Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

No to jaką wełenkę wybraliście?


orasje

Recommended Posts

Witam serdecznie. Zbliża mi się docieplanie poddasza użytkowego i strychu i tak sobie czytam o wełnach mineralnych dostepnych na rynku. Porównuję parametry, ceny i jak zwykle trudna decyzja. W zasadzie zauważyłem że rynek zdominowany jest 4 dużymi producentami. Planuje dać 15 cm (10 plus 5 ) Pod deskami mam folię paropszepuszczalną Delta Max . A jaką Wy wełnę wybraliście i dlaczego własnie taką?. Czy prznikalność ciepła ma tutaj bardzo istotne znaczenie czy raczej można z nij troche zejść i zyskać na cenie?. Będę wdzięczny za podpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy prznikalność ciepła ma tutaj bardzo istotne znaczenie czy raczej można z nij troche zejść i zyskać na cenie?. Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Przenikalność ciepła nie ma aż takiego dużego znaczenia o ile planuje się położyć 50 cm a nie tak jak w twoim przypadku marne 15 cm.

Lepszym rozwiązaniem dla ciebie jest brak wełny na poddaszu - niż położenie tych 15 cm.

Przynajmniej będziesz wiedział dlaczego latem na poddaszu jest gorąco a zimą zimno. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Zbliża mi się docieplanie poddasza użytkowego i strychu i tak sobie czytam o wełnach mineralnych dostepnych na rynku. Porównuję parametry, ceny i jak zwykle trudna decyzja. W zasadzie zauważyłem że rynek zdominowany jest 4 dużymi producentami. Planuje dać 15 cm (10 plus 5 ) Pod deskami mam folię paropszepuszczalną Delta Max . A jaką Wy wełnę wybraliście i dlaczego własnie taką?. Czy prznikalność ciepła ma tutaj bardzo istotne znaczenie czy raczej można z nij troche zejść i zyskać na cenie?. Będę wdzięczny za podpowiedzi.

 

Można zastosować zamiast wełny pianę poliuretanową otwarto komorową i jej wystarczy około 13 cm koszt 65 zł m2 :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...