Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotki i plotki u MarJel


Recommended Posts

Tosiu, tym razem również się z Tobą po części nie zgodzę, bo trawnik z rolki wymaga nawet większej uwagi niż zwykły. I pielęgnacja jest bardzo podobna. Nikt nie pisze tu o przesadzaniu z nawozami, ale młodemu trawnikowi nie wolno ograniczyć dostępu do mikroelementów, bo po prostu system korzeniowy nie rozwinie się prawidłowo i rolki będą do wymiany. Rolkowa jest bardzo wrażliwa na wszelkie braki czy to wody czy nawozu. Zeszłoroczne nawożenie nie ma nic do rzeczy- dawno wszystko poszło już głęboko w glebę i trzeba nawozić od nowa. System korzeniowy trawy jest dość płytki, dlatego nawożenie musi być regularne.

Myślę, ze Marta dostała prawidłową instrukcję od założycieli trawnika:)

Co do nawozów jesiennych, to właśnie charakteryzują się one tym, ze są bez azotu i o szybkim wzroście nie może być mowy. Ja również piszę wszystko z własnego doświadczenia i porad fachowców i póki co na nasz trawnik nigdy nie narzekałam.

 

Reasumując- owszem nawozy sporo kosztują, zdrowe nie są, ale bez nich nie będzie tak spektakularnego efektu trawnikowego. Można oczywiście stosować nawozy organiczne- jest cała paleta dostępna na rynku. Ale nie zmienia to faktu, ze organiczne również należy sostować w regularnie i w sporych dawkach.

 

Co do chgodzenia po trawie zimą- zgadzam się - nie należy tego robić, a na zalegający długo śnieg nie mamy niestety wpływu.

Edytowane przez agawi74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Słuchajcie dziewczynki nie ma co się spierać Marta na pewno weźmie kogoś kto ma doświadczenie i zajmie się trawką, poogląda krzaczki i sprawa załatwiona:rotfl:.

 

Wracając do odwiedzin. W ostatnią sobotę pojechałam na budowę coś tam jeszcze pomierzyć. Wchodzę:jawdrop: a tu z sześciu sąsiadów (płeć męska) siedzą i grają w karty. Pytam nieśmiało gdzie mój M, poinformowali mnie,że musiał gdzieś pojechać. Zaproponowali coś do picia 40%. Widząc że im przeszkadzam pożegnałam się i wyszłam. Ciekawi mnie tylko co na to ich żonki i co One o Nas myślą. Jeszcze nie mieszkają a już melina;):sick:

Edytowane przez gośka.Ł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarJelko kochana ja będę miała do Ciebie prośbę ;-) Żebyś mi tak kiedyś w wolnej chwili wrzuciła jakieś zdjęcia ogrodzenia :rolleyes: Bo nie dość, że ściągnę od Ciebie altankę, to jeszcze drewutnie i pomieszczenie gospodarcze przy koszach naśmieci też :D Więc muszę zobaczyć jak to mniej więcej jest zrobione i gdzie umiejscowione i w ogóle takie tam techniczne sprawy....:D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie nawożenie jak proponujesz to dla 9 arów trawnika to koszt roczny ponad tysiąc złotych na same nawozy. Przy takiej ilości danych napewno nie zaproponowała bym tak intensywnego nawożenia' date=' bo uważam że lepiej mniej niż za dużo.[/quote']

 

Tosiu, nie rozumiem- nikt nie mówił, że utrzymanie trawnika jest tanie:no: a Marta nie szukała oszczędności, tylko pytała jaki nawóz wybrać i jak go stosować. Nikt nie mówi o przenawożeniu- tylko tyle ile zalecają obducenci i aż tyle, żeby efekt trawnika był imponujący, a chyba o to Marcie chodziło. Nawożenie raz na 4 tygodnie nie jest intensywne, tylko regularne.:)

 

 

Hello Sis, gdzie jesteś?http://www.mondeoklubpolska.pl/images/smilies/guns.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kobitki :lol:

 

Wpadłam tylko na sekundkę dać znak życia :rolleyes:

 

Aguś, Tosiaczku, :jawdrop::jawdrop: i co ja mam teraz zrobić ;)której posłuchać, a? Doświadczonej siostry Agi, czy ogrodniczki Tosi :rolleyes:;)

