Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moje budowlane zmagania- pogaduchy u Ka_eM


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 785
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Ostatni okres to była masakra. Mały chory, mnie już ciąży brzuch. Na budowie w środku spokój ale ciągle spotkania i szukanie ekip oraz nadrabianie zaległości w zamawianiu materiałów.

 

Troszkę na zewnątrz się zmieniło - domek zagruntowany, doszła barierka, parapety i w przyszłym tyg. zaczną robić ogrodzenie z przodu. Na początku listopada będą też kłaść kostkę:D.

 

Ale najważniejsze - W CZWARTEK WCHODZI PŁYTKARZ:wave:.

Strasznie się cieszę - gościu bardzo polecan przez naszego wykończeniowca (a że on z tych co robią mega dokładnie to raczej jestem spokojna). Cenowo ok. Mówi, że wyrobi się do końca listopada.

Wszstko juz na niego czeka więc niech wchodzi i robi.

 

A płytki mam takie

dolne wc (na podłogę też takie szare ale w formacie 60x60)

P1010044.JPG

 

posadzka na dole (na zdjęciu sa bardziej kremowe - w rzeczywistości to złamana biel)

P1010038.JPG

 

... i łazienka na górze

P1010045.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że udało Ci się znaleźć glazurnika! Mój mówił, że ktoś w międzyczasie zadzwonił i nie miał telefonu od Ciebie więc wziął nową robotę:(

Tym bardziej się cieszę, że dobrze się skończyło!

Ważne, że dokładny, bo to na kilka lat jednak będzie.

A płytki do górnej łazienki bardzo, ale to bardzo mi się podobają!

Co to jest te wyglądające jak deseczka?

 

Mały już wyszedł z zapalenia oskrzeli?

Moja Mała też została zdiagnozowana, że ma początek zapalenia oskrzeli i dostała antybiotyk.

Ale wg mnie nie wyglądała na poważnie chorą (brykała jak zwykle) i na tyle ją znam, że nie dałam antybiotyku tylko obserwowałam czy się nie pogarsza (wtedy bym podała). I tydzień ją przetrzymałam w domu na inhalacjach, ćwiczeniach oddechowych, odkrztuszaniu i oklepywaniu.

Wczoraj byłam u lekarza, stwierdził, że antybiotyk pomógł, bo w oskrzelkach cisza:)

 

edit: Acha, i parapety wyszły bardzo dobrze! Twój mąż miał rację:), ale też widać, że i fachowcy dobrzy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

 

 

Wczoraj byłam u lekarza, stwierdził, że antybiotyk pomógł, bo w oskrzelkach cisza:)

 

 

Iw, jesteś świetna! :yes: Są jeszcze myślący ludzie z wyobraźnią na tym świecie

 

Ka_em, z niecierpliwością czekam na łazienki, szczególnie górną (to połączenie szarego, białego i drewnianego - piękne!), masz gdzieś jej projekt?

Płytek do dolnej prawie nie widać, bo wyświetla się*małutki zdjęcie

 

Gratuluję barierek (fajne!) i zaklepania glazurnika :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ka_em zestaw płytke do górnej łazienki rewelka .Jakie dokładnie to płytki?Wydaje mi się że drewnopodobne to Porcelanosa Roble Casona ale te biało -szare?

Rownież jestem ciekawa jak rozplanowałaś ich układ wiec przyłaczam się z prośba o pkazanie projektu :)

Na parterze wiedze że zdecydowałaś się położyc jasny gres-jakie będą do niego fugi?Podobaja mi się zarówno szarości jak i jasne podłogi ale w drugim przypadku panicznie boję się jasnych fug :bash:Najlepiej byłoby znaleźć jasny do którego pasowałaby szara fuga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpisuję.

A tak poza tym to ciesze się, ze ktoś tu jeszcze zagląda:D Tak mało się udzielam, że byłam pewna, że wszyscy o mnie zapomnieli.

