku a malowaniem?

Pozdrawiam!

 

Witam.

 

To ile tynk będzie schnął zależy od wielu czynników: pogoda, grubość tynku, odpowiednia wentylacja, podłoże. Generalnie najszybciej wyschnie taki materiał który nie będzie zbyt gładki. Malować można po całkowitym wyschnięciu przy takiej pogodzie jak teraz to minimum miesiąc czasu .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Panie Radosławie proszę mi powiedzieć czy tynk diamant można szlifować, np. żyrafą i zrobić to tak żeby było to już gotowe pod malowanie. Bo ostatnio był u mnie facet od zabudów itp. i powiedział, że trzeba zrobić gładź, bo nie będzie zbyt dobrego efektu po samym przeszlifowaniu. Tynki miałem wykonane w tamtym roku i rzeczywiście teraz pod malowanie nie nadają się bo pewnie by farba podkreśliła jakieś nierówności dlatego chciałem przeszlifować. Gładź sama robota za 300m2 6 tys. :/

Kupiłem po to diamanta żeby nie robić gładzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Radosławie proszę mi powiedzieć czy tynk diamant można szlifować, np. żyrafą i zrobić to tak żeby było to już gotowe pod malowanie. Bo ostatnio był u mnie facet od zabudów itp. i powiedział, że trzeba zrobić gładź, bo nie będzie zbyt dobrego efektu po samym przeszlifowaniu. Tynki miałem wykonane w tamtym roku i rzeczywiście teraz pod malowanie nie nadają się bo pewnie by farba podkreśliła jakieś nierówności dlatego chciałem przeszlifować. Gładź sama robota za 300m2 6 tys. :/

Kupiłem po to diamanta żeby nie robić gładzi...

 

Witam.

 

Pewnie, że powiedział że trzeba robić gładź bo z tego żyje i chce coś zarobić:)

 

To czy naprawdę trzeba szpachlować będzie zależało od Pana no i w sumie dużo od wykonawcy od szlifowania bo jeśli zrobi to niedbale...

 

Po szlifowaniu proszę przyjrzeć się ścianom i samemu podjąć decyzję.

 

Na filmiku wyżej po szlifowaniu zagruntowaliśmy ściany białą farbą z odrobiną czarnego barwnika tak aby wyszły wszystkie ubytki i nierówności i powiem szczerze, że ciężko coś znaleźć.

 

Nie wiem jak będzie u Pana ale moim zdaniem do szlifowania potrzeba jest osoba która ma przekonanie, że można to zrobić. Najlepiej niech Pan wyszlifuje jedną ścianę samemu papierem 180 przystawi halogen i samemu stwierdzi czy wystarczy czy trzeba nakładać gładź:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam. Na Państwa stronie nie mogę znaleźć cennika. Napisałam do Państwa zapytanie ze strony internetowej. Planuję tynki gipsowe, które będzie można od razu malować. Za dwa tygodnie będzie stan surowy zamknięty a tynki będą potrzebne w sierpniu. Może mi Pan podać cenę za m2. jestem również zainteresowana wylewkami. Może być na priv. nie ukrywam, że trochę mi się spieszy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na Państwa stronie nie mogę znaleźć cennika. Napisałam do Państwa zapytanie ze strony internetowej. Planuję tynki gipsowe, które będzie można od razu malować. Za dwa tygodnie będzie stan surowy zamknięty a tynki będą potrzebne w sierpniu. Może mi Pan podać cenę za m2. jestem również zainteresowana wylewkami. Może być na priv. nie ukrywam, że trochę mi się spieszy :)

 

Witam.

 

Przekierowanie ze strony chyba nie działa...

 

Wysłałem Pani wiadomość na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Przeszlifowana sciana 160 i sa "wzery" ktore trzeba bedzie szpachlowac. Na suficie dany byl zwykly tynk knaufa i tam sie sitko zrobilo. Na diamancie jest lepiej ale nie idealnie. Chyba zdecyduje sie na gladz :/ Znajomy za sama robote z m2 wzialby 12 zl. Czy jest to dobra cena ? Kurde myslalem ze na tynk gipsowy juz nie trzeba gladzi. Gdybym wiedzial ze tak bedzie to zrobilbym cw i na to gladz. Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszlifowana sciana 160 i sa "wzery" ktore trzeba bedzie szpachlowac. Na suficie dany byl zwykly tynk knaufa i tam sie sitko zrobilo. Na diamancie jest lepiej ale nie idealnie. Chyba zdecyduje sie na gladz :/ Znajomy za sama robote z m2 wzialby 12 zl. Czy jest to dobra cena ? Kurde myslalem ze na tynk gipsowy juz nie trzeba gladzi. Gdybym wiedzial ze tak bedzie to zrobilbym cw i na to gladz.

 

Czy w takim razie na ściany na pewno nakładany był diamant skoro są rysy od szlifowania ....? Jeśli mieszkasz gdzieś blisko to zapraszam do mnie na budowę żebyś zobaczył, że po szlifowaniu nie trzeba nakładać gładzi. Zwykły mp 75L na sufitach też można wyszlifować ale trzeba wiedzieć czym...

 

Co do ceny gładzi to nie wiem ale jeśli już się na nią zdecydujesz to na tynk gipsowy wystarczy jedna warstwa a c-w to minimum dwie...

 

Pozdrawiam.

R.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...