Dziewczynki bardzo Wam dziękuję , za tak wyczerpującą opinie na temat trawy i jej nawożenia. Wiele się od Was dowiedziałam, ja w tym temacie kompletnie jestem gupia :rolleyes: To prawda moja trawka jest z rolki, zakładana w czerwcu zeszłego roku, powoli zaczyna wyłazić z pod śniegu i jej widok przyprawia mnie o dreszcze :eek::bash: Poczytam jeszcze na spokojnie wasze rady i będziemy z mężem kombinować tak, żeby znowu przypominała ten zielony zeszłoroczny dywan :rolleyes: Także jeszcze wam bardzo raz dziękuję :hug::hug:

 

Nesska Ze co ?! Jak to chcesz mieć takie ogrodzenie, pomieszczenie gospodarcze i na dodatek drewutnie i altankę :eek::jawdrop:;) O nie! ;) Kasuje wszystkie fotki i nic nie pokaże :p:p hi hi . Zobacz sobie u mnie na 1str. sa jakieś fotki , jest tam sporo pokazane :rolleyes: Jak coś będziesz chciała konkretnego więcej dawaj znać, niech tylko ten przebrzydły śnieg się stopi to będę mogła zrobić nowe fotki, na tą chwilę nie wygonisz mnie z aparatem na dwór:rolleyes: Póki nie wyjdzie słońce, nie nadejdzie wiosna, nie robię fot na dworze :lol2:

 

Magdzińska, Dwa tygodnie Cię nie będzie? :eek::cry:

Dziękuję Madziulku za życzenia i Tobie również, życzę ciepłych, słonecznych, rodzinnych, spokojnych świąt:hug: Wracaj do nas cała i zdrowa!

 

Fotki :) mam zrobiłam, ale nie mam dzisiaj czasu wrzucić, może wieczorem :rolleyes: Zrobiłam te łozdoby świąteczne , których na prawdę mam nie wiele taki akcencik i tyle :cool: Jeśli chodzi o bawialnię to obfocę po świętach oki? :) Przyszły mi poduchy od Pasi sa urocze !!!! Docelowo będą na tarasie , ale na tą chwilę zagościły właśnie w bawialni i tak tam pasują że szoook ;)

Także na razie zmykam bo mam sporo pracy, ale przylezę tu jeszcze :rolleyes: i do Was zajrzę na spokojnie wieczorem.

 

Życzę wszystkim miłego dnia u nas słonko świeci , ale ziąb jak choljera :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phi że niby nie ma czasa tak? a ja to miałam czasa i wolę popcorna jeść czekając :eek: nie ma litości.

 

Wpadłam jeszcze w locie, cobyś na tej diecie tego popcornu nie jadła, bo będę Cię miała na sumieniu :rolleyes: Masz marchewkę ;), a ja zadzieram i kiecę i dalej lecę :rolleyes:

 

http://img832.imageshack.us/img832/3268/marchewkag.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Martuś,

 

nie ma za co kochana:hug::hug: Myślę, że weźmiesz to, co najlepsze i ode mnie i od Tosi:wiggle:

A najlepiej będzie, jeżeli zapytasz jeszcze o instrukcję pielęgnacji firmę, która zakładała Ci trawnik. Pierwszy rok jest specyficzny- szczególnie po tak długiej zimie i obfitym zaleganiu śniegu:sick: Trzymam kciuki za efektyhttp://www.mondeoklubpolska.pl/images/smilies/zgoda.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś i Tosiu, dziękuję Kochane! :hug: jestem tak przerażona tym ogrodem po tej długiej zimie, miał dopiero sezon i od razu taką szkołę :eek: Mam tylko nadzieję, że nie ma dużo strat i za dużo nie przemarzło :rolleyes:

Już podjęłam decyzję, że jak tylko się ociepli wezwę jednak moją ekipę ogrodową , niech oni reanimują mój ogródek:rolleyes: Zresztą oprócz trawy jest jeszcze klika spraw ogrodowych z którymi sobie sami nie poradzimy. Także na pierwszy rzut pójdą ogrodnicy, a dalej my będziemy działać :)

 

 

Chwilę się ogarnę i wrzucam te focie świąteczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...