Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominki ADBAR- opinie


bartosz-w

Recommended Posts

Witam,

 

Kupiłem kominek Adbar P100.Link http://www.adbar.pl/sklep/product.php?id_product=10. Prezentuje się świetnie, natomiast proszę ewentualnych użytkowników o opinie na temat tego produktu. Wyłożony jest szamotem, ma zamaskowane zawiasy, dolot powietrza z zewnątrz. Jeszcze w nim nie paliłem i nie wiem jak wygląda sprawa czystości szyby i trwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupiłem kominek Adbar P100.Link http://www.adbar.pl/sklep/product.php?id_product=10. Prezentuje się świetnie, natomiast proszę ewentualnych użytkowników o opinie na temat tego produktu. Wyłożony jest szamotem, ma zamaskowane zawiasy, dolot powietrza z zewnątrz. Jeszcze w nim nie paliłem i nie wiem jak wygląda sprawa czystości szyby i trwałości.

 

"Kom-bet" , tylko z drugiej strony Polski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, tylko nic mi ona nie mówi. Nie wiem czy to pozytyw czy negatyw, że to kom bet .

 

 

Sorki za dygresję , ale na sentymenty mi się zebrało . Sprzedałem

kilka produktów tej firmy w swojej "młodości" . Kom-bet to firma z

Koszalina , która jako jedna z pierwszych w Polsce produkowała

wkłady szamotowe - nie sprawiające raczej kłopotów. . Adbar ma

w ofercie łudząco podobne urządzenia ,stąd moja reakcja.

 

A paparazzi... no cóż , zawsze czujny i gotowy . Jak się okazuje

mój życiorys zna lepiej ode mnie :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak obiektywnie - jeżeli producent palenisk wymyśla takie wyroby, które nie mają nawet szans poprawnie działać (ale się sprzedadzą bo jest "ssanie" na tego typu wygląd) i widać to już na pierwszy rzut oka, to raczej pozytywnego zdania o nim mieć nie można.

To takie spostrzeżenie po odwiedzeniu ich strony i zobaczeniu niektórych nowych rzeczy jakie produkują.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak obiektywnie - jeżeli producent palenisk wymyśla takie wyroby, które nie mają nawet szans poprawnie działać (ale się sprzedadzą bo jest "ssanie" na tego typu wygląd) i widać to już na pierwszy rzut oka, to raczej pozytywnego zdania o nim mieć nie można.

To takie spostrzeżenie po odwiedzeniu ich strony i zobaczeniu niektórych nowych rzeczy jakie produkują.

Pozdrawiam.

 

Czy ta informacja dotyczy kominka, który wybrałem? Jeśli tak to proszę o informacje jaki jest z nim problem, może uda mi się go usunąć przed zabudową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Trzeba mieć nie lada fantazję by zaproponować drzwiczki o wysokości 80 czy 100 cm otwierane na bok. To samo tyczy się konstrukcji z szybami szerokości 1m opartymi o zwykły kątownik czy profil zamknięty bez wzmocnień, dwa zawiaski i ciężki kawał szyby. Otwieranie tego przez najbliższych kilka lat, kilkaset razy w roku w momencie gdy w kominku (na ramie i szybie) potrafi być kilkaset stopni w wielu wypadkach skończy się po prostu wypaczeniem i pogięciem drzwiczek, nadwyrężeniem i deformacją zawiasów lub pęknięciem szyby.

To drugie tyczy się bez wyjątku polskich producentów, którzy w ten sposób tworzą złudzenie konkurencyjności i taniej ceny swoich palenisk z paleniskami o gigantycznych jak na swoją konstrukcję przeszkleniach.

Oczywiście może się okazać, że będziesz z zadowoleniem użytkował to palenisko przez długie lata.

Ale nie zmienia to pewnych barier technologicznych, których nie powinno się przekraczać ze względu na możliwość awaryjności i nieprawidłowego działania takich urządzeń.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Trzeba mieć nie lada fantazję by zaproponować drzwiczki o wysokości 80 czy 100 cm otwierane na bok. To samo tyczy się konstrukcji z szybami szerokości 1m opartymi o zwykły kątownik czy profil zamknięty bez wzmocnień, dwa zawiaski i ciężki kawał szyby. Otwieranie tego przez najbliższych kilka lat, kilkaset razy w roku w momencie gdy w kominku (na ramie i szybie) potrafi być kilkaset stopni w wielu wypadkach skończy się po prostu wypaczeniem i pogięciem drzwiczek, nadwyrężeniem i deformacją zawiasów lub pęknięciem szyby.

