Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moje budowlane zmagania- pogaduchy u Ka_eM


Recommended Posts

Podglądaj pstryczki. bardzo proszę...

P. Adam sama nie wiem... podpisaliśmy umowę na schody, montaż ma być około połowy listopada (na pewno się przesunie, bo nie zdążę z deskami do tego czasu), niby wszystko ok, ale wcześniej rozmawiałam z nim jeszcze o listwie łukowej i chyba zapomniał, bo jakoś milczy...

Napisz koniecznie jak już będziecie po montażu drzwi i parapetów jak się spisał....

No i trzymam kciuki żeby udało Wam się jak najwięcej zrobić do terminu przeprowadzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 785
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

On ostatnio strasznie zalatany. Nasze drzwi przesunęly sie o trzy tyg:O - troszke byliśmy źli bo terminy nas gonią. Fachowcy elewacji nie mogli skończyć; chat nie możemy ubezpieczyć bo nikt tego nie zrobi z drzwiami tymczasowymi.A na budowie już drogie rzczy sie pojawiają i nie chcemy juz zamiast drzwi prowizorki.

Jak tylko bedzie po montażu to wrzucę zdjęcia.

 

Zadzwoń do niego. On na pewno zapomniał. Nam szafe już drugi miesiąc wycenia:(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nam ma wycenić taką szafę przesuwną do korytarza. Garderoby chyba tez robi ale ja na razie w tym temacie nie zorientowana bo na daną chwilę garderoby nie będe robić. Wczoraj z mężem podliczyliśmy wydatki i na dzin dzisiejszy kredyt wystarczy nam na dokończenie wszystkiego co musimy zrobić do przeprowadzki:(. Na resztę juz nie starczy. Zobaczymy co z meblami ale i tak nie będziemy szaleć. Większość mebli bedzie ta co teraz tylko może skusimy się na stół i krzesła do jadalni.

 

P. Tomek z tego co mi mówił ma jakieś wielkie zlecenie w pracy i nie ma już na nic czasu - dlatego zrezygnował z naszej kuchni.

Może to i dobrze. Kuchnię nam będzie robił jego kolega i obiecał nam, że będzie za 6 tyg już w całości (wcześniej szafki bez frontów bo my bierzemy lakierowane). Czyli raczej kuchnia już bedzie cała jak się wprowadzimy.

Obiecałam że do jutra zdcyduję się na sprzęt do kuchni (płytę i zmywarkę już mam).

ZLew będzie Franke SID 651.

 

Myślę o takim piekarniku Whirlpool AKZM 657 IX

piekarnik.jpg

 

i mikrofali MINI BI AMW 498 IX

mikrofala.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki Mały śpi i mam chwilkę czasu wklejam wizki górnej łazienki

Od wejścia

Image%2525238.jpg

Image%2525235.jpg

Image%2525233v2.jpg

Image%2525232.jpg

 

Szafa bedzie troszkę inna, nawet na wizkach sa dwie propozycje, ale żadna z nich nie jest ostateczną (ale to będzie coś w tym stylu). Kaloryfer też mamy grafitowy a nie biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygnałam tutaj prosto od Moni z Parkowej, bo Monia napisała, ze masz płytki jakich być może szukam ;-)

Wizualka wygląda super - planuję łazienkę w podobnych kolorach, tylko, że póki co zagubiłam się w wybierając białą płytkę - nie sądziłam, że to będzie takie trudne - bo albo płytka jest biała i jest z połyskiem, albo jest matowa, ale i niestety nie jest biała tylko jakaś kremowa.

 

Idę poczytać co będzie u Ciebie na ścianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć afrafka! Zaglądaj, zalądaj. My na ściany ipodłogę mamy Rako Sandstone Plus ale nie lappato więc nie sa ani świecące ani matowe. Cięzko zrobić im zdjęcia bo odbija się lampa. Jak tylko możesz to poszukaj ich w sklepie bo są super. Noi cena fajna. Zdjęcia gotowej łaineki powinnam miec za ok 3 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ka_em pięknie zapowiadają się łazienki. Trzymam kciuki żeby wszystko poszło sprawnie w realizacji.

Piekarnik i mikrofale też mam Whirlpoola tylko inny model i jestem b. zadowolona - poza tym że strzeliłam gafę i nie sprawdziłam że piekarnik ma wyświetlacz na niebiesko a mikrofala na zielono:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym że strzeliłam gafę i nie sprawdziłam że piekarnik ma wyświetlacz na niebiesko a mikrofala na zielono:(

To była podstawowa rzecz, która interesowała mojego małżonka przy wyborze sprzętów AGD żeby świeciły w tym samym kolorze :) I świecą na niebiesko, ale żeby było śmieszniej i piekarnik i mikrofala mają na środku takie okrągłe pokrętło, które w piekarniku jest podświetlone a w mikrofali już nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć afrafka! Zaglądaj, zalądaj. My na ściany ipodłogę mamy Rako Sandstone Plus ale nie lappato więc nie sa ani świecące ani matowe. Cięzko zrobić im zdjęcia bo odbija się lampa. Jak tylko możesz to poszukaj ich w sklepie bo są super. Noi cena fajna. Zdjęcia gotowej łaineki powinnam miec za ok 3 tyg.

 

Czy ja dobrze pamiętam, że te płytko Rako wypatrzyłaś w Cermagu na Głogowskiej? Jak to mozliwe, że ich jeszcze nie znalazłam? Czy one są gdzieś w szafach z płytkami? wydawało mi się, że spisałam każdą białą, matową płytkę jaką znalazłam w Cermagu.

