Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moje budowlane zmagania- pogaduchy u Ka_eM


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 785
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

P. Adam milczy.

Po ostatnim spotkaniu zrobiło się mniej miło. Po prostu skończyła się nasza cierpliwość i tolerancja na obsunięcia. Teraz będziemy za ażdy dzień zwłoki naliczać karne odsetki. Skończyły się sentymenty - teraz ma już dwa miesiące opóźnienia.

Ja już nie liczę,że wprowadzę się ze schodami. Modlę się o jakieś drzwi wewnętrzne na dół - chociaż do WC:(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle mam niezły kocioł...

Całe dnie jeżdże sama lub z M. załatwiamy zaległe sprawy: zamówiliśy drzwi do prysznica na dół, wybraliśmy wykładzinę i tapetę do sypialni oraz ostateczne kolory do domu.

Ostatecznie zdecydowaliśmy się na Tikurrile.

 

Oczywiście nie ma tak łatwo i jak zwykle są problemy - jakby nie było z płytkami:(. Przyszły reklamowane płytki na hall i do kuchni ale niestety z ciemnymi plamami. Sprzedawca stwierdził, że zamówiliśmy płytki imitujące kamień i nikt nie dał nam słowa,że płytki będą tam wyglądały tak jak płytka podglądowa. Tylko, że my chcieliśmy jasne pytki a nie z ciemnymi plamami. I nie wiemy co zrobić. Jutro mamy wizytację na budowie i zobaczymy co nam powie jak zobaczy je na ułożone podłodze.Mi podobają się średnio:(. Wiem, że nie są to płytki jakie wybrałam ale już nie mam ani siły ani czasu walczyć dalej.

 

Co z resztą?

Skończyli nam kostkę!

P1010144.JPG

P1010145.JPG

 

Nie widać jeszcze koloru ale musi być ten piasek jeszcze przez jakiś czas. Najważniejsze, że przed domem już jakoś wygląda:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO tego robi się łazieneczka. Nie mam jeszcze zdjęć obudowanej wanny ale może jutro coś zrobię. Dzisiaj byłam z Małym na budowie a z nim jest ciężko.Wiecznie niezadowolony, że musi siedzieć w wózku.

 

Prysznic

P1010141.JPG

 

I półeczki pod prysznicem

P1010142.JPG

 

A to widok z wejścia(teraz wygląda już inaczej:))

P1010156.JPG

 

No i moje pierwsze wewnętrzne drzwi:wave:

Widok z holu

P1010155.JPG

 

...i z salonu

P1010158.JPG

 

drzwi już są zabudowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ka_em

wysłałam do p. Adama dość konkretnego w wymowie maila i od razu się odezwał:)

Obiecał montaż na środę - czwartek w przyszłym tygodniu - ale póki nie zobaczę nie uwierzę.

 

No to pięknie! Jestem ciekawa jak on to zgra bo obiecał mi,że w przyszłym tygodniu zamontuje mi drzwi nadole:). Dopiero dzisiaj jak zadzwoniłam z nr zastrzeżonego to odebrał.

 

Myślę,że on dopiero jak już ktoś go mocno przyciśnie robi swoją robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienka piekna!!

Mam pytaie o stelaż TECE.

Czy do niego pasują przyciski TeceLoop?

Jaki nr katalogowy stelaża masz?

 

Dzięki, postaram sie zrobić jakieś aktualne zdjęcia. Jeśli chodzi o nr katalogowy stelażato nie mam pojęcia - muszę poszukać na fv. Ale wiem, że przyciski z tej serii pasują. Tzn z tego co mi mówili w hurtowni to pasują u mnie wszystkie serie TECE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam masakrę.

 

Wyprowadzka planowana na przyszły poniedziałek bo do czwartku musimy oddać mieszkanie a jeszcze trzeba je odświerzyć i posprzątać.

Nie wiem jak to zrobimy. Wszystko się wali...a stresa mam nieziemskiego.

W sobotę mieli montować podłogę na górze bo na dzisiaj zaplanowany był montaż drzwi. Podłoga nie dojechała, nie ułozyli jej a dzisiaj nie odbył się montaż drzwi:bash:.

Wszystko będzie robione na ostatni moment. W czwartek podłogi, piątek i weekend kuchnia, sobota drzwi na górze. kiedy będą na dole? Nie mam pojęcia - stolarz obiecał na ten tydzień dostarczyć dwie pary. Ale nie wiadomo kiedy będzie reszta a o schodach nie wspomnę.

