Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

architekta dom z prześwitem - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, śledzę budowę poprzez forum od początku i

Jestem zafascynowany Pana domem , podziwiam wizje którą udało się wcielić w życie. Odważne i nowatorskie rozwiązania, które na pewno będą miały wielu naśladowców. Dobre wzorce należy powielać. Chciałem się podpytać jak sprawuje się czarny tynk ? Czy aby nie robi się w słońcu "mysi" , czy nie zaczął tracić koloru ? Producent tego tynku raczej jest mało znany- co by nie powiedzieć wersja ECONOMY ale jak widać nie cena i marka jest tu najważniejsza. Nie mogę tylko numeru koloru w dzienniku odszukać.

Proszę podzielić się opinią o tynku,

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

^ zapytaj swojego projektanta.

Strop w zależności od materiału, zbrojenia, rozpiętości i warstw ponad nim.

Izolacja - w zależności od założonych w projekcie współczynników U dla przegrody

Pokrycie - w naszym przypadku dach odwrócony, żwir - grubość też powinien dobrać inżynier.

Wiec kompletnie nic Ci nie dadzą moje grubości warstw, no chyba, że skopiowałeś dokładnie mój dom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jesteś już tym znudzony, ale napiszę to : piękny dom! No i świetny wynik ceny za ogrzewanie. Na etapie projektu zmniejszyłem okna, żeby uniknąć strat ciepła. Jak patrzę na Twoje wyniki , to widzę, że to był błąd. Możesz wyjaśnić co znaczy Ucw i Ug okna?

Dzięki! W obliczeniach producenta okien oznaczenia te oznaczały:

Ucw - współczynnik przenikania ciepła dla całego okna W/(m2*K)

Uw - współczynnik przenikania ciepła dla samego zestawu szkła W/(m2*K)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ zapytaj swojego projektanta.

Strop w zależności od materiału, zbrojenia, rozpiętości i warstw ponad nim.

Izolacja - w zależności od założonych w projekcie współczynników U dla przegrody

Pokrycie - w naszym przypadku dach odwrócony, żwir - grubość też powinien dobrać inżynier.

Wiec kompletnie nic Ci nie dadzą moje grubości warstw, no chyba, że skopiowałeś dokładnie mój dom...

 

jestem na etapie pierwszych szkiców, na razie sam sobie rysuje mniej wiecej. pytam konkretnie o twoj dom poniewaz z tego co przejrzalem na forum to w Twoim projekcie ten stopodach wydaje się najchudszy/najcieńszy ( wiesz o co chodzi ). to inaczej zadam pytanie. jaka jest najmniejsza mozliwa/dopuszczalna grubość? bez rekuperacji, strop+izolacja+wykończenie.

 

a projekt mój ma tyle wspólnego że jest otwarty na południe:)

Edytowane przez sawadro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz, tego właśnie nie da się określić tak łatwo.

Strop żelbetowy może mieć zarówno grubość 10 jak i 20cm. Ocieplenia możesz dać minimalnie albo w standardzie pasywnym.

Poza tym nie sądzę, że to warstwy dachu u mnie są najcieńsze, wizualnie to rozwiązanie attyki tak działa. Tych detali jednak na forum nie opisuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 6 months później...
^^^ wciąż to samo... Ludzie, od tego są projektanci. Nie kopiuje się grubości stropu czy profili do schodów, które się gdzieś zobaczyło. To wymaga przeliczenia. I jeszcze ktoś z Leszna będzie go ściągał z Mikołowa? Będę już zostawiał takie pytania bez odpowiedzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o rolety. W jaki sposób ukryłeś cały mechanizm w elewacji? Zdałeś się na firmę od rolet i to ona wszystko wymyśliła i zrobiła? Czy masz jakieś własne rozwiązanie? Ja nie pomyślałem o roletach i w projekcie ich nie mam. Będę budował lokalnymi fachowcami i jak mówię , że chciałbym rolety ukryć w elewacji to słyszę "nie da się".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^^ Pamiętaj o moim zawodzie. To nie pierwszy raz stosowałem takie rozwiązanie w swoich projektach. Oczywiście za każdym razem i tak wymaga to konsultacji z firmą montującą.

Detali rozwiązań projektowych jednak publicznie nie opisuję. Polecam rozmowę ze swoim projektantem, w końcu od tego jest.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie proszę o detale projektowe. Mam tylko pytanie , jak to najlepiej rozwiązać? Zdać się na to co zaproponuje firma od żaluzji fasadowych czy lepiej niech to zaprojektuje architekt?

I jeszcze jedno pytanie. Zdołałeś uniknąć mostka termicznego w miejscu mocowania skrzynek żaluzji?

Nie jestem pewien, ale masz chyba wielkie okna wystawione na południe? W lato powodują pewnie przegrzewanie się pomieszczeń? Czy to są fixy? I czy w słoneczne dni musisz całkowicie zaciemnić pomieszczenie, żeby było chłodniej czy wystarczy tylko opuszczenie żaluzji w pozycji poziomej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Skąd mam wiedzieć jaką masz ekipę i jakiego architekta? Jedna zrobi dobrze, inna źle. Jeden pomyśli, inny nie... Nie ma reguły.

Aby zminimalizować mostek zastosowałem przekładki z xpsa. Większość szkleń na południe to fixy, ale w każdym jest też otwierane skrzydło, Wystarczy opuszczenie w pozycji poziomej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...