Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moje budowlane zmagania- pogaduchy u Ka_eM


Recommended Posts

Mąż sie śmieje, że rozpoczeliśmy budowę ciążą i zakonczymy ciążą. Najbardziej cieszę sie z tego, że już będziemy mieszkać w domu i nad głową nie będzie mi wiesieć widmo przeprowadzki, decyzji budowlanych itp.

 

Odnośnie wnętrza to odeszliśmy od takich zbyt nowoczesnych i surowych jeśli chodzi o salon. Do teo przymierzaliśmy kamień do teaka - bo to będzie na podłodze - i zdecydowanie lepszy jest cieplejszy kamień. Choć on zbytnio nie wpada w beże - tak bardzo delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 785
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przyznam, że z tym podejmowaniem decyzji to jest strasznie. Mi jest wszystko jedno, na nić nie moge się zdecydować. I ogólnie jestem wśiekła, że wyszcy naokoło zawracają i z czymś głowę.

 

Właśnie obejrzałam sobie próbkę kamienia w świetle dziennym (po raz kolejny) i zwróciłam uwagę, że gdzieniegdzie kamień wpada w biel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jeden problem - kolorystyka kuchni.

Bardzo podoba nam się pierwszy jaki otrzymalismy projekt (w załączniku są to dwa ostatnie zdjęcia), ale niestety pod względem użyteczności jest z tym fatalnie. Bardzo boimy się czarnego lakieru, a cała wyspa taka czarna to chyba nie do utrzymania w czystości. Stąd inne propozycje kolorystyczne. Coś Wam się podoba? A może coś podpowiecie bo mamy straszny mętlik z tymi kolorami.

opcja 1 b.jpg

opcja 2 b.jpg

opcja 3.jpg

ws2.jpg

ws3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ka_em wielkie gratulacje!!!

 

co do kamienia - oglądałaś trawertyn light? albo daino reale (brecia sarda inna nazwa?) tez w lekkich bezach, ale jak dla mnie z ładniejszą fakturą.

ale wiem też, że większośc kominków okładaja własnie crema marfil, ale nie wiem czym sie sugerują, trawertyn jest dość kruchym kamieniem, ale pieknym.

 

a kuchnie u nas własnie skończyli!!!

a Twoje inspiracje piekne..

Edytowane przez papisia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u siebie Papisiu i bardzo dziękuję za gratulacje.

 

Przyzanam, że pierwszym kamieniem jaki wpadł nam w oko był trawertyn (navona - czy coś takiego). Jednkak nie wiem czy zauważyłaś ale trawertyn ma dziurki(a czasami dziury), które szpachlują.

Jak byliśmy oglądać to mieli tylko jedną taflę, okropnie poszpachlowaną, a następne dostawy może za miesiąc. POza tym bałabym się czy ten szpachel by mi za kilka lat nie zaczął kruszeć.

 

Ach, żaden kamień nie chwycił mne jakoś za serce. Ale musze coś wybrać no i tak chyba zostawimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze się zgodzic z Tobą co do trawertynu, ja postawilam sprawę jasno, chce mieć ładny kawałek zażywicowany, bez duzych dziur, zaznaczyłam, ze inaczej nie wezmę i udało się ale może to tylko odrobina szczescia, nikt nie zagwarantuje Ci z jakiego kawalka przypadnie Ci Twoj element, niestety..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papisiu nam powiedzieli, że zażywiczony trawertyn się nie nadaje!!! Ale mnie zdziwiłaś. Bardzo nam się podobał ten trawertyn ale szpachlowany zdecydowanie odpadał.

 

Monsanbia ta wersja tez mi najbardziej podeszła - ta drewniana wyspa ładnie się odpbija na tle jasnego. Ale największy mamy problem ze stołem. Jak widać wychodzi on już spod blatu (co nam się pooba) ale jak zrobimy całą drewnianą wyspę to to przedłużenie nie będzie tak widoczne. Więc nalepiej jak będzie między dwoma czarnymi elementami. Jeden to będzie blat, brakuje nam druiego. Stąd propozycja ciemnego pasa na górze wyspy. ALe to chyba średnio wygląda. I znowu nie wiemy co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jakiej firmie Ty oglądałas ten trawertyn???

podejrzewam, że powiedzieli tak, bo tylko taki (szpachlowany)maja na stanie i chcą sprzedać co mają. swego czasu pracowałam w firmie kamieniarskiej i jakos nikt nigdy nie mówił, że z żywicą się nie nadaje, poza tym niektóre płyty marmurowe wylewane są całe żywicą (by wypelnic spoiny) a dopiero na to polerowane, więc tak naprawdę żaden by sie nie nadawał. prawda jest taka, że trawertyn jest bardzo kruchym materiałem, najlepszy byłby granit i to na wszystko!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w Interstone w POznaniu. W ogóle na temat kamieni się nie wypowiadam bo jestem zielona jeśli o nie chodzi. Szkoda, że wcześniej się nie zgadałyśmy. Bardzo ten trawertyn nam się podobał. No ale musieliśmy podjąć jakąś decyzję i to szybko więc stanęło na tym marmurze.

 

A odnośnie obsługi to wiadomo jak to jest. Jak klient ciekawski i zbyt dużo się dopytuje to trzeba go ja naszybciej spławić. Żadko kiedy ktos sprzedaje z powołania i naprawdę dobrze doradza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ka_em to o ile dobrze rozumiem jesteś do przodu:) jak wypłacili Tobie po takich kursach.. na pewno będziesz spłacasz po niższych. My wahamy się ze sprzedażą mieszkania.. z jednej strony kasa potrzebna, z drugiej strony mamy trochę do spłacenia we frankach:( i nieźle byśmy teraz przepłacili jakbyśmy musieli spłacić teraz kredyt.. wiec nie wiem co robić, chyba jednak trzeba będzie rozważyć opcję wynajmum mieszkania czego chciałam uniknąć:( no i szkoda braku środków na dopieszczenie domku.. ach te waluty.. tak źle tak niedobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypłacili nam po 3,29 ale teraz ze spokojem byśmy dostali 3,36 - czyli jeszcze lepiej. No ale nie ma co być za chytrym. DO spłacania całego j=kredytu mamy jeszcze troche czesu bo została nam jeszcze jedna transza, która wypłacimy nie wcześniej jak za dwa miesiące.

 

A późniejniech frank spada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...