Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek dwustronny - salon / kotłownia


Ceslav

Recommended Posts

Szanowni forumowicze.

 

Co sądzicie o pomysle wmontowania odpowiedniego wkladu kominkowego w ściane miedzy salonem (z tej strony szyba, otwieralna celem łatwiejszego czyszczenia) a kotłownią czy pomiesz gosp (z tej natomiast strony drzwiczki żeliwne, składzik drewna, kurz i miliardy wkurzających mikro-fafrochów) .

 

W moim projekcie jest właśnie taki układ pomieszczeń - ściana nośna 24cm. Wznosząc ją zostawie otwór zwieńczony nadprożem więc konstrukcja ściany zachowa wytrzymałość.

 

Na tej też ścianie znajduje się komin wiec podpięcie przewodu dymowego -> obok.

 

Czy ma ktoś doświadczenia z tego rodzaju rozwiązaniem, może się myle, ale chyba troche niedocenianym??

 

Dziękuje z góry za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek dwustronny w naszym żargonie , to kominek z dwoma z szybami. Sądzę ,że

nie o taki Ci chodzi , bo szyba w kotłowni byłaby bez sensu.

Jeśli chcesz obsługiwać kominek z tyłu przez specjalne drzwi (dokładanie drewna,

wybieranie popiołu), jest to idea którą kilkakrotnie realizowałem .

 

Doskonały pomysł, ale rzeczywiście niedoceniany , choć nie wiele jest domów

które spełniają takie warunki. Oczywiście o konsultacjach przy projektowaniu domu

z "Panem kominkowym" to mało kto wie . Mało jest też "Panów kominkowych", z

którymi takie konsultacje mają sens :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możesz mi podpowiedzieć jaka jest nazwa handlowa takich kominków, może jakiś namiar na taki produkt, realizacje??

 

Przed etapem wznoszenia ścian nadziemia musze znać wymiary takiego wkładu, a nie moge go poprostu nigdzie znaleźć.

 

Dzieki za odp.

 

Ja montuję takie "eksponaty" ze Spartherma ,z Brunnera lub sam dorabiam "na urząd".

 

Myślę ,że jest to do kupienia również w Pamie, Hajduku , czy w Arysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 6 months później...
Wielkie dzieki Mistrzu, czegos takiego wlasnie szukam. Mam zrobione fundamenty, sciany nadziemia dopiero na wiosne, wiec juz wiem jaki otwor w scianie miedzy salonem a kotlownia zostawic, nie spodziewalem sie ,ze to ponad dwa metry wysokosci. Czy Pan takowe cudo sprowadza i montuje?

025s_vymenik_03_big.jpg

Edytowane przez Ceslav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...