A możesz dokładnie napisać jak wygląda ta płytka - czy to po prostu biały mat, czy biało-szarawy - strasznie trudno obejrzeć białą płytkę w interenecie - każda jest taka sama, a widac to tak naprawdę jak bardzo brudny jest monitor ;-)

Ja dziś znalazłam w Ibero prawie ideał - białą płytkę (matową zupełnie gładką) z Zirconio płytka nazywa się chyba Alaska Blanko. Załuję, że nie kupiłam jednej. Nadal tez poszukuję pomysłu z czym tę białą płykę połączyć.

 

Ps. Gratuluję drugiego syneczka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta są one w Cermagu na Głogowskiej. Szare płytki są w drugiej sali w tych poziomych przesuwkach , na samym dole. Biała do kompletu była w bibliotece. Ale najlepiej jak kogoś się podpytasz. Ja tej białej też nie widziałam i dopiero pani z obsługi mi ją pokazała. Tylko od razu mówie, że ona nie jest idealnie matowa.

 

Jeśli chodzi o kupno płytek w necie to jak dla mnie to w ogóle nie wchodzi w rachubę. Ja musze sobie każdą płytkę objerzeć i pomacać:D.

 

I dzięki za gratki. Ani się objerzę i będę mieć dwóch urwisów do okiełzania:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sprzet whirpoola odpada:(

 

Wczoraj był pan od kuchni i po zmierzeniu wszystkiego dokładnie okazało się,że guziczki od mikrofali (które są w górnej ramce mikrofali) byłyby na wysokości 1,8m. Jak dla mnie, która ma niecałe 1,6 byłoby to strasznuie niewygodne. A mikrofali używam sporo.

 

Najprawdopodobiej będzie sprzęt Boscha - drugi zestaw po Whirpoolu. Ale jeszcze mam chwilę do zastanowienia się.

 

Odnosnie kuchni to powiem Wam dziewczyny, że wyszło strasznie dobrze, że p.Tomek jej nie robi. Wyszły takie buble, że jakby on przyjechał ze swoją kuchnią to chyba by z nią jeszcze szybciej odjechał. Połowa ustaleń między nami była po prostu przez niego zignorowana. W mowę powpisywał to co mu się chciało, zupełnie inne systemy. A dodatkowo kilka takich rzeczy, które totalnie nie nadawały się do naszej kuchni.Juz nie wspomne, że miał złe wymiary wysokości kuchni (nie uwzględnił podwieszanego sufitu) i zrobiłby za wysoką zabudowę ściany. NIe chce mi się wchodzić w szczegóły bo to typowo techniczne problemy, o których my nie mieliśmy mieć prawa pojęcia. Ale one by wyszły przy montażu kuchni i na pewno byłby niezły dym.

Z p.Krystianem omawialiśmy każdy szczegół kuchni i widać, że koleś był wręcz zdumiony ignoranctwem p.Tomka.

 

ALe w końcu wszystko się udało dograć i szafki kuchenne mają już się pojawić po 1 listopada, tzn. korpusy:). Reszta pod koniec listopada (+ - tydzień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualka łazienki zapowiada bardzo ciekawe wnetrze wiec bede śledzic postepy wykończeniowe:)

Ja buduje koło Krakowa wiec całkiem inne rejony wiec pewnie nie uda mi sie skorzystać z namiarów na "tańszy gres" -a szkoda.Możesz napisać (może być priv) iole płaciłaś za swoje Raco i Porcelanosy?(będę miała jakiś pkt odniesienia ile można zejść z ceny :)) Przez net znalazłam w Krakowie płytki Raco ale akurat nie pokazują aby mieli kolekcje Sandsone PLus (trzebabędzie tyrknać)

Jeśli chodzi o budowanie na odległość to chyba sama nie zdawałam sobie sprawy na co się porywam.Obecnie po kilku wtopach jestem pewna że nie podjęłabym drugi raz takiej decyzji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałam męża do cermagu, ale oczywiście nie zapisał ani nie zapamiętał nazwy i oglądał jakieś białe i szare, które były w tych szafach z ruchomymi drzwiami i te mu się nie podobały, więc nadal jestem w punkcie wyjścia i muszę się sama osobiście pofatygowac do cermagu ( a ostatnio bywam tylko na północy Poznania..... :-().

Weź tu poślij faceta, żeby kolory wybierał tudzież oceniał........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ka_em jesteś taka niziutka jak ja?

nie wiem dlaczego, ale wyobrażałam sobie, że jesteś bardzo wysoka, jakieś 180 cm :)

 

:rotfl:

Ale się uśmiałam.

My z mężem jeseśmy z krainy liliputów:D. Jets niewiele ode mmnie wyższy więc ja zakładam jakieś wysokie obcasy to nieraz jestem wyższa od niego.

 

A ile mieliśmy zabawych sytuacji w związku z nszym wzrostem w trakcie budowy...

Hydraulik nie mógł uwierzyć, że tak nisko chcemy deszczownicę zamonotować bo przecież min to 1,9 wysokości - żeby się w ogóle dobrze wykąpać. A dla nas to baaardzo wysoko. Szafki w kchuchni -niewiele jest takich do których dosięgnę bez taboretu, itp.

 

ALe jak ja to mówie - najpiękniejsze jest zawsze w najmniejszym opakowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...