Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izolacja dachu odwróconego - styrodur, steinodur czy styropian wodoodporny


anula05

Recommended Posts

Kto ma pojęcie na poniższy temat, bardzo proszę o rady.

Izolacja termiczna dachów odwróconych... Muszę zamówić styrodur ryflowany i tak:

Pan ze składu, gdzie kupuję wszystkie materiały zachęca do HYDROMINu (jak się skrzywiłam slysząc cenę 470 zł/m3 styroduru). Hydromin jest chyba wodoodpornym styropianem, niby producent pisze, że nadaje się do dachów odwróconych, ALE

Pan z hurtowni X mówi, że się nie nadaje, bo jak się go docina (a docinać trzeba) to traci swoje właściwości i za kilka lat może być problem. On zaleca styrodur. Droższy, ale pewny.

Natomiast spec od dachu zaleca Steinodur, którego nie poleca Pan z hurtowni X, bo to taka "podróba" styroduru. Cenowo wychodzi pomiędzy Hydrominem a Styrodurem.

http://allegro.pl/styropian-steinodu...635319018.html

 

Każdy mówi co innego i bądź tu człowieku mądry

Czy ktoś z Was ma o tym pojęcie? Help.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poproś o aprobaty. Tam będą wszyskie informacje co można a czego nie.. Tylko nie karty techniczne czy katalogi.. Aprobaty techniczne lub deklaracje zgodności. Zwróć uwagę aby były ważne (data do kiedy). Informacje tam zawarte są przygotowywane na podstawie badań ITB a nie wiedzy pana "Kazia" (bez obrazy dla Kaziów :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo, na odwrócone tarasy używa się XPS czyli styroduru , choć akurat pod warstwą żwiru materiał jest dość dobrze chroniony i może inne wynalazki też by się sprawdziły. W ogóle pomysł z odwróconym tarasem bardzo dobry, to zalecane rozwiązanie, natomiast uwazaj z tym żwirem żeby strop wytrzymał, bo różne zdarzają się pomysły, np. wysypanie całości żwiru w jedno miejsce i potem rozrzucanie, o ile oczywiście będzie po czym rozrzucać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...

Bardzo szkoda, że nie zagłębiła się Pani troszkę w temat lub nie posłuchała "specjalisty od dachów zielonych" jak sama go Pani nazwała. Nie wiem jaką ma Pani grubość izolacji termicznej ale spodziewam się nie cieńszej niż 10cm.

 

W tym momencie płyty XPS, popularnie nazywane Styrodurami mają już zdecydowanie słabszą lambdę od wymienionego Steinoduru, który posiada lambdę stałą/ niezmienną bez względu na grubość płyty. Jest to jedna z wielu przypadłości płyt extrudowanych im grubsza płyta tym słabsza lambda.

 

Drugim równie istotnym parametrem w termoizolacji jest chłonność wody, która odpowiednio dla steinoduru wynosi 0,3% przy zanurzeniu 28 dniowym, najlepsza płyta XPS posiada 0,5% z tym zaznaczeniem iz jest tonajlepsza płyta, a nie te sprzedawane zazwyczaj w hurtowniach one posiadają niniejszy paramert na poziomie 0,7%.

 

Odnośnie osób, które rozważają zakupy termoizolacji (a tak naprawdę każdego materiału budowlanego, który ma istotne znaczenie dla całej inwestycji) warto samemu poświęcić odrobinę czasu lub zaufać specjaliście.

Sprzedawcy w hurtowni sprzedają zazwyczaj to co mają na stanie magazynowym, a wykonawca poleca to na czym umie pracować i bardzo często boi się nowych rozwiązań.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez grupakmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...