Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moje budowlane zmagania- pogaduchy u Ka_eM


Recommended Posts

Z tego co wiem to niema przeciwwskazań. Chodzi chyba o to, ze i tak jest między nimi ścianka i bezpośrednio się nie stykają.

 

Natomiast dowiedziałam się innej ciekawej rzeczy. Byłam w sklepie w sprawie sprzętu (galeria arkada) i pan powiedział mi aby odpuściła sobie granitowy zlew Teki. POdobno nie dają żadnej gwarancji na korpus, który bardzo szybka dostaje przebarwień. A ja od początku planowałam właśnie taki i w życiu bym nie spojrzała w warunki gwaracji. W zamian zaproponował zlew firmy Blanco - cenowo są zbliżone ale gwarancję dają wieczystą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 785
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przyznam, że dopiero teraz poszłam do pierwszych salonów kuchennych i już widzę, że będą zmiany w kuchni. Początkowo wybrałam sobie kuchnię bez uchwytów - miały być fronty frezowane i lakierowane. I co z tego, że to ładnie wygląda. Dopiero jak dotnęłam "na żywo" i porównałam frezowane uchwyty z aluminiowymi to widzę różnicę w wygodzie. Dobrze, że stolarz wycenia obie wersje:)

 

Wpadł mi też jeden granit w oko: Black Pearl - chyba jest to właśnie "to" czego szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tez tak macie ale powoli się nie ogarniam. Mam wiele tematów pootwieranych, musze myśleć o łazienkach, kuchni, kominku, płocie - i nie wiem za co się zabrać. Zaczynam dostawać kręćka - tym bardziej, że mąż uwilbia przciągać tematy a ja jestem z tych co wolą podjąć męską i szybka decyzję i mieć problem z głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od dawna straciłam poczucie, że mam wszystko ogarnięte....

Aktualnie sprawy pilne u mnie to: policzenie dokładnie płytek do co najmniej dwóch łazienek - zamówienie płytek i sprzętów, wybór baterii łazienkowych (sprawa nie ruszona!!!!), ostateczny wybór AGD, poszukiwanie rozwiązań czym obłożyć taras i nie zbankrutować, ostateczne rozmieszczenie oświetlenia na poddaszu (b. pilne, a również nie ruszone!!!).

Nie jesteś sama:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę sie, że nie jestem jedyna. U nas tak bardzo ciągnie się temat kominka, że juz mam tego serdecznie dosyć. Ciągłe zbieranie ofert od dwóch firm: raz na jeden model, później na drugi, teraz na podwójną robotę (teście też zakładają kominek i liczą, że jak wezmiemy z jednej firmy dwa kominki będzie większy rabat:)).

 

Wczoraj w końcu przycisnęłam męża i postanowiliśmy najważniejszą rzecz odnośnie kuchni:wave: Zdecydowaliśmy się jednak na lodówkę w zabudowie.

Na daną chwilę taka zamrażarka jaka jest w tych lodówkach nam wystarczy ( bo tak naprawdę to o nią wszystko się rozbijało) a później będziemy myśleć gdzie wcisnąć jakąś mniejszą, dodatkową. Stwierdziliśmy, że lepiej mieć funkcjonalną kuchnię a mniejszy zamrażalnik niż dużą lodówkę kosztem układu kuchni.

Przeważyły argumenty takie jak:

- w zabudowie zmieści mi się duże cargo - nie mam spiżarki, więc taka szafka pod ręką jest naprawdę pomocna;

- kuchnia na szerokość zyska 20cm przez co będę mogła powiększyć wyspę (większy blat roboczy i szersze szuflady w wyspie)

- lodówki pod zabudowę są tańsze niż wybrany Sharp więc lepiej kupić bardzo dobrą lodówkę pod zabudowę niż najtańszego Sharpa.

 

Stąd też pytanie czy możecie polecić jakąś lodówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmagań z kuchnia ciąg dalszy...

 

Tak ogladałam sobie moje wizki doszłam do wniosku, że zapomnieliśmy o rezygnacji z drewnianej ściany łączocej hol i kuchnię. A trzeba przyzanć, że był to element bardzo zdobiacy kuchnię. Teraz gdy wiemy, że kuchnia będzie cała jasna + jasne płytki na podłogę to jasna kuchnia będzie trochę zbyt nijaka. No więc uderzyłam do Pani projetantki o inne propozycje frontów.

POniżej rózne wizki (niestety jeszcze na planie z sbs'em). Napiszcie co o nich sądzicie?

 

http://images35.fotosik.pl/717/704463c3c5c22647med.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/916/65f6c46a452a8596med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, ja tu tak pierwszy raz, bo mnie avatarem przyciagnelas - sliczny :)

Co do kuchni. Mi najbardziej pasuje wizja bialych i brazowych forntow.

Brazowe i czarne daja za ciemny efekt, same brazowe rowniez.

Czarne maja jeszcze te wade ze duzo bardziej na nich rozne plamki widac niz na bialych.

