Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izolacja termiczna podłogi na gruncie


majewski_m

Recommended Posts

Witam

 

Mam do was takie pytanie:

Dlaczego piasek nie może być traktowany jako izolacja podłogi na gruncie?

 

Specjalnie udaję głupiego w tym temacie, abym mógł wyczytac argumenty, które mógłbym przekazać dalej.

Wiadomo, że podłoga na gruncie musi mieć wymagany współczynnik U= 0,45. Wg. obliczeń w prostych kalkulatorach zamiast warstwy np. 8-10 cm styropianu mozna wstawić np. metr piasku. Współczynnik takie podłogi jest równy ok. 0,35.

Mostek termiczny w postaci przylegających ścian fundamentowych niweluje za pomocą ocieplenia ze styropianu o gr. ok. 10 cm (ok. metr wysokości).

Ja oczywiście zastosowałbym styropian zaraz pod wylewką, żeby niepotrzebnie nie grzac gruntu, ale wg inwestora, który chce budynek z taką podłoga sprzedać (czyli za ogrzewanie nie będzie płacić) takie rozwiązanie jest tożsame ze względu na izolacyjność. Wg. przepisów podłoga spełnia wymagania dla posiadanego U w związku z tym może taką wykonać zamiast wydawac kase na styropian :jawdrop:.

 

Szukam argumentów za podłogą ocieploną styropianem, lub jeśli moje podejście jest blędne, argumentów za "ociepleniem" za pomoca metra piasku.

 

Wiem, że temat jest delikatnei mówiąc kuriozalny, ale mam taką sytuację :bash:

Byłbym wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...