 

Balbina płytki drewnopodobne to Porcelanossa Merbau. Tanie nie były ale jednyne które dla mnie nie były sztuczne i najbardziej zbliżóne do drewna. A że zbyt dużo ich nie wyszło to się na nie szarpnęliśmy;) Jeśli interesuje cię dokładnie co to za model to daj znać bo całej nazwy niepamiętam(takąoperowaliśmy w sklepie) - w razie czego spojrzę na fakturze.

 

Mały tez na początku chodził tylko z katarem i lekkim kaszlem. Nawet na poczatkową gorączke nic mu nie dawałam. Przyznam, ze troszkę się wkurzyłam na lekarkę bo nie powiedziała mi, że ma początek zapalenia oskrzeli. A ja nie z tych co chuchają na dziecko i z byle katarkiem siedzą w domu. No i pewnie gdzieś sama dowaliłam Malucha. Akurat miałam gorący okres i mnóstwo bieganiny a wiadomo jak to w samochodzie - ładna pogoda więc pewnie trochę się zagrzał i spocił, gdzies go przewiało... no i tak się to skończyło. W końcu wylądował na antybiotyku i byłam uziemniona w domu na kilka dni.

Na szczęście już wszystko ok ale problemy po antybiotyku ma do dziś :(

 

Z glazurnikami wyszło tak, że na początku do nich dzwoniłam ale nie odbierał. Później mi troch uleciało (wlaśnie to był ten gorący okres) i ja zadzwoniłam p kilku dniach to już ni miał terminu. Ale wyszło dobrze. Cenowo ten co ma wejść zbliżony do twoich (porównywałam twoją wycenę).

 

Parapety wyszły ok. Choć jak się przyjrzeć z bliska to można się troszkę doczepić. Ale my z tych upierdliwych :cool:Fachowiec rewelacja - to on jest najbardziej z nich niezadowolony. Mówi, że starał się jak mógł ale pewnych rzeczy nie przeskoczy. Sam pokazywał nam nierówności i uchybienia jakich nie mógł wyprostować. ale to pedant - co przy innych pracach jest dla niego in plus.

Jak dla mnie jest ok. Nikt przecież nie chodzi z nosem przy parapetach i ich nie ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały mi skasował drugiego posta:mad:

 

Myszonik mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko, że mam taką samą barierkę:D

 

Bardzo mi się ona spodoba i mimo, że oglądałam jeszcze dużo innych to zawsze wracałam do niej. I przyznam skromnie, że "mam najładniejsza barirkę na całym osiedlu" :lol2:

 

Kakusek witam u siebie:welcome:

 

Płytki na górę to jak wspomniałam wcześniej Porcelanossa (ta drewnopodobna) i Rako Sandstone Plus. Na żywo wyglądają jeszcze lepiej. Nie chciałam na górę zbyt drogich płytek więc zdecydowałam się na nie. Niestety z tych drewnopodobnych to trudno znaleźć takie by nie wyglądały na sztuczne. Albo było dużo takich postarzanych, a tego rodzaj drewna nie pasował do naszej łazienki. Cenowo zabójczo ale my mamy mało metrów więc się szarpnęliśmy;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki do dolnej łazienki ale w gorszej jakości (za to większe zdjęcie)

 

P1010041.JPG

 

Fuga do tych jasnych jeszcze nie wybana ale ogladaliśmy kolor "jaśminowy" Sopro. Będę się dopiero w to wdrażać. Sama boje się jasnych fug ale z drugiej strony ciemna wygądałaby dla mnie komicznie przy tych jasnych płytkach.

 

Wizki z górnej łazienki na pewno dzisiaj wrzucę ale pewnie wieczorkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ka_em ja do Ciebie już wcześniej zaglądałam tylko faktycznie chyba pierwszy raz wczoraj ujawniłam się swoim wpisem -dziekuje za serdeczne przywitanie :hug:Płytki Raco ogladałam już kiedyś w łazience margaryt i pqamietam że cena była bardzo fajna wiec tym bardziej ucieszyła mnie Twoja wiadomosć bo płytki prezentują się świetnie :yes: Powiedz prosze dokładnie które wybrałaś kolory i czy to są te lappato? Poproszę również o dokładna nazwe (merbau) płytki drewnopodobnej.Na razie spisuję sobie wszystkie płytki a później będę podejmować ostateczne decyzje.

