Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

architekta dom z prześwitem - komentarze


Recommended Posts

Dobry wieczór.

Interesuje mnie bardzo testowa szyna z żabkami :)

Mógłbyś podlinkować ,ew.podać nazwę ?

 

Z góry bardzo dziękuję.

 

Testowa szyna (i żabki) jest zakupiona w LeroyMerlin. Jest to kwadratowy profil otwarty systemu karniszy.

Na szczęście udało się ją zamocować do stropu bez żadnych dodatkowych uchwytów, łączników itp.

A to już na stronie producenta: http://stol-kar.eu/index.php?p=k&id=164

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam,

śledzę twój dziennik i bardzo mi się podoba dom. zastanawiam się jak się sprawują takie przeszklenia w lecie. czy mógłbyś zdradzić jakie są parametry tych przeszkleń (chodzi mi o przepuszczalność światła i promieni słonecznych - parametr L i g)?

 

pozdrawiam

 

mzungu

 

Teraz nie znajdę umowy, ale w poczcie odnalazłem dane jeszcze z oferty.

Współczynnik przenikania ciepła Ug (EN 673): 0,5 W/m²K

Wsp. całk. przep. energii prom. słon.(g-value) 33 %

Współczynnik przepuszczalności światła: 57 %

 

Nie jestem jednak pewien czy na pewno to u mnie zastosowano, bo w późniejszych obliczeniach dla konkretnych okien Ug = 0,6...

 

W lecie jeszcze nie byłem w domu non-stop. Ale i tak są zaplanowane żaluzje zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Robercie

mam prośbę, jaki rodzaj geowłókniny zastosowałeś na stropodachach ? chodzi o tę oddzielającą żwir od reszty, czy to rodzaj geowł. polipropylenowej ? jaka gramatura itp. ? nie mogę znaleźć tego wątku w komentarzach i dzienniku budowy, z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

 

Niestety nie mam pojęcia - tu akurat zdałem się na ekipę od dachu. W wycenie mam tylko "geowłóknina ochronna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klasycznym odwróconym dachu membrana jest na twardej powierzchni. Zapobiega to jej wgnieceniom. Oczywiście styropian zaizoluje Ci dodatkowo taki dach i zlikwiduje możliwe mostki od zimnej wody. Są też opinie takie, że właśnie ciepło stropu jest tam pożądane, aby ewentualna woda tam nie zamarzała. Nie wiem też czy zamknięcie wcześniej dachu styropianem nie spowoduje problemów z odprowadzeniem wilgoci. W klasycznych dachach widziałem kominki odprowadzające wilgoć. Ale aż takim specjalistą od fizyki budowli to nie jestem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert,

zauważyłem, że masz łączenia przeszkleń bez ram, na silikon. Czy jesteś w stanie określić czy takie łączenie jest cieplejsze od ramy profilu TT50 który używasz w swoich fasadach, czy może zimniejsze, ale zadecydowały względy czysto wizualne. Jeśli zimniejsze/cieplejsze, to o ile?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do ciebie odnośnie okna sypialnianego ,problemu który opisałeś wcześniej .to jest pojawiającego ruchu zestawu szybowego największego przeszklenia.

Przyznam że wystraszyłem się nie na żarty .Napisz jak możesz jak duże jest to największe przeszklenie po lewej stronie chodzi mi konkretnie o szerokość tego okna.Jestem przed ostateczną decyzją jaki podział w moim 4 i pół metrowej szerokości oknie wykonać. :confused::confused::confused:

Pozdrawiam cały czas podglądam naprawdę jest gut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert,

zauważyłem, że masz łączenia przeszkleń bez ram, na silikon. Czy jesteś w stanie określić czy takie łączenie jest cieplejsze od ramy profilu TT50 który używasz w swoich fasadach, czy może zimniejsze, ale zadecydowały względy czysto wizualne. Jeśli zimniejsze/cieplejsze, to o ile?

 

pozdrawiam

 

No więc Twoje pytanie zmusiło mnie do pomierzenia elementów okna w sypialni - tego co powyżej.

 

Uprzedzę, że nie mam super przyrządów, mierzyłem po prostu elektronicznym termometrem pokojowym z czujką przeznaczoną do wystawienia na zewnątrz. Dociskałem ją do szyby na kilka minut za pomocą xps'a. Mierzono po godzinie 24.

Temperatury mierzone mniej więcej w połowie wysokości pomieszczenia.

- na zewnątrz (mierzona przez inny czujnik (z PCi) na innej elewacji: -4,5 °C

- w środku pomieszczenia: +20,8 °C

- rama systemu fasadowego MB-TT50 (przy oknie otwieranym): +17,7 °C

- rama okna MB-86 AERO (i tu przykra niespodzianka?): +17,2 °C

- łączenie bezsłupkowe (szerokość 5mm): +14,9 °C

- szyba (na środku największej): +19,2 °C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, super że chciało ci się wykonać ten eksperyment. faktycznie to niespodzianka, że profil aero jest chłodniejszy, spodziewałbym sie, że będzie mimo wszystko cieplejszy. No i wynik łączenia bezsłupkowego też pokazuje, niestety nieraz to co piękne musi więcej kosztować w eksploatacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie podpytam jeszcze o membranę. Dlaczego Twój wybór padł na Carlisle? Jakieś konkretne powody?

Napisałeś:

Okazało się, że niepotrzebnie kupiłem wpusty z kołnierzami do zgrzewania. EPDM jest niekompatybilny - ten się klei.

Czyli miałeś z kołnierzem bitumicznym? Dało się zamontować, bo ja tez mam z tym kołnierzem i nie wiem czy się przydadzą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlisle zaproponował wykonawca. Nie miałem powodów by mu nie ufać.

Wg mojego wykonawcy część membran epdm jest do zgrzewania, część do klejenia. I nie są kompatybilne - nie łączy się jednych z drugimi. Tak było z moimi kołnierzami epdm we wpustach Sity. Tak przynajmniej przedstawił mi to wykonawca mojego dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...