Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moje budowlane zmagania- pogaduchy u Ka_eM


Recommended Posts

Płyta nie tania(2500) ale w sumie jak się policzy koszt zmywarki to wychodzi, że i koszt płyty i zmywarki jest naprawdę rewelacyjny. Wiem, że zmywarka nie jest zbyt wypasiona ale cóż madobrze zmywać i być cicha - to dla mnie priorytet. A ona je spełnia więc jestem zadowolona.

 

No jeśli będzie się sprawdzać to można to nazwać interesem życia :yes:

Jak oni na tym zarabiają?

Ciekawe czy kiedy ktoś kupuje samą płytę też*płaci 2500?

A patrzylaś jaka jest rynkowa cena tej gratisowej zmywarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 785
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Off course - ok. 1000. Czyli wychodzi, że płyta wyjdzie jakieś 1400. A za tą cenę to płytę indukcyjną dostanę średniej jakości. Ogólnie ta płyta kosztuje właśnie tyle. Jest to nowość Mastercooka . W sumie nastawiała się na Tekę ale nie planowałam wydawać więcej niż 2000 na samą płytę. Za dobrą zmywarkę tez trzeba dać w okolicach 1500, więc myślę, że dobrze na tym wyjdę. Opinie Mastercook odnośnie płyt ma bardzo dobre - zmywarka gorzej - wiadomo są lepsze. Ale jeśli chodzi o zmywarke to jak dla mnie nie musi mieć ona bajerów. Wolę tę kasę dorzcić do dobrego piekarnika czy lodówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj już nie miałam siły siadac do kompa. Od lekarza wróciliśmy ok 23. POnad godzinne opóźnienie no i sami niekrótko siedzieliśmy u niej.

 

No i się dowiedzieliśmy:p Jak się okazało będę rodzynkiem w naszej rodzince - będziemy mieć drugiego synka:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do imion to będzie baaardzo ciężko. Już z pierwszym mieliśmy ogromny problem. Jakoś mało imion męskich mi się podoba. Jak w końcu uparłam się na Bartek to mąż stwierdził, że on musi najpierw zobaczyć dziecko a później powie czy mu pasuje. A że mi od razu po prodzie zabrali Małego na 24h to dopiero na drugi dzień mogliśmy powiedzieć jak nasz syn ma na imię.

 

Teraz myślałam, że będę mogła sobie wybrać jakieś ładne żeńskie. No i klopsik. A że mąż strasznie chciał drugiego synka to niech teraz on się głowi:p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lamp... Na pewno chcę czarną i z połyskiem. Mam jasną kuchnię i niewielki element czarnego lakieru. Taka lampa będzie idealnie pasować. A teraz nazwy:

1- LampGustaf Lava

http://www.lampgustaf.se/eng/produkter/lampgustaf/taklampor/lava.html - strona producenta

2 - MARKSLOJD HOLTE czarny chrom

http://lifestylehome.pl/lampy-wiszace/1158-markslojd-holte-lampa-wiszaca-chrom-103001-czarny-chrom-102099.html

3- kurde niemogę znależć proucenta - jak będę mieć chwile (czyt. nie będę walczyć z dzieckiem przy laptopie:mad:) to podam

4- Momo

http://www.domosfera.pl/wnetrza/1,93233,7142960,Lampy_Momo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję chłopaka!

A co do lamp to wygooglałam ceny i wobec tego wybieram nr 1:) Powiem Wam w sekrecie, że wydałam już tyle kasy, że głowa boli i postanowiłam, że lampy kupuję tanie, tymczasowe (wiem, że prowizorki wytrzymują najdłużej), a może kiedyś wymienię jak w totka wygram.

Uskuteczniając ten plan kupiłam już tanie oczka sufitowe, zwykłe massive w casto do dziecięcych pokoi i jestem z siebie dumna, że zrobiłam to szybko i wydałam mało kasy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na lampy też wydaję niewiele. Chociaż reflektorki na dole będą lepsze to na górę również biorę jakieś z Liroya.

 

POwoli zaczynamy liczyć kasę. Mimo, że idziemy zgodnie z budżetem(:eek:też jestem zdziwiona) to sytuacja życiowa zmusza nas do raczej asekuracyjnego wydawania kasy. Chcemy sobie zostawić rezerwę (co można to dokończymy na wiosnę) a w razie czego będziemy mieć troche kasy - na suchary.

 

Strasznie się cieszę z tej ciąży ale jak sobie pomyśle jaką mam przerwę w pracy to jestem przerażona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baardzo gratuluję synka!

Choć z doświadczenia powiem, że z dziewczynkami jest z reguły łatwiej:p

 

A co do lamp to wygooglałam ceny i wobec tego wybieram nr 1:) P

 

Tylko ta pierwsza ma 26 cm średnicy, a druga 50.

ka_em! A widziałaś je na żywo?

Która wygląda najbardziej porządnie?

Ta druga nie jest taka plastikowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans bym jeździła teraz i szukała czy znajdę je gdzieś na żywo. Nie chce mi się i nie mam czasu. Przyznam, że jeśli chodzi o lampy to mi trochę to wisi i pewnie będę zamawiać w ciemno przez neta. Chyba, że gdzieś przy okazji je znajdę.

 

Że z dziewczynkami łatwiej ... hmm... ja mam jedyna chłopaka z najbliższej rodziny i przyznam, że najgrzeczniejszy, najspokojniejszy i mam z nim najmniej problemów. Kwestia wychowania i podejścia. A jak będzie starszy to chyba też łatwiej w upilnowaniu:D Z doświadczenia własnego wiem, że dziewczny bardziej kombinują;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baardzo gratuluję synka!

Choć z doświadczenia powiem, że z dziewczynkami jest z reguły łatwiej:p

 

Na temat lamp nie wypowiadam się więcej - jestem w stanie powiedzieć tylko która się mi podoba najbardziej :-).

 

Co co słów Balbiny uważam całkiem odwrotnie - mi łatwiej było z chłopakami. Chyba za dużo czynników ma tu wpływ na tę łatwość.

A co do płci - ja jeszcze nie gratuluję chłopaka bo:

- przy pierwszym lekarz mi mówił, że na pewno dziewczynka (miała być Partycja choć czułam, że raczej będzie chłopak) - urodził się chłopak :-).

- przy drugim wyszło że chłopak - wszyscy dokoła mnie mówili na pewno dziewczynka (wiecie po kształcie brzucha wiedzieli, po mojej cerze, po tym co jadłam - takich ginekologów mam w rodzinie - ja znowu czułam chłopaka) - był chłopak

- a przy trzecim dziecku - jeden ginekolog 100% dziewczynka, 3 tygodnie później 100% chłopak i kto pani powiedział, że dziewczynka??? i nawet mi ptaszka pokazywał :-) - urodziła się dziewczynka (i też intuicja mi dobrze podpowiadała :-))

 

Ale życzę żeby było ZDROWE, ZDROWE, ZDROWE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...