Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

architekta dom z prześwitem - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tomekwa, dzięki.

A próbowałeś dzwonić do Syntaja i powołać się na mnie?

 

Ja próbowałem :) rozmawiałem nawet z Twoim wykonawcą bo był pod ręką pani która odebrała tel. :) Mimo wszystko zawołali trochę dużo... Wiem że sprawdzona ekipa itd. ale kiedy rozbieżności są od 140zł/m2 (lokalny wykonawca raczej kiepsko znany) przez 190zł/m2 (lokalny wykonawca z dużym doświadczeniem i wieloma realizacjami na miejscu) do 250zł/m2 (Pan Rafał jeśli pamiętam imię) to jest nad czym główkować :) Niestety jedynie Ci ostatni wydają się rzeczywiście kumać temat technicznie i potrafili dokładnie wytłumaczyć mi co, jak i dlaczego no i wiem po Twoich posadzkach Robert że są godni zaufania.. Gdyby nie ta cena ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłam te pocięte pod skos bloki drewna, co mają być schodami, to wiedziałam że będzie cudnie, tylko nie bardzo potrafiłam sobie uzmysłowić jak to zamocujesz,... i już wtedy zazdrościłam Ci super pomysłu!! PROSTO- i bardzo bardzo ciekawie! drewno z czasem bardziej Ci się rozejdzie, ale to lubisz,

więc będzie OK, pozatym każdy stopień będzie INNY..., prawie jak moje ściany, ;)

dobrze że masz jesiona-- to nie będzie za bardzo zmieniał koloru, no ..może deko przyciemnieje za kilka lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody bardzo fajne, pomysłowe, "z pazurem" :) Uwielbiam drewno, a rysunek słojów na Twoich schodach pięknie wygląda.

Niestety jesion też żółknie... może ktoś ma sposób na to, by się tak nie działo? Planuję drewnianą podłogę na piętrze, prawdopodobnie właśnie z jesionu i już się zastanawiam, czym ją zaimpregnować... Obecnie mam parkiet jesionowy w całym domu, bardzo porządny kawał drewna, jak był nowy miał przepiękną, chłodnawą barwę; teraz już nic z niej nie zostało :D Fakt, że podłoga ma co prawda już prawie 20 lat, ale już po kilku drewno było mocno żółte. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie,

te gruuuuube klocki drewniane są obłędne, niezwykłe, wyjątkowe!!!! - udały Ci się schody wyjątkowo!!!

 

PS.

Co to znaczy, że kosztowały 3-4 razy taniej od dywanowych?

Od dywanowych za 12 tysięcy, czy za 30, bo to spora różnica?:)

 

Uchylisz rąbka tajemnicy?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ja tu odpowiem w temacie avatara, bo za dyskusje nie na temat w wątku schodowym, admin nas pogoni miotłą

nie, z różnych przyczyn, ode mnie niezależnych, nie wybudowałam takiego domu, chociaż bardzo chciałam

więc mam przynajmniej avatar :)

dom wklejałam kiedyś tutaj

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?32337-nowoczesne-domy-inspiracje&p=3523496#post3523496

Edytowane przez katu
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na efekt końcowy schodów i przyznaję jest OK. Naprawdę zgrabnie to wyszło Robercie. Naturalne, ładnie eksponowane drewno ze swoimi niedoskonałościami (sęki, pęknięcia), słojami i przebarwieniami - tego nie zastąpi żaden inny materiał, nie wiem jak doskonały, zawsze pozostanie tylko nędzną imitacją. Dobrze widzieć że inwestycja zmierza ku końcowi. Ze sterty materiałów budowlanych wyłania się dom, żyjące miejsce. Nieustannie kibicuję ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...