 

Dzisiaj miał ostrą rozmowę z mężem. Opóźnienie ma ponad dwa miesiące i to nie z naszej winy. Oczywiście na kase nie czekał ani dnia dłużej, a towaru nie ma. Jeśli nie będzie schodów, a przede wszystkim barierki zamykającej strop to nie odważę się spać na górze. Chwila nieuwagi i może się stać wielkie nieszczęscie. A z brzuchem też już nie mam takiego refleksu by upilnowac Małego. Więc pewnie będziemy spać w gabinecie.

 

Kolrki wychodza fajne ale zanim doszliśmy do ostatecznych minęło sporo czasu:(. Dobrze, że kupwaliśmy próbki bo chyba byśmy zbańczyli.

Najgorzej z sypialnią. W ostatniej chwili zmieniliśmy wykładzinę (z szarej na śliwkową) i nie pasuje nam teraz ani wybrany kolor ani tapeta. Weny też brakuje.Żadna tapeta mi się nie podoba, jutro mam ostatnie podejście i jak na nic się nie zdecyduję to na razie sobie ją odpuścimy.

 

Och byle już było po...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i moje pierwsze wewnętrzne drzwi:wave:

Widok z salonu

P1010158.JPG

 

drzwi już są zabudowane.

ka_em możesz napisać coś więcej o drzwiach? Gdzie kupowane, jak zabudowane, jaki system przesuwny? Może masz więcej zdjęć z bliska i jak to wygląda teraz? Chcę oddzielić kuchnię od salonu właśnie drzwiami przesuwnymi chowanymi w ścianę, podwójnymi, ale znalazłam tylko system eclisse - b. drogi niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam za wsparcie.Bardzo się przydaje.

 

Łazieneczka prawie na ukończeniu. Jutro jadę zamówic lustro i będzie pod koniec tygodnia. Ja będą kolorki na gotowo to zrobię zdjęcia na pewno. Dzisiaj dokańczali wyprawki, które wyszły po pierwszym malowaniu. Mieliśmy grunt transparentny więc wszelkie niedoskonałości wyszły dopiero teraz. No i nie wszystkie kolry wyszły takie jak chcieliśmy więc jutro malują już innymi.

Łazienki sama jestem ciekawa bo wszystkiego nie widziałam. Troszkę rzeczy będzie w niej brakować; nie mamy blatów, szafy i drzwi do prysznica. Wymiar mamy niestandardowy więc drzwi na wymiar robią ok 8 tyg:(.ALe mamy wannę więc jest gdzie się kąpać i myć:D.

Jadę jeszcze jutro rozejrzeć się za szafą na kurtki do holu. Może do świąt ktoś mi ją zrobi.

 

Ada dzięki za namiary na handles.pl/ Byłam tam dzisiaj i jutro chcę zamówić klamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ka_em cieszę się że mogłam pomóc.Nie stresuj się tym że wielu rzeczy nie będzie, wszyscy szaleją na święta, nie daj się zwariować po świętach też można wiele rzeczy zrobić. Ja do teraz mam w wiatrołapie wieszaczek z Ikei który miał być tymczasowy. I dobrze że nie zrobiłam w pośpiechu szafy bo mi sie właśnie koncepcja zmieniła:) nie rób nic w pośpiechu jak pomieszkasz to dopiero wychodzi co naprawdę potrzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ka_em to ty juz sie wprowadzasz:jawdrop:Przeciez dopiero co kupowałas kafelki-nieżle sie uwineliscie z pracami :)

Pisałas ze gres Raco mial jakies skazy-czy po ulozeniu ich w łazience one sa bardzo widoczne? Nadal mysle nad tymi płytkami dlatego Twoja opinia bedzie bardzo pomocna :yes:Ten jasny szary na scianach wyglada niemalze jak biały (przynajmniej na fotkach )

Trzymam kciuki za bezproblemowa koncowke przy wykonczeniowce i spokojna przeprowadzke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienka piękna! Już!

Koniecznie poproszę o zdjęcia.

Drzwi też super fajne:yes:

I kostka ciemna!

Wszystko mi się podoba, a to rzadka sprawa:lol2:

Nie zazdroszczę stresu związanego z przeprowadzką "na zapalenie płuc", ale na pewno będzie się Wam cudownie mieszkało!

Gdybym ja miała tak napięty program to napewno by mi się coś wykrzaczyło (tak pokazuje moje doświadczenie z majstrami:(), ale finalnie wszystko się domyka:)

Więc jeśli coś nie wyjdzie to nie stresuj się tylko, bo to niczego nie zmieni, tylko spokojnie przesuń dalej.

Świetnie i pięknie sobie radzicie:yes:

Trzymaj sie cieplutko:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...