I ja podobnie jak ktos wyzej pozbylabym sie tej fornirowej sciany jakos tak dociąża tę kuchnie.

 

Projekt bardzo ladny i funkcjonalny. Ciut nie w mim stylu, ale wnetrza juz duzo bardziej.

U mnie dylmaty lektryczne, zapraszam do dziennika i support poprosze :)

Edytowane przez sheenaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheenaz witam u siebie. Mam nadzieję, że jest to pierwszy ale nie ostatni raz;)

Słucham każdej opinii bo pozwala mi to spojrzeć na projekty innym okiem. Jak się samemu patrzy na coś wiele razy to pewne rzeczy umykają.

Czyli co radzisz? Całkowicie zrezygnować z tych czarnych szafek i zrobić tylko kremowo- drewniane? Moze rzeczywiście zrezygnować z tego drewnianego panelu? Tylko co w zamian? Jakoś nie jestem przekonana do płytek.

 

P.S. Cieszę się, że avatar się podoba. Dosć długo wybierałam bo chciałam by choć trochę pasował do mojej osoby. To daje troszkę osobowości w tym anonimowym świecie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta biala/kremowa sciana ladnie rozswietla to pomieszczenie, bo moze to wrazenie tylko, ale wydaje sie, ze dosc daleko do okien masz.

Co do sciany nad blatemto jest kilka opcji:

1. pytki polozone bezfugowo (czyli na 0.5cm fugę)

2. szkło kolorowoe/mleczne/biale z jakas grafika. Moim zdaniem dodaje elegancji pomieszczeniu.

3. farba np. Benjamin Moore PAra - wwszystko nawet tluszcz inne buraczane plamy sie z tego zmywaja - tak slyszalam, widzialam zdjecia, niestety nie praktykowalam.

4. nalozyc na sciane ten sam material, ktory jest na blacie (jak na zdjeciu)

 

Wszystko zalezy od tego jaki efekt chcesz uzyskac i jak bardzo praktyczna jesteś :).

JA po tygodniach rozmyslan zdecydowalam sie na bezfugowe plytki. Jeszcze ich nie mam, wiec kto wie moze zmienie zdanie :)

kuchnia-domy-z-wizja-praktyczny1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wcześniej pisałam o likwidacji forniru znad blatu i popieram.

Nad blat można jeszcze pomyśleć o czymś takim co imituje beton i robi to egger i chyba jeszcze jakaś firma

http://www.plyta-meblowa.pl/gfx/plytameblowa/sklep_kategorie/196/3133/2122120295.jpg

To jest niby płyta meblowa, ale ponoć nadaje się nad blat. U atiki w dzienniku więcej w temacie:)

Ja myślałam i myślałam co dać nad blat a dziś zupełnie kompulsywnie dorzuciłam do metawoodów na podłogę metalwooda w tym samym kolorze i formacie 30x60 nad blat:) Zobaczymy czy mi się nie odmieni zanim go położę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pisałam bo nie miałam na to sił. Musiałam ochłonąć gdyż pisanie pod wpływem emocji nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem.

 

Oczywiście chodzi o kuchnię. Przysłane koleje propozycje nawet nie nadają się do wklejenia:mad:.

 

W sobotę bylam z mężem w kilku salonach kuchennych z prośbą o wycenę naszego projektu. Niestety okazało się, ze to co mamy to żaden projekt a jedynie ładna wizualizacja kuchni. Nie ma żadnego porządnego zwymiarowania szafek, żadnych propozycji rozwiązań funcjonalnych, jakie są dostępne na rynku itp. A to co mamy w dużej częsci nie da się technicznie zrealizować.

Ogólnie chcąc gdziekolwiek coś wycenić musielibyśmy zamówić projekt - oczywiście za drobną opłatą (między 300 a 500 zł).

 

Nie ukrywam, że jestem poprostu wściekła:evil: Czuję też "mały" niesmak gdyż własnie dobrze zrobiony projekt mieliśmy otrzymać od naszej projektantki, a nie mamy nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sprawie kuchni.

Niestety ale Ada miała chyba ten sam problem i stąd spór na linii ona-projektantka -p. Tomek. Jakoś nikt się nie poczuwał do ostatecznego wykonania projektu,a to co dostała od projektantki to chyba właśnie była li tylko wizualizacja jak kuchnia ma wyglądać...

U mnie sprawę załatwił p. Tomek, który sam to wszystko zaprojektował, przeliczył, dobrał do środka odpowiednie "wnętrzności" do szafek i szuflad. Do umowy mam już przygotowany wydruk z wymiarami i opisem wszystkich szafek. Może jednak warto do niego wrócić...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może da się normalnie wycenić tę*kuchnię, tylko salonom zależy na tym żeby zarobić dodatkowe 500pln? I tym samym zatrzymać Cie u siebie (bo wtedy te koszty przy zamówieniu kuchni się niwelują)? Porozmawiaj z projektantką co jak, niech wyjaśni co zaprojektowała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...