Fuge jaśminowa ma do swoich fashion ivory Efilo więc możesz ją zapytać jak się sprawuje po rocznym użytkowaniu :)

A tak jeszcze z ciekawośći jak nazywa się Twój gres na parter?

Zazdroszcze Ci dokładnego wykonawcy.Jeszcze sam ubolewa nad małymi niedoskonałościami :DMój na odwrót-zrobił np podbitke która na brzegu ma po prostu fale dunaju i stwoerdził że lepiej się nie dało bo deska czołowa była krzywo przybita.Nie mam siły ani nerwów urzerać się na odległość (tak budujemy dom) wiec postanowiliśmy że kiedyś będąc na miejscu poprawimy ten mankament a teraz byle do przodu :)Całe szczęście żę choć elewacja wyszła dobrze chociaż tu muszę wierzyć na słowo osobom trzecim bo jeszcze jej nie widziałam ;)

Zycze zdrówka dla pociechy i z niecierpliwościa czekam na dalsze prace wykończeniowe w Twoim łądnym domku:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnełam jeszcze raz kolekcje Raco i dopiero teraz zauważyłam że maja oni płytke podłogową w formacie 60x60 Wczesniej jej nie widziałam były tylko 45x45.Możliwe że w wersji lappato tylko taki format wystepuje a ja własnie te wcześniej ogladałam.Tym bardzije jeszcze raz jestem Ci wdzięczna że zamieściłas te płytki u siebie i ponownie zwróciłaś mi na nie uwage :wave:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszonik cieszę się bo jaj jeszcze jedną rzecz u ciebie wypatrzoną przniosę do swojego domku - pstryczki Berkera B.1:D BArdzo mi się podobają a i cenowo nie powalają. Ovzywiście nie w całym domu tylko w tej części bardziej widocznej. Reszta będzie w B. Kwadrat

 

a jak tam p.Adam? U nas będzie montował w tym tyg. drzwi zewnętrzne i parapety. Drzwi wewnętrzne i schody ma sukcesywnie montować do listopada.

 

Bo ja jesycye Wam newsa nie sprzedałam: muszę do końca listopada się wyprowadzić z dotychczasowego mieszkania. Osoba od której mamy mieszkanko użyczone znalazła kogoś na wynajem i niestety już się bardzo niecierpliwi. DLatego mamy wyznaczony death line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kakusku z tego co pamiętam to te nie są lapato ale jak będę na budowie to sprawdzę na kartonie. Płytki 60x60 mają na pewno tylko nie zawsez są one w sklepach. Ja nie wiedziałam na początku, ze sa i nawet w jednym sklepie mi powiedzieli, że ich nie ma.A w Cermagu okazało się, że są . No i je zamówiłam, w kolorze białym. Od czwartku właśnie będzie mi się robić łazienka wtych płytkach to na pewno wrzucę zdjęcia. Zaznaczę - na żywo te płytki wyglądają jeszcze lepiej. NIe wiem gdzie budujesz ale jeśli cie interesuje moę dac Ci namiary na kolesia który załatwiał mi i te płytki i Porcelanossę w naprawdę dobrej cenie. Kupuje on przez Cermag we Wrocławiu.

 

A tak poza tym to nie wiem jak budujesz na odległość:eek:. przecież to musi być strasznie trudne! Podejmować decyzje nie widząc budowy i w ogóle cieżko tak nie będąc na miejscu. Strasznie podziwiam.

 

P.S. Sprawdzałam na fakturze i tam mam napisane tylko Porcelanossa Merbau MIel ale jak będę na budowie to spisze dokładnie co jest napisane na pudełku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...