Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomózcie w sprawie wkrętarki


Recommended Posts

Witam. nie wiem czy w dobrym dziale pisze, ale chyba nic sie nie stanie :)

Pytanie: Czy wkrętarka udarowa jest "dobra" do przykrecania płyt regipsowych ? Szukałem w necie opinii o wkretarkach udarowych sieciowych ale tam piszą o wkrecaniu nia śrub, lub wkretów do desek ale nic o regipsach. Doradzcie coś bo jutro chce kupic taka wkretarke i nie wiem czy taka z udrem bedzie sie nadawała.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chce kupic ten model wkrętarki http://www.narzedzia.pl/Wkrętarka-udarowa-TD0101F,7622.html , ogladałem zdjęcia tej wkretarki z każdej strony i nie znalazłem włącznika/wyłacznika udaru, na droższą mnie nie stać a chce miec sieciową wkretarkę jest jeszcze SKIL sieciowy ale Makita bardziej sie mi podoba i jest lzejsza, tylko ten udar. Jutro bede w sklepie a wole posłuchac opinii forumowiczów a nie sprzedawcy który pewnie zapewni ze sie do regipsów nadaje :) a tego chciałbym uniknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na twój własny użytek to może naprawdę wystarczy wkrętarka jaka marketowa. przy takiej półce to tak naprawdę tylko bym patrzył tylko na akumlatorki - ważne by były 2 i jak największej pojemności.

Akumulatorki budżetowe niestety błyskawicznie szlag trafia. Tracą pojemność i lekarstwa na to nie ma. Używam narzedzi budżetowych i jak na razie na żadnym się nie zawiodłem oprócz wkrętarki. Po roku akumulatory były do wyrzucenia. Gwarancja oczywiście ich nie obejmuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Skila sieciowego i uważam, że to był dobry zakup. Wydałem na niego ok 150 zł. Pracowałem nim przy robieniu podłogi na stychu (spisał się świetnie) i przy zabudowie poddasza. Niestety były problemy z przykręcaniem płyt do profili. Na szczęście cały czas miałem dwie profesjonalne makity, które zostawił mi kuzyn. Mają one udar i praca nimi to już inna bajka. Wkręty wchodziły w profile bez żadnego problemu. Specjalna nakładka ograniczała głębokośc wkręcania. Gdybym miał zdecydować się na zakup po raz drugi to pewnie wybrałbym do tej pracy Makitę. Ze Skila nadal jestem zadowolony, bo przy wykończeniówce sprawuje się bardzo dobrze. Poza mocą ma drugi według mnie poważny mnakament - beznadzijeny przewód wykonany z bardzo twardego tworzywa.. Kiedyś go i tak wymienię., A nad tą Makitą też się zaastanawiałem tylko wtedy cena była wyższa i ten czynnik zadecydował o wyborze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem sobie hitachi, w walizaczce+2 akumulatory+latarka. Wygodna, nie plącze się kabel.

Z całego sprzętu jaki zakupiłem do budowania to jeden z najlepszych zakupów. Przy mojej pracy (montaż regipsów) nie zdążę zużyć akumulatora a juz mam naładowany drugi. Jak chcesz żeby wkrętarka wytrzymała do końca budowy i eszcze trochę posłużyła staraj się nie kupować sprzętu z półki "no name" to raczej delikatny sprzęt, jedną wiertarkę podczas wiercenia otworów pod puszki elektryczne udało mi się zajeździć, kupiłem drugą i ta na razie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, albo stety już zakupiłem wkrętarke. chciałem kupić Tą Makite z udarem ale nikt wcześniej nie potrafił powiedzieć czy ona nadaje sie do min. do regipsów, więc z niej zrezygnawałem i kupiłem tą sieciową Skila. Faktycznie kabel mógłby być trochu miększy i co mnie denerwuje to zbyt szybki przeskok z wolnych obrotów na szybkie mimo powolnego wciskania włącznika. Taniej marketówki na aku nie kupie za żadne skarby jak co niektórzy radzili, bo miałem z takimi do czynienia i wiecej nie chce :). Faffa2 dlaczego były problemy z wkrecaniem nią wkretów do profili ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...