Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moje budowlane zmagania- pogaduchy u Ka_eM


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 785
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no trochę więcej rozumiem:) - jak duży masz brodzik? czy będziesz mieć wykładany płytkami czy gotowy? bo format widzę nietypowy. Trochę dla mnie taki niepotrzebnie wyróżniony jest wc, kabina będzie oddzielona (no właśnie czym?) to na tej ścianie gdzie jest wc trochę tron nam się robi.. albo ja nie mam wyobraźni.. co jest bardzo prawdopodobne:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brodzika nie mamy - prysznic będzie wyłożony płytką i odpływ liniowy. Kabina oddzielona będzie ścianka z płyt g-k. a na niej przy wc powieszony grzejnik.

 

Jak tak patrzę na to wc to masz trochę racji. Z drugiej strony jest to motyw powórzony z prysznica więc będa dwa takie same na jednej ścianie.

Juz sama nie wiem czy to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie odzywałam ale ostatnie dni były strasznie wyczerpujące - na budowie i w życiu codziennym. Chyba przydałyby się wakacje by troszkę naładować akumulatory. Ale to później...

 

W piątek i sobotę robili nam wylewki. W końcu widać prawie prawidłowe wymiary pomieszczeń. Postaram się na dniach pokazać fotki. Z ekipy jesteśmy zadowoleni, tymbardziej, że cenowo wyszło super.

 

W tym tygodniu też sporo się dzieje:

- uzgadniamy szczegóły dotyczace kuchni

- musimy podjąć decyzję odnośnie płytek i je zamówić. Część mamy włoskich a jak się okazało we Włoszech fabryki są zamknięte przez miesiąc w wakacje i zamówić je musimy do 10 lipca.

- montują nam brame garażową. Strasznie sie boję efektu końowego, tymbardziej, że to ja upierałam się nawybranym modelu.

 

Dla niewtajemniczonych: od lipca zaczynają się podwyżki i dotyczą niektórych rzeczy, kóre musieliśmy zamówić. Stąd przyszedł pośpiech i to czego mój mąż nielubi najbardziej czyli podejmowanie ostatecznych decyzji. Jest on mistrzem w przeciąganiu podjęcia decyzji, w przeciwieństwie do mnie. A teraz nie ma możliwości przeciągania no i musieliśmy się spiąć.

W końcu zamówiliśmy kominek. Montaż będziemy mieli w drugiej połowie lipca. NIe możemy jeszcze się zdecydować jaką wersję obudowy wybrać. Rózni się ona szczegółem czyli długością półki pod wkładem.

Maciejewski31.jpg

Maciejewski41.jpg

Edytowane przez ka_em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi wewnętrzne chcemy z Pol SKone a że jak pisałam wyzej też będą mieli podwyżkę to do jutra musimy złożyć zamówienie.

Nasze typy to mniej przeszklone do większości drzwi pokoi i łazienek, drzwi przesuwne do salonu i kuchni oraz wiatrołapu - bardziej przeszklone. Kolor forminiru to jasny orzech - niestety nie mam ja go pokazać.

 

Tańsza wersja - białe, malowane drzwi do naszej łazienki, garderoby i pralnio-suszarni.

sempre_03.jpg

form_4szyby.jpg

Pol Skone - malowane.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ka_em - Twój opis dotyczący męża i ostatecznych decyzji, idealnie pasuje do opisu mojej żony ;-)

 

I żony mojego męża :lol2: Ale ona jest jeszcze lepsza :lol2:

 

ka_em bez zastanowienia wersja z dłuższą półką. Jest elegancko i spójnie :yes:

 

Tylko sparherm i koniec? Jechaliśmy dziś*i całą drogę do Sopotu (w mega korku) marudziłam mężowi że jakieś*podwyżki mają od piątku być. A ten oczywiście zły na mnie i kwitował za każdym razem - "dłużej się zastanawiaj" :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Pol SKone. Ale właśnie na ich stronie jest już dostępny nowy cennik okazało się, że podwyżki sa raczej ościeznic a nie skrzydeł.