To drugie tyczy się bez wyjątku polskich producentów, którzy w ten sposób tworzą złudzenie konkurencyjności i taniej ceny swoich palenisk z paleniskami o gigantycznych jak na swoją konstrukcję przeszkleniach.

Oczywiście może się okazać, że będziesz z zadowoleniem użytkował to palenisko przez długie lata.

Ale nie zmienia to pewnych barier technologicznych, których nie powinno się przekraczać ze względu na możliwość awaryjności i nieprawidłowego działania takich urządzeń.

Pozdrawiam.

 

Strzelasz na oślep byle coś napisać. Akurat polska firma po

nieudanym skopiowaniu modelu szerokiego na 100 cm i

wysokiego na 50 , po pierwszych próbach i stwierdzeniu

że to badziewie, dopracowała go tak ,że nie występują

problemy o których piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gdybyś konkretnie napisał firmę i model paleniska to twój post też nie był by strzałem na oślep ... a czytający to, mieli by okazję się czegoś dowiedzieć ...

Pozdrawiam.

 

Doskonale wiesz ,że chodzi o nowy model Mili . Ale , jak to masz w zwyczaju,

lubisz kokietować . A może zbyt wysoko oceniałem Twoje "bystre oko" w kominkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No ale nie mowa tutaj o paleniskach z drzwiami gilotynowymi ...

A jeżeli masz na myśli ten model otwierany na bok, to już na pierwszy rzut oka obskurne zawiasy i "pancernie" wyglądająca rama dyskwalifikują go przynajmniej dla mnie i połowy chętnych do zakupu czegoś podobnego.

Nowa linia Adbar'ów to naprawdę szczyt "dizajnu" w pozytywnym tego słowa znaczeniu, przy tym ...

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu widziałem jak produkują te wkłady , szły wtedy dobrze na wschód , ostatnio dostaliśmy ofertę ich sprzedaży . Czyżby ruszyła ostra akcja marketingowa na FM i nie tylko:) ?? Porównanie Piotra / lub Enia / do wkładów z Koszalina jest jak najbardziej słuszne , te drugie widziałem ostatnio w Szczecinie ale odbieram je bez zachwytu. Eniu nie bij Forest.. Bohusz nie bij Enia..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Kilka lat temu widziałem jak produkują te wkłady , szły wtedy dobrze na wschód , ostatnio dostaliśmy ofertę ich sprzedaży . Czyżby ruszyła ostra akcja marketingowa na FM i nie tylko:) ?? Porównanie Piotra / lub Enia / do wkładów z Koszalina jest jak najbardziej słuszne , te drugie widziałem ostatnio w Szczecinie ale odbieram je bez zachwytu. Eniu nie bij Forest.. Bohusz nie bij Enia..

 

Odkurzę trochę temat.

Przyglądając się tym kominkom z dwóch stron Polski, w tych z Koszlina nie ma doprowadzenia powietrza bezpośrednio do paleniska.

Czy to wada czy raczej nic istotnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go kupiłem. Trudno mi powiedzieć, czy dobry czy nie. Jest już zabudowany, ale jeszcze go nie uruchomiłem. Wygląda solidnie, ma dolot powietrza z zewnątrz, wygląda super. Jak na razie wydaje mi się, że w tych pieniądzach bezkonkurencyjny. Zastanawiałem się jeszcze nad kominkiem brasa, marki Kornak. Też mają fajne te kominki, ale skręcana obudowa do mnie nie do końca przemawia i ta cena.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witam, pytanie do osob ktore zakupily wklad kominkowy P100

jak sie sprawdza w uzytkowaniu? jak wygalda sprawa z czysta szyba? czy drzwiczki sprawdzaja sie i mozna im zaufac dla dlugoletniej pracy( nie wyboczają sie?)

jak sprawa z popiołem i doprowadzeniem powietrza do komory spalania?

 

z gory dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam

Również jestem ciekawy co do kominków tej firmy. Szczególenie jeśli chodzi o drzwiczki w modelach k100 (z boczną szybą) ? proszę o opinię. Czy jako, że nie mają "słupka" od strony pocznej szyby, drzwiczki zachowują sie stabilnie?

Edytowane przez TT16
doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...