Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotki i plotki u MarJel


Recommended Posts

:jawdrop: nie wierzę wszystkie jednogłośnie za granitem???:jawdrop:

Byłam pewna że będziecie stawiać na palisander.

Nie wiem, no nie wiem taki mi żal tego drzewa, granit taki zimny i kuchnia będzie jak w laboratorium, ale idealnie zgra się za to z resztą domu i fakt jest nie zniszczalny, no ładny też, ale ten palisander :cry:

 

Jakby ktoś w tej sprawie miał coś jeszcze do powiedzenia by pomóc mi w podjęciu decyzji to bardzo proszę:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Marta ja oczywiście nie pomogę ci:D ale, powiem ci że Twoja kuchnia na projekcie jest super i jak nie zrobisz będzie dobrze .Ja sama myślałam o całej białej kuchni, potem był pomysł z drewnianym blatem a im bliżej do tematu kuchni granit wysuwa się na prowadzenie :yes:. Wydaje mi się że drewniane blaty są fajne ale nie bardzo wiem jak to się sprawdza w użytkowaniu, a granit jak już koleżanki wypowiedziały się jest solidny, jeżeli dużo czasu spędzasz w kuchni i lubisz gotować to postawiłabym na granit:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Marjelko!

Na wizualizacjach drewno na blatach świetnie się komponuje.

Pytasz drewno czy granit?

Zależy jaki styl,efekt chcesz osiągnąć ;)

Jeśli ma być ciepło,domowo i elegancko to drewno (moim zadaniem drewno z bielą pięknie się komponuje).

Natomiast jeśli kuchnia ma być nowoczesna,minimalistyczna to zdecydowanie granit :).

Myślałaś już o dodatkach?Ich kolorze i stylu?

 

Buziole,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarJel ja do twojego wnętrza również wzięłabym granit, zebrałby parter w zgrabną przemyślaną całość. Jeżeli gdzieś pojawi się jeszcze palisander np w formie mebli/zabudowy ściany tv to śmiało i palisandrowy blat w kuchni dobrze będzie wyglądać. Kuchnia z kamiennym blatem wcale nie musi być zimna, nie wiem co planujesz w oknie, ale np roleta rzymska w jakiejś satynie (z połyskiem w każdym razie) na pewno doda kuchni szlachetności i ociepli ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarJel, ja też jestem za drewnem. Wybierzesz oczywiście sama :) natomiast zastanów się, jaki chcesz efekt osiągnąć, bo kuchnia z granitowm blatem to zdecydowanie nie będzie ta kuchnia, jaką pokazujesz na wizualce. W tej chwili pytasz o sam blat, tymczasem zmieni się wygląd całej kuchni. Granit sam w sobie piękny, ale z palisandrem będzie ciepło, przytulnie, ciekawie, a dodatkowo kolor się pięknie wybije na tle mebli, natomiast z granitem kuchnia będzie chłodniejsza w odbiorze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarJelko a widzialas kuchnie wioladd : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?56188-pochwalcie-się-swoimi-kuchniami/page598&highlight=wioladd

albo bioork : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?144989-BIAŁA-KUCHNIA&highlight=bioork

Moze to pomoze Ci podjac decyzje chociaz szczeze wpolczuje bo sam bylabym w kropce.Czy Ty rozwaszasz zmiane koloru blatu na wyspie czy w calosci kuchni bo na ziualkach blat pod oknem masz jasny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po wakacjach :).

Widzę, że kuchnia nadal na tapecie :). I co w końcu wybrałaś na blaty ?

Powiem szczerze, że drewno wygląda wg mnie obłędnie, ale trzeba go konserwować. Problemy z gorącym garnkiem czy krojeniej na blacie to nie problemy - łatwo można się do tego przyzwyczaić, wcale nie jest niewygodne krojenie na deseczce czy stawianie gorącego garnka na podkładce. Skoro udało się mojemu mężowi o tym pamiętać, więc śmiem twierdzić, że każdemu to wejdzie szybko w krew. Nawet moja 6 letnia córka pamięta o deseczce jak coś kroi (a deski z wc do dzisiaj nie nauczyłam jej zamykać).

Moje blaty w miejscu, gdzie najczęściej są użytkowane wyglądają obecnie średnio, muszę je lekko zetrzeć papierem i ponownie zaolejować. Ale samo olejowanie (ponowne) to żaden problem - góra 5 minut nakładania i polerowania oraz 30 minut czekania. Widzę, że po tych 4 miesiącach powinnam to powtórzyć. Ale i tak uważam, że moje wnętrze dzięki granitowi byłoby chłodne. Drzewo super współgra z zimnymi kuchniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Dziewczynki za odzew w sprawie moich dylematów blatowych. Co raz bardziej skłaniam się by był jednak granit, to była moja pierwotna wersja tyle że w między czasie zauroczył mnie palisander.

Nadal twierdzę że palisander piękny, ale nie u mnie w kuchni, nie w moich wnętrzach i nie dla mnie- takiego roztrzepańca i patałacha jak ja plus ten sam typ mąż i dzieci:P:oops:

O drewno na blacie trzeba dbać, bardziej uważać i je regularnie pielęgnować my się do tego stanowczo nie nadajemy:lol2:

 

Kuchnia z granitem na pewno będzie minimalistyczna, ale zrobię wszystko by nie była zimna. Kuchnia jest otwarta na jadalnię, w której będzie dębowy stół i krzesła z obiciem w materiale z dębowymi nogami, nad stołem dwie lampy ecru z wielkimi abażurami które nadadzą ciepłe światło, będzie dobrze mówie wam:D

Po za tym kuchnia ma być praktyczna tam będę tylko stała przy garach, a jeść i siedzieć będziemy w przytulnej jadalni:p

 

Zrobiłam sobie listę za i przeciw i jedynym największym minusem dla granitu to cena, ale to jakoś przełknę.

 

Kakusku właśnie kuchnia bioork będzie ciut przypominać moją, natomiast kuchnia wioladd, jak dla mnie za dużo czarnego.

Aha, u mnie blaty wszystkie granitowe łącznie z wyspą.

 

Zastanawiam się teraz czy na wyspie dać granit tylko na górze czy boki wyspy też i chyba skłaniam się aby tylko góra była w kamieniu, wyspa byłaby wtedy lekka i tańsza:lol2:

Edytowane przez MarJel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam kuchnie bioork, wyspa u mnie będzie prawdopodobnie identyczna z tym że na niej płyta i nad nią okap, nawet uchwyty u mnie te same.

U mnie są szare ściany, a przy blatach będzie szkło.

http://img718.imageshack.us/img718/5913/k0y0bsxnqb0qb3lwlb.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img59.imageshack.us/img59/3634/ldruwruoawjdiphcrb.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img685.imageshack.us/img685/1865/vvq6sefynbn19dyddb.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

A może boki wyspy też w granicie:rolleyes::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...