O innych podwyżkach nic nie wiem ale jestem dopiero na tym etapie więc coś moze mnie ominąć. W kuchniach nic nie wpominali, w parkietach również więc na razie jestem spokojna.

 

Ale przy okazji zakupów byłam w Lampiarnii i oglądałam włączniki (nic nie wpominali o podwyżkach:)). I tak po "macanku" najbardziej podobają mi się Efapela. Legrand jakoś mnie nie powalił, Berker również. Zobaczymy jak nas potraktują cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampiarnia to sklep z lampami i ak się okazało również kontaktami. Mieści się w Galerii Arkada, na piętrze, przy Cerstylu.

 

W tygodniu jestem tam umówiona z projektem oświetlenia i elektryki by zrobili mi ofertę. Podobno mają bardzo dobre rabaty przy kompleksowej obsłudze(gościu mówił o hurtowch cenach). Zobaczymy jak mi wycenią i porównam ich z cenami proponowanymi przez naszego elektryka. Wiadomo, nie wszedzie będę miała drogie lampy i włączniki ale w tych reprezentatywnych miejscach na pewno chcę coś ładniejszego -co jest oczywście droższe - i nie zawsze dostępne w zwykłych hurtowniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, na budowie dzisiaj się działo...

 

Wszystkie rolety mamy w końcu zaprogramowane, okna wyregulowane. Jendo z głowy.

 

Montowali nam dziś bramę garażową. Z wyglądu super - odetchnęłam z ulgą bo naprawdę świetnie wygląda. POstaram sie wkleić jakieś foty.

Od strony technicznej jednak gorzej, Normstahl zmienił coś w automatyce i Panowie niezbyt sobie z tym radzili. Jutro mają jeszcze przyjechać i poprawiać. Mąż wkurzony bo wydaliśmy mnóstwo kasy na porządną bramę a chodzi jak zwykły blaszak. A mi to wisi. Panowie mają robić tak długo aż to zrobią. A jak nie będą umieli to niech na własny koszt kogoś sprowadzą i zrobią. Juz sie tak nie stresuję tym wszystkim i zamartwiam. Muszą to zrobić i już - inaczej nie odbiorę bramy i zero z kasy.

 

Dodatkowo dzisiaj wszedł nasz Wykończeniowiec. Pan ze swoją ekipą jak na razie zrobił na nas ogromne wrażenie. Panowie pracuja jak mróweczki, każdy wie co ma robić i aż miło się patrzy jak pracy ubywa. Oprócz tego co chwilę chodzą i po sobie sprzątają. Do tego bardzo sympatyczni - można pogadać, pożartować. NIe chcę zapeszyć ale jak tak dalej pójdzie to będę mega zadowolona. Ekipa z forum a na razie się nie zawiodłam więc trzymam kciuki.

Wstawię też fotke jak oprawili mi rolety. Bardzo schludnie i czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jak obiecałam kilka fotek.

Pierwszy dzie naszego wykończeniowca:

 

http://images50.fotosik.pl/963/d1d88680af5aec4amed.jpg

 

http://images39.fotosik.pl/936/5d5a0f518c205bedmed.jpg

 

Oraz brama...

 

http://images43.fotosik.pl/954/e83f03bad1bba06emed.jpg

 

http://images37.fotosik.pl/916/deb61351ca410602med.jpg

 

(prosze nie patrzeć na bałagan w około:oops: - w tygodniu mają sprzątać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyporzyczylismy wstępnie wybraną płytkę i wzornik drewna na budowę by zobaczyć jak prezentują się u nas i w naturalnym świetle. Płyta została zaakceptowana i wiemy na pewno, że ją zamówimy. Będzie na dole w holu, wiatrołapie i kuchni. Te pomieszczenia są ze sobą połączone więc będzie ładna ciągłość. Zastanawialiśmy się tez czy nie przedłużyć płytki do salonu ale kiepsko to wygląda dlatego zrobimy ją tylko przy kominku.

 

 

http://images45.fotosik.pl/954/b40c1805a084668amed.jpg

 

http://images41.fotosik.pl/936/c642eb676a24f141med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...